Menu +

Naše nedisciplinovanost je pro nás poučení do play-off, říká Michal Pšurný

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Předposlední kolo základní části přivedlo ke vzájemnému souboji Duklu Jihlava a Horáckou Slavii Třebíč. V přímém souboji o šestou příčku byla nakonec šťastnější Dukla, která si před vlastními diváky připsala výhru 4:2. Zápas a především jeho poslední třetinu velmi ovlivnil nepřesvědčivý výkon rozhodčího Skoupého a až přílišná nervozita hráčů. Že Jihlava přesilovky umí je známou věcí a svědčí o tom i fakt, že tři góly ze čtyř dali domácí právě při početní výhodě.
Fotografie z utkání najdete TADY
Sdílejte článek
 
Po zápase nebylo třebíčským hráčům do řeči a před mikrofon se jim příliš nechtělo. Za všechny shrnul průběh utkání Michal Pšurný.

“Ten výsledek je jasný, prohráli jsme,“ smutně konstatoval třebíčský forvard.

Jedním dechem však Michal doplnil: “Musíme se teď soustředit na poslední zápas, chceme uhrát sedmé místo a tak musíme doma bezpodmínečně porazit Sarezu.“

jih_tre 4:2

Michal Pšurný stíhá Jonáše Fiedlera

Ještě v polovině zápasu měli hráči i fanoušci hostů důvod k radosti. Horácká Slavia totiž dokázala otočit nepříznivý vývoj utkání, v němž prohrávala 1:0 a brankami Jiřího Olivy a Martina Bučka vedla 2:1. Pak ale vlastními chybami Třebíčští posadili Duklu na koně.
“Dnešní zápas jsme si prohráli víceméně sami. Vedli jsme, ale udělali jsme zbytečné fauly. Hrajeme přesilovku pět na tři a skončí to tím, že hrajeme v oslabení,“ zlobil se Michal Pšurný.

V průběhu utkání někteří hráči Třebíče podrážděně reagovali na výroky rozhodčího Skoupého.
“Můžeme si na rozhodčího stěžovat jak chceme, ale prohráli jsme to my a ne rozhodčí,“ nehledal výmluvy hráč s číslem čtrnáct na dresu.

Zejména poslední třetina, v níž rozhodčí vyloučil celkem třináct hráčů (osm hráčů Třebíče a pět hráčů Dukly – pozn. red.) se z hlediště zdála velmi nervózní. Nedávno jednadvacetiletý útočník ale vysoký počet vyloučených na nervozitu nesváděl.
“Ani bych neřekl, že to bylo nervozitou. Spíš rozhodčí nastavil přísnější metr a my jsme se mu nedokázali přizpůsobit. V takhle vypjatém utkání musíme udržet nervy na uzdě. Je to pro nás poučení do play-off.“

Zlomový moment utkání vidí Michal v nevyužité přesilovce pět na tři, po níž následovaly dvě přesilové hry domácích. Tu druhou využil Jiří Dobrovolný nechytatelnou bombou ke vstřelení čtvrté a rozhodující branky do Růžičkovy sítě.
“Určitě to byl zlomový moment. Tu přesilovku jsme nesehráli dobře, vlastně jsme pořádně nevystřelili na branku. Z přesilovky pět na tři musí být na devadesát procent gól, jinak nemůžeme zápas vyhrát,“ uzavřel hodnocení předposledního utkání základní části první ligy Michal Pšurný.

Podobné články

Aktuální zprávy

Info pro fanoušky: Dominik Valík u nás skončil

před 2 dny
Aktuální zprávy

Dohodlo se…

02.01.2021
Aktuální zprávy

SPORTOVEC ROKU 2020

29.12.2020