Menu +

Musíme dál makat a zlomit to, burcuje Eduard Kadela

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V šestnáctém kole zajížděli Třebíčští na led Královských lvů do Hradce Králové, kde chtěli urvat body a přerušit nepříznivou sérii porážek. Jenže bez vstřelené branky se takový cíl nedá splnit. Hráči Horácké Slavie v zápase dřeli, vypracovávali si jednu šanci za druhou, domácí přestříleli 39:30, ale branka Jakuba Čecha, jakoby byla zakletá. Po utkání jsme o hodnocení zápasu požádali útočníka Eduarda Kadelu.
Sdílejte článek
 
Až nehorázná smůla provází hokejisty Horácké Slavie. Sice už v Hradci už mohl naskočit uzdravený Jan Káňa, ale stále chybí střelci Tomáš Kaut a David Ostřížek, na marodku navíc přibyl obránce Stanislav Dietz. To by ale nebylo takovým problémem, tím hlavním se ukazuje být koncovka, nebo chcete – li střílení branek.

Eduard KADELA

“Myslím si, že začátek zápasu byl od nás velice kvalitní, velmi dobrý byl i soupeř. Snažili jsme se hrát hodně do brány, střílet z každé pozice, ale prostě nám to tam nepadlo,“ hodnotil u klubového autobusu zápas třiadvacetiletý třebíčský forvard Eduard Kadela.

¨

Velice frustrující pocity zažívají v poslední době hráči Horácké Slavie a s nimi i jejich fanoušci. V posledních pěti utkáních získali Třebíčští jej jeden bod a vstřelili jen dvě branky. A to je samozřejmě velmi nelichotivá bilance. Hráčům nelze upřít snahu, snad až na nepovedený zápas s Jihlavou jsou v každém utkání soupeři minimálně vyrovnaným protivníkem, ale ty góly… Ne a ne padnout.

“Je to fakt frustrující, všichni to víme… Dnes jsme to chtěli zlomit, taktika byla stejná, jako v zápasech, kdy se nám dařilo, ze všeho střílet, aby tam něco padlo. Jenže to se nám zatím nedaří. Zkoušíme střílet od modré, s Jihlavou jsme po střelách od modré dostali čtyři góly, nějaká taková šťastná branka by nám pomohla,“ přeje si rodák z Velkého Meziříčí, který ale už od žáků působí v Horácké Slavii, kde se propracoval až do týmu mužů.

Je známo, že v podobných situacích, jako jsou teď hokejisté Třebíče, se mužstvo snaží udělat nějakou změnu, přeházet formace, změnit rituál, rozcvičku, známé je máčení hokejek v záchodě, ale v Třebíči zatím nic takového neproběhlo. Jedna změna však přece jen přišla. Jaká, to přiblížil Eduard Kadela.

Akorát Jakub Čuřík si oholil hlavu dohola, jinak zatím nic , usmívá se výborný třebíčský bruslař.

Los první ligy je neúprosný a Horáckou Slavii teď posílá k dalšímu více, než těžkému utkání. Ve středu 31. října totiž zajíždí na led druhého týmu tabulky Ústí nad Labem. Zápas se kvůli vytížení ústeckého zimního stadionu jiným programem bude hrát v Děčíně.

“Musíme tam makat jako dneska, dřít a snad tam už něco spadne,“ přeje si Eduard Kadela.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

včera
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020