Musíme tomu dodat ty správné play off koule a půjde to! velí David Michálek

První zápas čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšel, třebíčská družina padla na ledě Litoměřic 1:3. Nepomohl ani gól Davida Michálka, který Horáky poslal do vedení. „Poučíme se a v neděli si jdeme pro výhru," burcuje třebíčská dvanáctka.

Porážka v prvním čtvrtfinále mrzí o to víc, že jste prakticky polovinu zápasu v přepočtu na čistý čas vedli, že?
Samozřejmě, ten zapas byl dobře rozehraný, ale bohužel jsme to nedotáhli. Nedá se nic dělat, už je to za námi, rychle jsme to hodili za hlavu a už se chystáme na zítra, kde uděláme vše pro to, abychom do Třebíče jeli za stavu 1:1 na zápasy.

Nepřišlo ti, že po gólu na 1:0 jste hráli až příliš pasivně?
Asi bych to rozdělil podle třetin. První byla velmi slušná... Hráli jsme svoji hru, dali gól a dobře bránili. Ve druhé jsme se nechali třikrát za sebou vyloučit a tím jsme úplně vypadli z tempa. Navíc z poslední přesilovky ve druhé třetině jsme inkasovali. Poučíme se z toho a zítra jdeme pro první výhru.

Darovat tři přesilovky krátce po sobě Litoměřicím, které v nich excelují, je špatně...
Fauly jsem neviděl, takže nemůžu hodnotit, ale darovat soupeři tři přesilovky je, jak říkáš, hloupost. Navíc když víme, že v základní části skončili na druhém místě ve využívání přesilovek. Vypadli jsme tím totálně z tempa a už jsme ho nezachytili.

Dal jsi gól na 1:0, o moc líp to v dané situaci trefit nešlo, co?
Zapadlo to tam pěkně, ale jak se říkává, radši bych ho vyměnil za výhru.

Co čekáš od nedělní odvety?
Víme, co soupeř hraje a bude chtít hrát. Něco si k tomu ještě řekneme a zítra to jdeme urvat. Zlepšit určitě disciplínu, ta bude rozhodovat a ještě tomu dodat ty správné play off koule a půjde to.

Můžou se oba týmy v téhle fázi sezony ještě něčím překvapit?
Těžko říct, bude to letos už šestý vzájemný zápas, takže o nějakém překvapeni to nebude. Každopádně jsem si jistý, že máme na lepší výsledek než byl ten z prvního zápasu ve čtvrtfinále.

Vnímal jsi podporu třebíčských fanoušků, kterých do Litoměřic dorazilo poměrně hodně?
Vnímal, chtěl bych jim za to poděkovat. Byli skvělí. Doufám, že nás takto poženou i v neděli, jsou naším šestým hráčem.