Menu +

Naváže Třebíč na domácí vítězství s Kladnem? V pondělí přijede do Třebíče Prostějov

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč se v rámci 44. kola WSM ligy střetne na domácím ledě s týmem LHK Jestřábi Prostějov. Třebíč tak může navázat na poslední domácí utkání, ve kterém svěřenci trenéra Mičky přehráli silné Kladno. Vzhledem k tomu, že Bílé hvězdy nezvládly důležitý boj o body v Benátkách, je třeba Prostějov porazit! Přijďte tedy naše hokejisty, v pondělí 25. 1. od 17:30, na Zimní stadion Města Třebíče - MANN+HUMMEL ARENU podpořit v boji o veledůležité tři body!
Sdílejte článek
 
LHK Jestřábi Prostějov. Dnes již můžeme říci, ustálený účastník druhé nejvyšší soutěže, který musel o svoji ligovou příslušnost bojovat až v baráži, kterou nakonec zvládl, také na úkor Havlíčkova Brodu. Co se týče letošní sezony, ta se pro Jestřáby vyvíjí velice slušně. Ačkoliv můžeme konstatovat, že bodové rozdíly nejsou stále nějak výrazné, zejména ve středu tabulky, pomalu ale jistě se nám blíží konec základní části a každý bodík bude v konečném součtu dobrý. Prostějovský hokejový klub jich má momentálně 65 a díky tomu okupuje 8 příčku, která zaručuje účast v předkole play off.

Podíváme-li se na výsledky hokejového celku z Hané, dalo by se říci, že jsou jako na houpačce. Asi nejlepší období klub prožíval od 9. do 28. prosince, kdy vyhrál hned pět zápasů v řadě. Ovšem poté vyhrál pouze dva zápasy ze sedmi. Určitě je pro prostějovské hokejisty cenným skalpem vítězství nad pražskou Slavií v Edenu, které se zrodilo ve 42. kole, kdy hosté otočili nepříznivý stav 0:3 a zvítězili 4:5. Senzační vítězství se ale následně nepodařilo potvrdit v posledním odehraném kole doma proti Kadani, která si z Prostějova odvezla výhru 3:5.

Při pohledu do statistik zjistíme, že jasnou brankářskou jedničkou je Luboš Horčička, 42 zápasů s procentuální úspěšností 92,04% hovoří za vše. Mezi obránci je nejproduktivnějším Marek Drtina s 26 kanadskými body. Z útočníků vede produktivitu zkušený Michal Dragoun, který nasbíral 32 bodů. Při pohledu na soupisku najdeme v sestavě spoustu dalších zajímavých jmen. Třebíčským známý bojovník Jakub Čuřík, Jakub Šlahař, či zkušený borec z útoku Patrik Moskal.

Sestava týmu LHK Jestřábi Prostějov

Horčička (Neužil) – Drtina,Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Augustin – Šlahař, Illéš, Krejčík – Volek, Čuřík.


Co se týče Horácké Slavie, dalo by se říci, že situace není dobrá, ale nic také není ztraceno. Třebíč je na 11. místě tabulky. Jak řekl trenér Mička po zápase s Kladnem, ,,jedna vlaštovka jaro nedělá“. Bohužel měl pravdu, neboť následující duel na ledě Benátek Bílé hvězdy prohrály 1:4. Třebíč se ale chce probojovat do předkola play off, což zaručuje 10. příčka, na které jsou momentálně Litoměřice a Třebíč na ně ztrácí pouhé dva body. Proto je třeba doma znovu bodovat a tomuto cíli se co nejvíce přibližovat. Dojmy z posledního domácího utkání, které Třebíč vyhrála nad kladenskými Rytíři, jsou dobré. Tým podal velice bojovný výkon a hlavně bylo vidět i zlepšení klíčových opor v týmu.

Sestava Horácké Slavie Třebíč

Vejmelka – Podlipnik, Malena, Štindl, Čejka, Bartoň, Schejbal, Nesvadba – Přibyl, Dolníček, Erat – Švec, Polodna, Kusko – Psota, Juráň, Wasserbauer – Šaur, Pokorný, Čech.

Zda-li Třebíčští navážou na dobrý výkon z utkání proti Kladnu, se přijďte přesvědčit v pondělí 25. 1. od 17:30 na zimní stadion v Třebíči, hráči budou potřebovat i Vaši podporu. Pro ty, kdo se přeci jen na stadion nedostanou, bude připraven tradiční online přenos.

Podobné články