Menu +

Nahodil: Budeme hrát pro diváky, chceme uhrát co nejlepší výsledky, co nejvíc zápasů

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Dvě semifinále mají za sebou hokejisté Horácké Slavie a Mladé Boleslavi, obě nakonec zvládli lépe Středočeši a v sérii, která další dva díly napíše v pátek a v sobotu v Třebíči, vedou 2:0 na zápasy. Ani jeden zápas však velký favorit nedostal zadarmo a rozhodnout v obou duelech musel až v power – play. Třebíčské zdobila především obrovská nezdolná bojovnost a kolektivní výkon. Především na to budou chtít třebíčské Bílé hvězdy s podporou svých fanoušků navázat v domácích duelech.
Sdílejte článek
 

Oba soupeři se potkali už v loňském semifinále a i tehdy vedla Mladá Boleslav po prvních dvou zápasech 2:0. Na svém ledě ale Třebíčští zabojovali i zabodovali a dvěma vítězstvími dostali Bruslaře pod tlak. Ti pak museli o svém postupu do baráže rozhodovat až v šestém nervy drásajícím semifinále v samostatných nájezdech. O podobný kousek se budou bojovníci s Bílou hvězdou ve znaku snažit i nyní.

V obou duelech na ledě lídra první ligy, který letos opět a znovu vyhlásil útok na postup do extraligy, se do sítě Bruslařů trefil šikovný třebíčský forvard Lukáš Nahodil a v obou duelech byl shodně prvním střelcem týmu z jihozápadu Vysočiny.

“Zápasy se mi hodnotí těžko, protože nevezeme ani jedno vítězství. Myslím si ale, že se nemáme za co stydět, Boleslav má vysoké ambice i kvalitu. To jsme ale věděli a myslím, že v obou zápasech jsme je potrápili docela dost. Jen škoda, že jsme aspoň jedno utkání tady nedotáhli, bolí to, ale takový je hokej. Musíme teď nějaký zápas urvat doma,“ rozhodně nehází nejproduktivnější hráč Horácké Slavie v play – off flintu do žita.

Pro třebíčský tým se ukázaly jako rozhodující přesilovky, respektive oslabení, která Zelenobílí dokázali potrestat a rozhodnout v nich o vítězství. A to přesto, že mnoho oslabení ještě srdnatě bojující Třebíčané ubránili.

“Ty fauly musíme co nejvíc eliminovat, protože to je Alfa a Omega každého utkání. Soupeř má strašně dobré přesilovky, dokazoval to už v základní části a teď to jen potvrzuje,“ souhlasí třebíčská devatenáctka s tvrzením, že právě přesilové hry byly jedním z klíčových faktorů obou zápasů na ledě Středočechů.

Hned několikrát museli Červenobílí pykat za vysokou hůl. To byla neoddiskutovatelná vyloučení. Ovšem Boleslavští, stejně jako v loňské sérii, mnohokrát v soubojích až teatrálně padali, chytali se za obličej po běžných soubojích, velmi lehce padali v soubojích rameno na rameno, nebo odhazovali rukavice a hokejku a svíjejíce se v bolestivé křeči poočku sledovali reakci sudích. Vzápětí, když píšťalka mlčela, rychle vše posbírali a ujížděli střídat.

“Když dostanete hokejkou do obličeje, tak hráč vždycky trošku přidá, protože se při tom i leknete. To asi není ta hlavní příčina, nebo nějaké filmování. My musíme být opatrní, nesmíme máchat hokejkami někde nad hlavou, protože je jasné, že tohle rozhodčí pískne,“ nabízí svůj pohled na věc a vyzývá k disciplinovanosti odchovanec Horácké Slavie, který je v současné době hráčem extraligových Pardubic.

Ale dost už o prvních dvou zápasech. Před námi jsou očekávané dva zápasy na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENĚ. V pátek a v sobotu se totiž semifinálová série přesouvá na domácí led Horácké Slavie. Jak sám Lukáš Nahodil říká, všichni hráči se na oba duely těší a věří v co nejsilnější podporu svých diváků, kteří opět mohou být šestým třebíčským hráčem v poli.

“Jasně, my se na ty domácí zápasy strašně těšíme, je to pro nás svátek, doufáme, že přijde co nejvíc lidí. Třebíčští fanoušci jsou fantastičtí, určitě nás poženou dopředu. My budeme hrát pro ně, budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledky a vyhrát co nejvíc zápasů.“

Srovnávat oba semifinálové soupeře je opravdu těžké. Mladá Boleslav je klub s velmi dobrým finančním zajištěním, s extraligovým zázemím a konsolidovaným a širokým kádrem. Již jména trenérů František Výborný a Marian Jelínek, nebo hráčů jako David Výborný, Michal Broš a se zkušenostmi z reprezentace i nejvyšší soutěže hovoří sama za sebe.

Horácká Slavia Třebíč je naproti tomu klub pracující ve skromných podmínkách, spoléhající na kostru týmu složenou z vlastních odchovanců doplněnou o mladé nadějné hráče, kterým poskytuje prostor pro jejich další hokejový růst. Bohužel svazoví funkcionáři nesmyslným pravidlem o zákazu startu hráčů po 15. únoru v 1. lize mnoha mladým talentům starty ve vypjatých zápasech play – off naší druhé nejvyšší soutěže prakticky znemožnili. Třebíč si tak musela pomoci angažováním hráčů z druhé ligy. Ti ale společně s ostatními spoluhráči vzdorují soupeři velice statečně a pro příští ročníky jsou velkým příslibem.

PER ASPERA AD ASTRA – PŘES PREKÁŽKY KE HVĚZDÁM!

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Benátky nad Jizerou