Menu +

Nedařilo se nám v koncovce, mrzelo po utkání kapitána Lukáše Slámu

Ohlasy po utkání
O l o m o u c - Čtvrtým kolem pokračoval ve čtvrtek Regionální pohár, v němž hokejisté Horácké Slavie zajížděli na led ambiciózní Olomouce. V duelu se třetím týmem posledního ročníku první ligy bylo šťastnějším mužstvem to domácí, které zvítězilo po nájezdech 2:1. Přesto si Horáci do tabulky letního poháru připsali jeden bod. Utkání pro oficiální stránky hodnotil kapitán poraženého mužstva Lukáš Sláma.
Sdílejte článek
 

Přestože odjeli Slávisté z olomouckého ledu poražení po nájezdech, byli spokojení. „Plnili jsme dobře úkoly, co nám řekl trenér. Akorát se nám nedařilo v koncovce. Měli jsme asi čtyři samostatné nájezdy, které jsme nevyužili. Poté jsme obdrželi smolný gól po odrazu od mantinelu. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a dovézt zápas do prodloužení. Na nájezdy jsme bohužel prohráli,“ popsal průběh zápasu Lukáš Sláma.

I přes těsnou prohru ale trenér mužstva Kamil Pokorný své svěřence po zápase pochválil. „Trenér nás v kabině pochválil a byl spokojený. Je to zatím jen příprava, ve které se musí zkoušet,“ popsal Sláma dění v šatně po utkání. „Velmi si cením toho, že jsme drželi s domácími krok a místy je i přehrávali,“ potvrdil svá slova i sám kouč Třebíče.

Místy utkání byli hosté opravdu lepším týmem a Hanáky podržel mnohdy skvělými zákroky gólman Lukáš. Bez něj by zápas možná dopadl jinak. „Měli jsme dostatek šancí včetně trestného střílení a několik samostatných nájezdů. Branky jsme ale nedali,“ mrzelo po zápase lodivoda Slávistů.

Ze stařičkého zimního stadionu v Olomouci tak odjela jeho družina s jedním bodem. V tabulce Regionálního poháru jich mají Horáci pět. „Stále jsme třetí za Olomoucí, přitom ale máme vůči celkům před námi zápas k dobru. Šance na úspěch je vždy,“ reagoval Sláma na otázku, zda mají hokejisté Třebíče naději na obhajobu loňského triumfu.

Se samotným nápadem letního turnaje pro prvoligové týmy je hráč s číslem osmnáct spokojený. „Je to skvělý projekt. Navíc když se do něj zapojilo i Znojmo, které hraje prestižní rakouskou ligu. Hráči jsou v utkání víc namotivovaní. Ve Znojmě se mohou ukázat před různými agenty.“

„Nápad je to super. Navíc se nejezdí daleko, vždy to máme kousek,“ usmál se kapitán třebíčských hokejistů na závěr rozhovoru.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Martin Šťovíček: První třetina byla z naší strany výborná a prakticky rozhodla o zápase

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

20.01.2021
Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

17.01.2021