Myslel jsem, že se o to Písek bude víc bít, očekával David Ostřížek

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Už jen šest kol zbývá do konce základní části první ligy a Horácká Slavia stále bojuje na dálku s Kadaní o čtvrté místo. V utkání s Pískem Třebíčští jasně vyhráli a ukázali, že hrají velmi dobrý hokej nejen na ledech soupeřů, kde jsou zatím třetím nejlepším týmem, ale i před domácím publikem. Písku nedali žádnou šanci a vyhráli jasně 6:1. Na tomto vítězství se podílel i urostlý forvard David Ostřížek, jenž se trefil hned dvakrát.

V Třebíči panovala před utkáním s Pískem zdravá nervozita, protože právě hráči a trenéři Horácké Slavie moc dobře ví, jaké to je bojovat až do posledního kola, do poslední vteřiny, do poslední střely doslova o život. Kdo alespoň po očku sledoval loňskou třebíčskou jízdu poslední čtvrtinou základní části, moc dobře ví, o čem je řeč. Jenže Písek srazily hned čtyři branky v první třetině a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. Dvěma trefami k tomu pomohl i vytáhlý útočník s číslem 44 na zádech David Ostřížek.

David OSTŘÍŽEK

“Zápas jsme dnes dobře začali a podařilo se nám dát rychlé góly. Myslím si, že to hodně ovlivnilo a možná i rozhodlo celý zápas, po první třetině jsme vedli 4:0. To se pak týmu, který prohrává, těžko otáčí. Vzali si i time, ale naštěstí jim to nepomohlo, nezabrala ani výměna gólmana. Zkusili všechny takové ty impulsy, které by měly tým zvednout, ale my jsme je naštěstí k ničemu vážnému nepustili. Za celý zápas měli snad jen tři vyložené šance a z jedné dali gól. Řekl bych, že zápas jsme dnes odehráli dobře i z hlediska obrany, protože jsme je dobře zavírali ve středním pásmu, oni museli puky jen nahazovat a my jsme jim to hned otáčeli zpátky. Vesměs jsme dnes neměli problém,“ nabízí svůj pohled na vítězné utkání s posledním týmem tabulky vytáhlý forvard, který v třebíčském dresu kroutí svoji už třetí sezónu.

Po první třetině bylo utkání opravdu prakticky rozhodnuté, hosté se k ničemu vážnějšímu nedostali a v některých situacích působili docela odevzdaným dojmem. I k tomu, jak hráč vyhrávajícího týmu hledá v takových situacích motivaci se dvaadvacetiletý forvard vyjádřil.

“Já se vždycky snažím hrát naplno až do konce, ale je pravda, že když se vede po první třetině 4:0 a potom dáte rychlý gól na 5:0, tak to přece jen v té hlavě je, že člověk už nemusí tolik makat. Ale hrát se musí pořád naplno, nesmí se dát soupeři šance a to se pak cení,“ vysvětluje třetí nejproduktivnější hráč kanadského bodování Horácké Slavie, který si připsal už dvacet sedm bodů za patnáct branek a dvanáct asistencí.

David Ostřížek se v utkání s Pískem trefil hned dvakrát a to v první třetině, kdy vsítil druhý a třetí gól v deváté a dvanácté minutě. Obě branky krátce po utkání i popsal.

“Byl jsem rád hlavně za ten první gól, to byl v mé kariéře snad teprve čtvrtý gól, který jsem dal příklepem. Jsem rád, že to tam vlezlo. U druhé branky jsem puk prošťoural za bekem, viděl jsem, že gólman je nalepený na tyčce, tak jsem to zkusil na dlouhou hůl do bekhendu, nějak tam puk přes něj přeskákal a padl tam.“

Hokejisté Horácké Slavie za sebou mají těžkou sérii zápasů s mužstvy z horní poloviny a čela tabulky, kterou zvládli na výbornou. Zápasem s Pískem začala další série s mužstvy ze spodních pater tabulky, která ale bude neméně náročná a ani jeden zápas nelze podcenit, protože každý soupeř chce vyhrát a každý bodík může po padesátém druhém kole rozhodovat o nasazení týmů pro vyřazovací boje, které by už třebíčským Bílým hvězdám neměly uniknout.

“Určitě je to jiný hokej, než proti vršku tabulky. Z dnešního zápasu jsme měli docela obavu, já jsem třeba vůbec nevěděl, co od zápasu čekat. U Písku nikdy nevíte, v jaké přijede sestavě. Písečtí ale nesplnili to, co jsem od nich očekával, myslel jsem, že se budou víc bít o posun v tabulce a každý bod, který potřebují,“ uzavírá pozápasové povídání David Ostřížek.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž