Můj gól? Obrovská úleva, culí se Michálek. Chválí týmovou morálku

Ohlasy po utkání
David Michálek zažívá těžký start do sezony. Zejména kvůli zraněním a nemocem, které ho letos provázejí. V sobotním utkání na ledě Frýdku-Místku si třebíčská dvanáctka připsala první letošní gól. „Obrovská úleva, snad mi to tam teď začne padat, abych týmu co nejvíc pomáhal," přeje si.

Ve Frýdku-Místku se vám podařil obrat z 0:2 na 4:2. Něco takového morálku týmu vždy pozvedne, že?
Přesně jak říkáš, morálka jde po takových zápasech brutálně nahoru. Naše situace nebyla za stavu 0:2 dobrá, ale něco jsme si k tomu řekli a dokázali se zvednout. Během druhé přestávky zaznělo v kabině, že i loni se nám ve Frýdku podařil obrat z 0:2 na 4:2, takže jsme si řekli, proč by se nám nemohl podařit i tentokrát. Jsem rád, že to vyšlo. Pro nás super tři body.

Když zohledním poslední dva zápasy, ve středu jste ztratili vedení 3:0, proti Frýdku jste naopak dokázali dotáhnout a navíc i otočit skóre vy. Zkrátka se zase potvrdilo, že hokej se vždy hraje 60 minut...
Bez pochyb. Tyhle dva zápasy nám to ukázaly úplně do puntíku. Během celého zápasu je vždy potřeba mít stoprocentní koncentraci a nikdy se nezdávat.

Kde vidíš zlomový moment utkání ve Frýdku?
Podle mě to byl náš gól na 1:2. Hrozně moc nám pomohl, troufám si říct, že od té chvíle jsme byli na ledě jen my a šli jsme si za tím.

Zároveň bych řekl, že klíčové bylo, že soupeř neodskočil do vedení 3:0. Šancí na to měl ve druhé třetině víc než dost.
Přesně tak. Druhá třetina nám herně úplně nevyšla, Miči tam měl snad čtyři zákroky, kdy chytil téměř jasný gól. Podržel nás. I díky jeho výkonu jsme zápas otočili.

Přišlo mi, že za stavu 2:1 šel Frýdek do třetí třetiny až zbytečně pasivně. Říkali jste si v kabině, že vzhledem k jejich postavení v tabulce by se mohli začít bát o výsledek?
Říkali jsme si to už před zápasem. Věděli jsme, že jejich situace není dobrá a že body potřebují jako sůl, z čehož by mohla pramenit nervozita. Ve třetí třetině se dost zatáhli, což je podle mě věc, která jim nesvědčí. Do útoku mají velice šikovné hráče, ale defenzivu zatím moc propracovanou nemají. Potvrdilo se to při našem druhém a třetím gólu, kdy jsme měli přečíslení prakticky z ničeho.

Přečíslení vedoucí ke gólu na 2:2 jsi proměnil po přihrávce Michala Vodného. Čekal jsi, že přijde nahrávka?
Jo, myslím, že Voďas v devadesáti procentech případů vždycky spíš někoho hledá. Obránce mi puk téměř zastavil a já už do něj jen píchnul. Jsem strašně rád, že mi to tam spadlo, snad nikdy v životě jsem na gól nečekal déle. (směje se)

Z gesta po gólu na 2:2 bylo zřejmé, že ti spadl obrovský kámen ze srdce.
Ale fakt strašnej. (směje se) V tomhle zápase jsem měl snad pět tutovek a říkal jsem si, že jestli nedám ani tentokrát gól, tak už ho nedám snad nikdy. Doufám, že mi to tam teď začne padat, abych týmu pomáhal co nejvíc.

Kvůli zranění a nemocem jsi toho letos zatím moc nenahrál, jak se cítíš po fyzické stránce?
Na to, že jsem toho v létě moc nenatrénoval, se cítím docela dobře. Musím říct, že jsem z toho až překvapený. I můj ice time je docela vysoký, což je super.

Jen stát na střídačce bez možnosti zasáhnout do zápasu muselo být docela peklo, co?
Hrozný. Doufám, že jsem si to letos už vybral a že zdravotně budu v pohodě. Další zranění bych psychicky už asi nedal. (usmívá se)

Máte za sebou náročný třízápasový týden, z něhož jste vytěžili pět bodů. Spokojenost?
Za mě určitě. Sice nás mrzí Znojmo, které jsme mohli zvládnout lépe, ale pět bodů je fajn. Zápas se Zlínem jsme odehráli dobře, i když je škoda, že jsme nakonec jeden bod ztratili. Ale Zlín má neuvěřitelný tým, pro nás to bylo velké vítězství. Tři body ze zápasu proti nepříjemnému Frýdku se samozřejmě taky počítají.

Co čekáš od středečního zápasu s Kolínem?
Sám nevím, Kolín je dost nepředvídatelný tým, navíc loni nám to proti nim moc nesvědčilo. Každopádně budeme hrát svou hru a snad zvítězíme. Body jsou při vyrovnanosti tabulky potřeba.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž