Menu +

Nájezdy? Trenéři mi neradili, nechali to na mně, vysvětluje brankář Martin Falter

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - O faktu, že po průběhu zápasu s Kadaní nakonec zůstaly doma dva body, rozhodli nejen úspěšní střelci, ale velkou měrou se na tomto vydřeném vítězství podílel i brankář Martin Falter, který v základní hrací době zlikvidoval několik nebezpečných situací zejména v přesilovkách hostů a poté plně vynuloval oba nájezdníky v dovednostní soutěži. Po Marku Čiliakovi se tak stává druhým gólmanem Komety, který si může sám pro sebe vychutnat závěrečnou děkovačku fanoušků Bílých hvězd.
Sdílejte článek
 

Martine, nejprve gratulace k vítězství i k vychytaným nájezdům. Jsem strašně rád, že spolu konečně můžeme udělat rozhovor po vítězném domácím zápase. Poprosím Vás o hodnocení tohoto utkání.

“Hodnocení bude stejné jako moje poslední hodnocení domácích zápasů. Opět jsme měli optickou převahu, sem tam se dozadu vyskytla nějaká chybička. Abych řekl pravdu, moc jsem už v dobrý konec nevěřil. Měli jsme opět přesilovky pět proti třem, pěti proti čtyřem, nic. Naštěstí se chytla Kánisova (Jan Káňa – poznámka redakce) střela půl minuty před koncem a pak už se konečně i přiklonilo štěstí na naši stranu,“ ukončil odpověď na první otázku gólman, který si několikrát určitě rád vyslechl skandování svého jména za bravurní zákroky, které předváděl šedesát minut základní hrací doby a v neposlední řadě i za vychytané samostatné nájezdy a tím zisku bonusového bodu.

Takhle se Martin Falter soustředil pár okamžiků pře začátkem samostatných nájezdů.

Jedním dechem poté dodává - “Jinak nevím, asi to není náhoda, prostě doma hrajeme zajímavě. Optická převaha je, ale góly z ní ne a ne vytěžit,“ přemítá o výsledcích svého týmu před svými diváky, které jsou oproti zvyklostem postavené obráceně.

Nevím, zda Kadaňští měli vůbec nějaké šance při hře pět proti pěti. Dle mého názoru při hře v rovnovážném stavu hráčů na hřišti hosté jako by rezignovali na útok.

“Těžko říct. Co si tak vybavuju na šance, tak jestli něco měli, tak nějaké nepříjemné střely. Je pravda, že jestli měli šance, tak to bylo v přesilových hrách. V první třetině měli jedno přečíslení dva na jednoho a branku dali prakticky v naší přesilovce. Dá se říct, že při hře pět na pět toho až tak moc nebylo.“

Pak přišly nájezdy, které jste zvládl bravurně, v klidu. Převážně jste působil v extralize a zde je první liga, znal jste ty hráče hostů, kteří na Vás jeli?

“Moc neznal. Ptal jsem se spoluhráčů i trenéra Pokorného. Nic mi neporadili, nechali to na mně, ať si je odchytám podle sebe,“ dopřává si již pozápasový uvolněný smích strážce branky, který vynuloval nájezdy Charouska a Lehnerta a za projevenou důvěru se odvděčil bezchybným výkonem. “Chtěl jsem upozornění na vyhlášenou specialitu nějakého hostujícího hráče, dostal jsem od trenéra pouze tip na zakončení Gajovského. Jinak, dá se říci, jsem nikoho neznal. Čekal jsem do poslední chvíle, jak oba hráči s nájezdy naloží, co z nich vyleze. První nájezd Charouska jsem ustál, u druhého jsem měl i trošičku štěstí, že mě to trefilo do špičky betonu, protože si myslím, že Lehnert chtěl zakončovat nahoru a puk mu sklouzl.“

Na plány zakončení, které nakonec nevyšly, se historie neptá. Důležité jsou body a o zisk dvou bodů proti houževnaté Kadani se velkou měrou zasloužil právě druhý respondent pozápasových rozhovorů a spolehlivý gólman v jedné osobě, Martin Falter.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020