Menu +

Na led favorita soutěže jede Třebíč s novým kapitánem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svoji devátou prvoligovou sezónu zahájí Horácká Slavia na ledě možná největšího favorita soutěže HC Slovan Ústečtí Lvi Ústí nad Labem. Slovan , v minulé sezóně účastník prvoligového finále, se před novou sezónou ještě hodně posílil a proto je favoritem středečního zápasu. Třebíčští však v tomto střetnutí nemají co ztratit. Každý bod by byl pro ně úspěchem.
První bully utkání bude vhozeno na ústeckém stadionu ve středu 7. září v 18 hodin a na našem webu jej budete moci sledovat on-line.
Sdílejte článek
 
Zatímco Horácká Slavia po minulé sezóně byla ráda za záchranu v soutěži, Ústí mělo zcela opačné starosti. Účastí ve finále 1. ligy možná i překročilo předsezónní cíle. Letos se lvi netají tím, že chtějí od baráže o extraligu.
Trenér Pavel Hynek to řekl víc než jasně:„Každý rok progres dopředu. Cíle jsou jasné, nejvyšší, byl by alibismus si dávat nižší. V základní části vybojovat co nejvýhodnější pozici pro play off. Tam se během čtrnácti dnů rozhoduje o úspěchu, ale to je ještě daleko.“
K tomuto tvrzení opravňuje Ústecké nejen jeden z nejvyšších rozpočtů v první lize, ale také kvalitní kádr prošpikovaný hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže.


Před novou sezónou do Ústí přišli
Jakub Grof (Obránce, Ostrava) - 1 rok + 1 rok opce 
Daniel Zápotočný (Obránce, Vítkovice) - 1 rok hostování
Jakub Evan (Obránce, Kladno) - střídavý start
Ladislav Slížek (Útočník, Beroun) - 2 roky + 1 rok opce 
Tomáš Klimt (Útočník, Kladno) - 2 roky + 1 rok opce
Jiří Kuchler (Útočník, Kadaň) - 1 rok + 1 rok opce
Milan Antoš (Útočník, Slavia) - 2 roky hostování
Robert Kysela (Útočník, Kladno) - 1 rok hostování
Mikolaj Łopuski (Útočník, Sparta) - 1 rok hostování
Jan Kloz (Útočník, Slovan - junioři)


Z hráčů, kteří mají zkušenost s působením v dresu Horácké Slavie připomeňme obránce Davida Mazance, kterému Plzeň v Ústí prodloužila hostování i pro letošní sezonu. Odchovancem třebíčského hokeje je urostlý útočník Milan Buďa.


Třebíč nastoupí v Ústí s novým kapitánem a odhodláním

Horácká Slavia jede do Ústí s vědomím, že velkým favoritem zápasu je tým Ústeckých Lvů, který by podle všech prognóz měl spolu s Mladou Boleslaví patřit k favoritům celé soutěže. Ale rozhodovat se bude na ledě a každý zápas začíná za stavu 0:0. Jak skončí je otázkou.

Horácká Slavia v tomto týdnu rozhodla o topm kdo bude kapitánem týmu. Důvěru dostal zřejmě nejzkušenější hráč, obránce Bedřich Ščerban.
Na otázku zda je určena brankářská jednička pro mistrovská utkání trenér Josef Horešovský odpověděl:“ Gólmanskou jedničku jsme zatím neurčili, ale v prvním zápase v Ústí bude od chytat Filip Šindelář.“
V sestavě Třebíče budou v prvním utkání sezóny chybět dva obránci. Denis Rehák, kterého skolila angína, a Zdeněk Sedláček, jenž má problémy s kolenem. Sedláček podstoupil lehčí chirurgický zákrok a do konce měsíce by měl být v pořádku.
Ostatní hráči jsou v pořádku a jsou připraveni podat co nejlepší výkon.

Pravděpodobná sestava Ústí nad Labem: Sáblík - Drábek, Vála, Kudrna, Klobouček, Pavlas, Mazanec, Gróf, Zápotočný - Jankových, Sýkora, Kudrna - Fink, Pazourek, Antoš - Kysela, Slížek, Kuchler - Buďa, Klimt, Lopuski.

Pravděpodobná sestava HS Třebíč: Šindelář, (Luňák) - Hrbáček, Lukáč – Lučka, Ščerban – Šefčík, Sláma - Bulička – Chrenko, Hanzal, Květoň – Sobotka, Pelán, Přibyl - Laš, Látal, Oliva – Fryauf, Zahradník, Čech.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024