Menu +

Musíme začít fárat, uvědomuje si po porážce v Havířově Dominik Sklenář

Ohlasy po utkání
Vstup do závěrečné třetiny základní části Horákům nevyšel. Po dvou zápasech této části soutěže zeje na bodovém kontě Třebíče pomyslná nula. Přitom v Havířově šlo o ideální možnost, jak se nastartovat. Ale bohužel. Domácí hokejisté triumfovali poměrem 4:1. Bílým hvězdám nebyla nic platná ani mohutná střelecká převaha, hokej se totiž hraje na góly. Žádné výmluvy nehledal po nepodařeném střetnutí autor jediné třebíčské trefy v zápase Dominik Sklenář. „Takové výpadky si prostě nemůžeme dovolit. Nemůžeme si dovolit prohrát dva zápasy s týmy, které hrají o udržení v lize. Každý musí začít sám u sebe," říká bez vytáček.
Sdílejte článek
 

Dominiku, jak se ti dnešní zápas hodnotí?

Zápas se mi hodnotí špatně. Nemůžeme si dovolit prohrát dva zápasy s týmy, které hrají o udržení v lize. Nevím moc co k tomu říct, z naší strany byl výkon špatný a všichni si to uvědomujeme. Po zápase byl důrazný proslov od trenérů a také jsme si k tomu něco řekli jako hráči.

Soupeře jste přestříleli, ale dali jen jeden gól. V čem byl problém?

Poslední zápasy nemáme dobrou produktivitu, pracujeme na tom. Musíme se začít tlačit víc do brány a fárat. Problém bude asi v tom, že hrajeme hodně po rozích a málo se tlačíme do brankového prostoru a když se tam dostaneme, tak nejsme dostatečně důrazní.

Zdálo se, že brankář domácích na většinu střel viděl….

Je možné, že vše viděl, jak říkám musíme začít chodit víc do brány a tam vytvářet tlak a dát i nějaké ošklivé góly. Pracovat lépe na masce a clonit gólmanovi tak, aby pokud možno neviděl.

„Po zápase jsme si k tomu něco řekli"

K dispozici jste měli čtyři přesilovky a ani jednu nevyužili. V početních výhodách se přitom trápíte dlouhodobě. Čím si to vysvětluješ?

Trápíme se, bohužel. Přesilovkami bychom si měli pomoct. Nejdou nám, to asi vidí všichni. Musíme na tom prostě neustále pracovat a začít je využívat, asi je budeme muset zjednodušit a více střílet.

Navíc vám v posledním období moc nejdou ani oslabení. To je další kámen úrazu, že?

Bohužel, musíme se hlavně vyvarovat zbytečným faulům, které nic neřeší.

Trenér Pokorný vyzýval v pozápasovém hodnocení k větší obětavosti. Jak se na to díváš ze svého pohledu?

Určitě souhlasím, Havířov dneska zblokoval mnoho střel, a proto byl úspěšný. V tom se my musíme zlepšit a pomoct našim gólmanům. Každá zblokovaná střela zvedá sebevědomí týmu.

Bylo něco, čím vás Havířov překvapil?

Nemyslím si, že by nás něčím překvapil. Přípravu a informace jsme měli jako před každým zápasem a věděli jsme, že jsou nepříjemní a mají kvalitu.

„Havířov zablokoval mnoho střel, proto byl úspěšný"

Proti týmům, které teď hrají o všechno, se hraje o to hůř, že?

Dalo by se to tak říct, jelikož padají po hubě do všeho, když to tak řeknu. Jenže v tom se musíme těmto týmům minimálně vyrovnat, a ještě k tomu je přehrát naším hokejem.

Na druhou stranu vám může taková facka ve správný moment pomoct, ne?

Jedna facka v sobotu a dnes druhá ze druhé strany. Na jednu stranu je dobře, že to je teď. Závěr sezóny, tudíž play off se pomalu blíží a my musíme být co nejlíp připravení. Takové výpadky si prostě nemůžeme dovolit.

Jaké ponaučení si vezmete do sobotního zápasu, aby byl v něm výsledek lepší?

Myslím si, že když do zápasu vrátíme obětavost, dravost a práci, která tenhle tým zdobí skoro celou sezonu, tak bude vše v pohodě. Musíme si sednout k videu, ale každý musí začít nejdřív u sebe a začít tvrdě makat. Výsledek věřím, že se dostaví už v sobotu.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Na ledě jsme nechali všechno, říká Hunkes. Tým měl podle něj na semifinále

17.03.2022
Ohlasy po utkání

Nic nebalíme! burcuje před čtvrtým zápasem Šťovíček. Soupeři už se podle něj ničím nepřekvapí

15.03.2022
Ohlasy po utkání

Oproti včerejšku jsme lépe vstoupili do zápasu,byli jsme ve všem první, říká Adam Gajarský

12.03.2022