Musíme dřít a ty tři zápasy urvat, burcuje David Ostřížek

T ř e b í č - Po středeční porážce v nájezdech v Ústí sehráli Třebíčští další zápas s mužstvem, jež si dělá zálusk na boj o extraligu. Také zápas s Chomutovem dospěl až do nájezdů, v nichž získali hosté druhý bod. Ještě na začátku třetí třetiny to však vypadalo, že si odvezou všechny tři. Jenže pak se domácí neuvěřitelně zvedli a brankami Dolníčka, Ostřížka a Buriana otočili skóre. Jenže stejně jako v Ústí soupeř vyrovnal v předposlední minutě utkání.

Dvacetiletý David Ostřížek v této sezóně vstřelil čtyři branky z toho poslední dvě v utkáních s Ústím a Chomutovem. Jeho gól z padesáté minuty zápasu znamenal vyrovnání na 2:2 a jakoby vlil novou krev do žil třebíčského týmu.

"Zápas bych hodnotil kladně. S prvním jsme sehráli vyrovnané utkání a řekl bych, že v zápase byly i prvky z extraligy, hrálo se ve vysokém tempu, vynikající zápas. První třetinu jsme odehráli výborně, trošku jsme se sesypali v té druhé třetině, ale ve třetí jsme zase byli pořád v tlaku a skóre jsme vyrovnali a šli jsme i do vedení. Oni nám pak vyrovnali a bylo to v čudu,“ hodnotí trošku smutně David Ostřížek zápas, jehož průběh nenechal chladným snad nikoho z diváků v ochozech Zimního stadionu Města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENĚ.

David Ostřížek při jednom z útoků na chomutovskou branku.

Po dvou třetinách Horáci prohrávali o dvě branky a herní obraz druhé části vůbec nenapovídal tomu, že by se mělo něco zásadnějšího změnit. Hosté byli ve druhé dvacetiminutovce jasně lepším mužstvem a domácí končili druhou část zápasu v herním útlumu. Pak ale přišel obrat, jaký se často nevídí. Odstartovala ho branka Davida Dolníčka, vyrovnání zařídil David Ostřížek a do vedení poslal Horáky Vilém Burian. Euforie na tribunách v té době byla obrovská. Skvělá čtyřminutovka.

“Pokyny před třetí třetinou byly všechno do brány, napadat a hrát co nejrychleji. Věděli jsme, že soupeř hrál jen na tři lajny. Začali jsme takhle hrát a to se nám naštěstí vyplatilo,“ vysvětluje loňský reprezentant od dvaceti let příčinu obratu nejen ve hře, ale i ve skóre.

V čase 51:49, necelé dvě minuty po Dolníčkově trefě, vsítil Ostřížek vyrovnávací gól.
“Viděl jsem, že se střídá a že tam zůstávám sám s bekem. "Bulda (Pavel Bulička – pozn. Red.) puk vytahoval, dal mi ho na levaso. Taky už jsem byl docela zatavený, tak jsem si říkal, zkusím střelu kolem hráče. Gólman ji vůbec neviděl, šlo to nahoru na lapačku a naštěstí to tam spadlo,“ oddychl si střelec vyrovnávací branky, která ještě víc zvedla hru domácího týmu. O další minutu později ještě přidal třetí gól do Jarinovy sítě Vilém Burian, jenž dokonal obrat skóre.

David Ostřížek měl v posledních utkáních mnoho gólových šancí, ale potřebný kousek štěstí ke vstřelení branky vždy chyběl. Buď puk záhadně sklouzl z jeho čepele před odkrytou bránou, nebo zrovna proti jeho šanci vytasili gólmani fantastický zákrok. Tentokrát se však mohl dravý forvard konečně radovat společně s diváky a mohl si vyslechnout vyvolání svého jména, což si také náležitě užil.

"Určitě se mi hodně ulevilo. Už jsem byl psychicky docela v čudu, protože jsem měl tolik vyložených šancí, co by se měly dávat, ale nedal jsem je. Dneska to konečně vyšlo,“ oddechl si Ostřížek, jenž se po ledě prohání s číslem 44 na zádech.

Třebíčští bojují o osmé místo, které by už po třiceti kolech zaručovalo play-of. Z tohoto pohledu v posledních dvou utkáních s favority soutěže Ústím a Chomutovem vlastně ztratili čtyři body. V obou totiž vedli ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny o jeden gól, ale oba zápasy prohráli v nájezdech. Asi jen největší optimisté čekali, že v těchto utkáních Horáci budou naplno bodovat, nakonec k tomu chybělo jen velmi málo. Pohled na tabulku je však neúprosný a ztracené body mohou hodně chybět.

“Oni hráli už power – play v šesti a my jsme se špatně postavili na buly. Nechali jsme jejich hráče před bránou tečovat. To je naše chyba, ale nedá se nic dělat. Nájezdy už jsou loterie, je to padesát na padesát a soupeř má zkušené hráče, kteří všichni hráli výš, jak my. Bohužel no,“ klopí hlavu třebíčský štírek.

Boj o osmé místo bude ještě hodně tuhý a hodně zajímavý. Tři týmy na sedmém až devátém místě tabulky, Kadaň, Vrchlabí a Třebíč teď mají stejný počet osmatřiceti bodů, Vrchlabí ma navíc zápas se Znojmem k dobru, a dělí je od sebe jen rozdíly ve skóre. Bez šancí nejsou ani Benátky, Tábor a Znojmo, které je navíc nejbližším, středečním soupeřem Třebíče.

“Teď jsme to počítali, budeme potřebovat minimálně sedm bodů a to bude stačit jen s velkým štěstím, takže musíme teď dřít a ty tři zápasy urvat,“ moc dobře ví David Ostřížek, že v zápasech se Znojmem, pak v sobotu 18. prosince doma s Jihlavou a ve třicátém kole v Benátkách, už nelze zaváhat.

“Znojmo nás tady doma tenkrát přejelo, jak zamrzlý rybník. Ti byli tenkrát úplně někde jinde. V poslední době se jim ale moc nedaří a myslím, že když u nich budeme hrát tak, jako dnes, že bychom je měli přehrát,“ uzavírá pozápasové povídání David Ostřížek.