Menu +

Na led KHNP arény se vydávají produktivní Litoměřice, které budou čelit silné třebíčské družině

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká střetnutí se čtvrtými Litoměřicemi, které si dělají zálusk na další posun v tabulce. Třebíčští hokejisté budou chtít navázat na své výkony z domácího prostředí a znovu ovládnout prostor mezi vlastními mantinely. Narazí na sebe dvě nejlepší přesilovky i hvězdy kanadského bodování soutěže. Klání tedy slibuje skvělou podívanou. Střetnutí bílých hvězd s Litoměřicemi je na programu ve středu v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácké Slavii skončila ve Vsetíně šňůra vítězství, která čítala tři zvládnuté duely v řadě. Kádr, který je doma naprosto stoprocentní a podává neuvěřitelné výkony, klopýtl Na Lapači. Bílé hvězdy se snaží svou úchvatnou formu přenést i mimo své mantinely, ale zatím jim chybí určitá porce štěstí. Zápas s Valachy byl totiž otevřený až do samého konce a svěřenci Kamila Pokorného padli tím nejtěsnějším možným rozdílem. Je však potřeba na duel rychle zapomenout a doma navázat na zodpovědné výkony, které přináší ovoce.

I když v minulém klání Třebíč nebodovala, tak na zápis do statistik nezapomněl Martin Dočekal. Ten stále stíhá vedoucí trojici kanadského bodování a jen málo mu chybí k tomu, aby se na ni dotáhl. Ladislavu Bittnerovi scházejí dvě trefy na kanonýra Lukáše Žálčíka ze Šumperka, který je nejlepším snajprem ligy. Pavel Jekel je čtvrtým nejlepším chytajícím maskovaným mužem a co se týče vytíženosti, tak jen těžko hledá konkurenci. Michal Vodný neustále nepřestává vymýšlet geniální pasy a v tomto oboru patří mezi mistry soutěže.

Bílým hvězdám vypomohl i obránce Tábora Lukáš Kříž při absenci defenzivních opor. Jeho další starty budou záležet na dohodě mezi kluby.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (10+13)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (13+7)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (2+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,10 %, Jan Mičán 88,35 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Poizl, Furch, Kříž – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Mat. Novák – Meluzín, D. Michálek, Krliš – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Stadion Litoměřice má nejproduktivnější speciální formaci napříč Chance ligou. Jeho úspěšnost v početních výhodách je 27,45 %. To je také jeden z důvodů, proč Kališníci drží průběžné čtvrté místo v tabulce soutěže. Horácká Slavia je svému sokovi v patách a průměrně přetaví v branku skoro každou čtvrtou přesilovou hru. Zde tedy dojde ke srovnání dvou nejlepších speciálních formací. Nadcházející třebíčský soupeř válí i v oslabení, které atakuje hranici ubránění 86 %. Bílé hvězdy jsou v tomto ohledu na sedmé příčce. Svěřenci Kamila Pokorného jsou však suverénně nejméně trestaným celkem, oproti Litoměřicím. Ty se zařazují spíše do průměru ligy v této statistice.

HC Stadion Litoměřice

Stadion zatím v lize válí. Z posledních pěti klání se hráči radovali celkem čtyřikrát a padli až v prozatím posledním odehraném utkání s Prostějovem. A že to nebyly snadné duely. Před Kališníky se museli sklonit týmy jako Dukla, Vsetín nebo Zlín. Hlavní zbraní Litoměřic jsou speciální formace, které úřadují jak v přesilovkách, tak také v bránění soupeřovy početní výhody.

Kališníkům se vyplácí angažmá Filipa Kuťáka, který se dělí o první místo kanadského bodování celé soutěže s Lukášem Válkem a Jiřím Průžkem. Navíc první jmenovaný hráč ze zmíněné dvojice je taktéž z Litoměřic. Ale žádné nebe není bez mráčků. Tým se musel rozloučit s Tomášem Gumanem, který v reprezentační přestávce s klubem rozvázal smlouvu, jelikož si svými výkony řekl o místo ve slovenské Nitře.

Každopádně se tým se ztrátou smířil velmi rychle a na výkonech to zdá se, není znát. Uvidíme, jak to bude fungovat v dalších prověrkách, v nichž bude figurovat silný Přerov nebo rozjetý Frýdek-Místek.

Statistiky hráčů Stadionu Litoměřice

lídr kanadského bodování: Filip Kuťák (12+12), Lukáš Válek (10+14)

nejlepší střelec: Filip Kuťák (12+12)

nejlepší nahrávač: Lukáš Válek (10+14), Josef Jícha (6+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Tomáš Král 90,91 %, Daniel Král 93,99 %

Sestava Litoměřic z minulého utkání: Král – Jebavý, Aubrecht, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Hampl – Vitouch, Jícha, Chlubna – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Svoboda – Jiruš, Pártl, Gajda.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023