Menu +

Na třebíčský led přijede silný pátý Havířov, dokážeme jej porazit?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíč v posledním zápase nestačila na kladenské Rytíře a prohrála 2:4. Stále jí však stačí bodovat k tomu, aby se dostala mezi TOP 8. V sobotu na její led přijede AZ Residomo Havířov. Dokáží Horáci tým z Moravskoslezského kraje porazit?
Sdílejte článek
 

Vzájemné zápasy

V letošním ročníku CHANCE ligy se soupeři střetli zatím dvakrát. A Třebíč nebyla úspěšná ani jednou. Nejprve podlehla Havířovu před vlastními fanoušky 1:2, poté na venkovním hřišti 1:4. Nutno však dodat, že Horáci v obou zápasech vedli, ale ani jednou nedokázali vedení udržet. Góly vstřelili Kusko a Vodný.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelci: Silvester Kusko (17+18), Lukáš Nedvídek (17+21)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (17+21)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (17+21)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Lukáš Dostál 91,71%, Karel Vejmelka 92,61%, Dominik Svoboda 92,42%, Pavel Jekel 88,76%

Statistiky hráčů Havířova

nejlepší střelci: Radek Veselý (14+16), Jan Maruna (14+16), Tomáš Gřeš (14+17)

nejlepší nahrávač: Branislav Rehuš (13+20)

lídr kanadského bodování: Branislav Rehuš (13+20)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ondřej Bláha 90,26%, Jan Lukáš 92,63%, Jiří Matoušek 91,67%

Defenzíva Havířova je letos na velmi vysoké úrovni

Havíři v letošní sezóně nedostali za 41 zápasů ani 100 gólů. Podobnou statistikou se mohou pyšnit pouze oni a Jihlava. Čím to, že dostávají tak málo gólů? Jedním z hlavních aspektů může být slušná hra. AZ je druhým nejslušnějším týmem celé ligy. Za jednačtyřicet zápasů tým sklidil pouhých 177 trestů a na svého brankáře nechal soupeře vystřelit pouze 216 střel. V této statistice vévodí lize.

Početní výhody

SK Horácká Slavia Třebíč je nejúspěšnějším týmem v přesilovkách v lize. Ve 174 přesilových hrách dokázali Horáci soupeřovu síť rozvlnit hned sedmatřicetkrát! AZ na tom není o moc hůře. Co se týče úspěšnosti přesilovek, tak je v lize na sedmé pozici s devětadvaceti góly za 183 přesilovek.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

Kladno - Třebíč 4:2

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Do. Svoboda) – V. Čejka, Furch, Vl. Brož, Nedbal, Bilčík, L. Vágner, Szathmáry – M. Novák, Malec, Paták – Nedvídek, Kusko, P. Kratochvíl – Tadeáš Král, Vodný, Střondala – Psota, Süss, R. Zohorna.

Martin Sobotka (po zápase na Kladně): „Odehráli jsme poměrně slušné utkání, domácím jsme byli po celou dobu vyrovnaným soupeřem. Určitě jsme neodehráli špatný zápas. Utkání se zlomilo ve druhé třetině po dvou šancích, kdy Lukáš Nedvídek a Matěj Novák nedali dvě tutovky. Potom jsme udělali zbytečný faul vysokou holí za čtyři minuty a tam soupeř odskočil na 3:1. Tam se zápas zlomil. Potom už si to domácí pohlídali a utekli i na 4:1. Nám se to povedlo už jen kosmeticky upravit na 4:2. Měli jsme dobré pasáže a dobré věci, ale zradila nás koncovka a přesilové hry.“

Třebíč - Kadaň 4:3

Prostějov - Třebíč 2:1 po s.n.

Třebíč - České Budějovice 3:4 po s.n.

Přerov - Třebíč 1:2

Poslední odehrané zápasy Havířova

Havířov - Ústí nad Labem 9:1

Sestava Havířova z minulého utkání: Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa, Mrowiec – Rehuš, F. Seman (A), R. Veselý – L. Bednář, Maruna (C), Haas (A) – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Cihlář, Bambula.

Kladno - Havířov 3:4

Kadaň - Havířov 0:5

Prostějov - Havířov 3:0

Havířov - České Budějovice 4:0

Podobné články

Pozvánky na zápas

Druhý zápas ve dvou dnech. Ve čtvrtek přivítá Třebíč na svém ledě Frýdek-Místek

včera
Pozvánky na zápas

Rozjetá Horácká Slavia změří ve středu své síly s posledním Baníkem

před 3 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

21.02.2020