Menu +

Musíme zlepšit přesilovky, jsou tragické, vyzývá Ondřej Malinský

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V zápase s Havlíčkovým Brodem měli Třebíčští co napravovat. V předchozích dvou duelech odcházeli z ledu po vysokých porážkách a tak moc chtěli v zápase s regionálním rivalem bodovat. Nasměroval je k tomu první trefou v zápase Ondřej Malinský, který krásně tečoval Zahradníkovu střelu přesně pod břevno Suchanovy branky. Diváci viděli dramatický zápas, který nakonec došel až do prodloužení, v němž hosté využili přesilovku a získali tak druhý bod.
Sdílejte článek
 

Po utkání jsme pro hodnocení „malého derby“ zašli za Ondřejem Malinským, který patří k nejlepším bekům soutěže nejen v kanadském bodování.

“Myslím, že ten bod, který jsme dneska získali, je dobrý. Havlbrod je docela nepříjemný soupeř, který hraje takový celoplošný hokej. Hodně lítají, mají v týmu mladé hráče, kteří pořád napadají. Nicméně mě to mrzí, protože doma bychom pouštět body neměli, kór když jsme teď dvakrát prohráli,“ ví dobře aktuálně jedenáctý nejlepší obránce celé první ligy a jeden ze dvou nejlépe střílejícíh beků celé soutěže, jenž si v sedmi zápasech připsal už čtyři body za tři branky a jednu asistenci.

Ondřej Malinský

“Kadaň je silná a bude asi v tabulce nahoře, ale v Táboře to byl vyloženě hloupě prohraný zápas, kdy jsme čtyřikrát inkasovali v oslabení. Přitom jsme měli pět – šest samostatných nájezdů, které jsme nevyužili. Tohle se venku prostě využívat musí. Nemůžeme hrát na jeden gól. Ta oslabení jsme tam odehráli velice špatně a gólmanovi jsme vůbec nepomohli, takže tam nás to mrzelo hodně,“ vrací se Ondřej Malinský k zápasům na ledech soupeřů, z nichž si Horáci odvezli dvě porážky.

Hned v následujících větách při hodnocení utkání s Rebely ale zvedá hlavu i hlas.

"Dneska jsme ale chtěli vyhrát, ale podle toho, jak se zápas vyvíjel, tak můžeme být rádi za ten bod. Jestliže nebudeme využívat přesilovky, a my se s tím potýkáme od začátku sezóny, tak se nikam neposuneme. Musíme to hrát i v přesilovkách naplno a ne po sobě koukat, nevzít na sebe zodpovědnost, chvilku podržet puk v útočném pásmu. Jsou tady hráči, kteří by to podržet měli a hru uklidnili, nebo se přihrávkou zbavili protihráče. Místo toho jsme po sobě puk házeli jako horký brambor a tím jsme se úplně dostali z tempa a naše hra tam vypadala tragicky,“ všiml si Ondřej Malinský asi největší slabiny hry Horácké Slavie v současné fázi soutěže, kterou jsou jednoznačně přesilovky.

I v zápase s Havlíčkovým Brodem však Třebíč tři góly ze čtyř, včetně čtvrté branky v prodloužení, inkasovala v oslabení.

“V prodloužení to bylo v přesilovce čtyři na tři, což je nejlepší přesilovka, ale ty další dva góly… Radek chytá výborně a pokud ten puk vidí, tak ho má, ale náš hráč se v těchto situacích před bránu nemůže pustit, trénujeme to na trénincích, ale v zápasech je to pořád dokola. Naši hráči se nad tím musí zamyslet a soupeře před bránu prostě nepustit. Pokud budeme v oslabení pořád inkasovat, tak to bude hodně těžké,“ upozorňuje na z pohledu obránce asi největší nedostatek ve hře v oslabení hráč s číslem 35 na dresu.

Říká se, že jedním z nejdůležitějších okamžiků zápasu je první gól. Ten tentokrát dali Třebíčští z hole právě Ondřeje Malinského. A stál opravdu za to.

"Byl jsem hlavě rád, že se ta přesilovka využila, protože jak říkám, máme s nimi problémy a tak se to teď snažíme hrát co nejjednodušeji. Petr Zahradník mi to výborně nastřelil do hokejky a já jsem to jen usměrnil pod horní tyčku. Tam nebylo co vymýšlet. Když to tak řeknu, byl to takový signál, kdy já najíždím po buly před bránu a on to tam nahazoval. Těch přesilovek dneska zase bylo hodně a z toho jeden gól je žalostně málo. Oni jich měli míň a dali z toho tři góly,“ posteskl si na závěr Malinský.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Porážka v Porubě mrzí, říká Novák. Derby? Doufám, že nás fanoušci poženou za vítězstvím!

včera
Ohlasy po utkání

Dneska to byl od kluků výborný výkon, soupeř měl kvalitu, říká Pavel Jekel

02.10.2022
Ohlasy po utkání

Důležité jsou body pro tým, říká střelec Bittner. Proletěl by se vrtulníkem

29.09.2022