Musíme se dobře připravit na další zápas, dívá se dopředu Marek Laš

T ř e b í č - Hned první kolo nového ročníku první ligy přineslo fanouškům na Vysočině hokejový svátek. Derby jihlavské Dukly a třebíčské Horácké Slavie je tradičně velmi sledovaným utkáním. Konečný výsledek je pro hosty velmi krutý, protože s domácími dlouho přinejmenším drželi krok. Na jihlavském ledě se však Horákům hraje velmi těžko a to se potvrdilo i tentokrát. “Zápas blbec,“ lakonicky zhodnotil střelec druhé branky Třebíče Marek Laš.

Třebíčští jeli do Jihlavy s vědomím, že zde už dlouho nevyhráli. Dlouho znamená v tomto případě už téměř čtyři roky. Tato černá série pokračuje i po prvním kole hokejového ročníku 2009-2010.
Tentokrát Dukla dokonce naložila slávistům sedm branek. Obraz hry byl však téměř čtyřicet minut vyrovnaný, hosté měli dokonce optickou převahu, ale nedokázali ji vyjádřit brankově, takže přišel trest v podobě slepených gólů na konci druhé dvacetiminutovky, které prakticky rozhodly o vítězi utkání. Dukla po nich totiž vedla už 4:1 a teprve pak se také probudili domácí diváci, které do té doby přehlušily dvě stovky hlučně a nepřetržitě fandících fanoušků Třebíče.

Až za stavu 6:1 dokázali hosté snížit hezkým gólem z hole Marka Laše, jenž prudkou střelou po rychlém úniku překonal v celém utkání velmi dobře chytajícího Řehoře.

“Byl to zápas blbec. Ze začátku jsme hráli špatně, pak jsme se ale zvedli, dali jsme gól, ale dali jsme jen jeden. Měli jsme jich dát víc, místo toho jsme pak dostali další. Tohle se těžko hodnotí,“ klopí hlavu střelec druhé a v utkání bohužel poslední branky Horácké Slavie.

Slávisté věděli, že musí na jihlavském ledě inkasovat co nejmíň, a musí co nejdéle vydržet bez inkasované branky. Tyto plány však vzaly za své už po šestašedesáti vteřinách hry, kdy Jakuba Lva prostřelil z hranice brankoviště nikým nekrytý Minčák. Druhou branku hosté inkasovali v přesilovce po zbytečném faulu v útočném pásmu.
Dvě slepené branky na konci druhé třetiny nepadly po nějakém drtivém tlaku Dukly, ale paradoxně v době, kdy Třebíč sahala po vyrovnání. Na obou gólech se podepsaly spíše individuální chyby jednotlivců, či zaváhání hned několika hráčů a podcenění některých situací.

“Určitě, ale myslím, že bychom se v tom neměli nějak pitvat. Musíme se hlavně pořádně připravit na další zápas. Každý, kdo tu chybu udělal, to moc dobře ví, v hlavě si to srovná sám a pokusí se určitě příště podobnou chybu neudělat.“

Po první třetině Horáci prohrávali o dvě branky, po druhé sice už o tři, ale utkání pořád bylo otevřené.

“Před druhou třetinou jsme chtěli dát gól, aby soupeř znervózněl a z tlaku pak přidat další góly. Před třetí třetinou byl pokyn vlastně stejný, přidat další gól. Zápas byl pořád hratelný, ale nevyvinul se tak, jak jsme chtěli,“ lituje neproměněných šancí levé křídlo prvního třebíčského útoku.

Marek Laš přesto branku vstřelil, bohužel až za rozhodnutého stavu, kdy už domácí vedli 6:1. Po hezké akci nedal prudkou střelou Řehořovi nejmenší šanci a snížil na 6:2.

“Převzal jsem sklepnutý kotouč, šel jsem do protipohybu a proti bránícímu hráči jsem měl rychlost. Gólmanovi to prošlo pod rukou. Kolikrát to tak bývá, že když hráč míří k tyči, tak góla nedá, pak vystřelí doprostřed brány a padne to tam,“ popsal Marek Laš svůj první gólový úspěch nové sezóny.

Horácká Slavia sice v Jihlavě vysoko prohrála, ale herně určitě nezklamala. Proto není třeba nějak klopit hlavy, nebo dělat předčasné závěry. Vždyť soutěž je teprve na začátku a zápasů máme před sebou ještě celou řadu.

Ten první, který mohou diváci v Třebíči navštívit, je na pořadu už ve středu 16. září od 17:30, kdy k dalšímu derby přijedou Rebelové z Havlíčkova Brodu, které vede trenér Mgr. Petr Novák. Ten neunesl výsledek posledního přípravného utkání, které Rebelové v Třebíči vysoko prohráli a „proslavil“ se urážkami na adresu celého města Třebíče.