Menu +

Motivace do utkání s Táborem? Odveta i boj o osmičku

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V pořadí jednadvacátým kolem pokračuje 1. liga ve středu 24. listopadu 2010. Horácká Slavia Třebíč po velmi důležitém vítězství nad Kadaní hostí tým HC Tábor. Ne ledě středečního soupeře Třebíčští 1:5 prohráli. Jihočeši zatím doplácejí na poměrně velkou nevyrovnanost výkonů. Aktuálně jim patří v tabulce třináctá příčka. Třebíčským patří devátá pozice. Oba týmy od sebe současně dělí čtyři příčky a stejný počet bodů. Třebíčští hokejisté budou chtít potvrdit zlepšenou formu z posledních zápasů a využít výhody domácího ledu. Hosté zase navázat na pro ně úspěšný první vzájemný zápas.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Tábor začíná ve středu 24. listopadu 2010 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 
This div will be replaced

Představení soupeře

Hokejový klub HC Tábor postoupil do 1. hokejové ligy v roce 2009. Letošní sezónou tedy vstoupil do své druhé sezóny v naší druhé nejvyšší hokejové soutěži. Jihočeši ovšem druhou nejvyšší hokejovou soutěž v minulosti úspěšně hrávali. Ještě v 90. letech tým z Tábora velmi dobře reprezentoval své město v ledním hokeji. Klub se před začátkem letošní sezóny i během ní potýkal a potýká s řadou nepříjemných potíží, zejména po stránce ekonomického zajištění. V kádru však má zkušené borce a k dispozici také zkušený realizační tým. To jsou solidní předpoklady pro to, aby v Táboře soutěž udrželi i pro příští ročník. Po stránce sportovní tým na 1. hokejovou ligu určitě má, důležité bude zda se klubu podaří vyřešit i do budoucna ekonomické zajištění.

Hokejistům Tábora přibyl v této sezóně regionální soupeř a to nováček z Písku. Ačkoliv oba zástupci Jihočeského regionu zatím okupují spodní patra prvoligové tabulky, s tímto postavením se určitě nesmíří. Z regionálního souboje aktuálně lépe vycházejí právě borci z Tábora. Ti vstoupili do sezóny těsnou porážkou na ledě favorita soutěže Ústí nad Labem. V dalším kole sice doma přehráli nováčka z Litoměřic, následovala ale další porážka na ledě Chomutova a v dalším kole opět doma vysoká prohra s týmem Kadaně. Tento start jako by předurčil postavení týmu v soutěži. Na druhé straně hokejisté HC Tábor dokázali porazit Jihlavu na jejím ledě, poradili si s Havlíčkovým Brodem nebo Olomoucí a Znojmem. Jihočechy trápí především nevyrovnanost výsledků. I přesto, že v kádru mají řadu zkušených a kvalitních hokejistů. Trenér Vladimír Kýhos zatím určitě nevytěžil z týmu, který má k dispozici vše co v něm je. V kádru mu nechybí jak zkušení borci, tak ani mladí talentovaní hráči. Roli brankářské jedničky by měl plnit především Jakub Čech. Mezi obránci pak najdeme i známá jména hráčů působících v minulosti v Třebíči jako jsou Martin Havran, Jan Koktan nebo Jozef Lukáč. Není překvapením, že kvalitu ofenzivy a většinu gólů obstarávají především ti zkušení zejména Milan Kostourek, Ivan Padělek, Martin Štrba a Jaroslav Kocar. První vzájemné měření sil mezi týmy Tábora a Horácké Slavie Třebíč zvládli mnohem lépe Jihočeši. V 6. kole zvítězili na domácím ledě přesvědčivě 5:1.

Tábor, další těžký oříšek, Třebíč má co vracet

Jak již bylo zmíněno výše, první vzájemný duel zvládli lépe Táborité, kteří na vlastním ledě vyhráli 5:1. pro Třebíč to byl vlastně začátek nepříjemné šňůry nepřesvědčivých výsledků. I proto bude středeční zápas zajímavou konfrontací.

"Musíme hrát jako s Kadaní. Přesně to nedokážu říct, ale pan Pokorný s panem Novákem nás dokáží na každý zápas perfektně připravit. Ať je to Kadaň, Olomouc, nebo Tábor. Každé mužstvo hraje trošku jinak, má jiné přesilovky, nebo oslabení. Trenéři tohle mají perfektně zmáklé, a zatím to vypadá, že je to dobře a že nás výborně připravují na každý zápas," řekl po utkání s Kadaní útočník Milan Přibyl, jenž si v tomto utkuání připsal rozdílovou trefu.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Tábor:

Tábor – Znojmo 5:4 (0:1, 3:2, 2:1), branky: 2 Padělek, Havran, Mrkvička, Kostourek.

Kadaň – Tábor 7:4 (1:0, 3:2, 3:2), branky: Mrkvička, Štrba, Nedorost, Černý.

Tábor – Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), branka: Padělek.

Kanadské bodování hokejistů HC Tábor:

Martin Štrba – 18Z – 4G+11A

Ivan Padělek – 18Z – 7G+7A

Milan Kostourek – 17Z – 3G+10A.

Hokejisté HC Tábor nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Čech (Klestil) - Kudrna, Lukáč, Horáček, Černý, Koktan, Zíb, Hastrman - Kostourek, Šperger, Kocar - Voříšek, Štrba, Andres - Nedorost, Padělek, Mrkvička (Kolomý, Vild)

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Francouz - Dudáš, Sláma, Bulička, Sedláček, Hrbáček, R. Kadela - Laš, Dolníček, E. Kadela - Burian, Obdržálek, Vondráček - Přibyl, Ostřížek, Okál - Čech, Zahradník, Dočekal.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Tábor začíná ve středu 24. listopadu 2010 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020