Menu +

Někdo před bránu jít musí a já jsem asi kopyto do kombinace, takže to vyšlo na mě. Směje se autor gólu na 1:1, David Michálek

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Bílé hvězdy si z důležitého utkání na ledě Rysů z Frýdku-Místku přivezly parádní tři body. Velkou zásluhu na nich měl také důrazný útočník David Michálek, který vsítil zřejmě zlomovou vyrovnávací branku na 1:1. Jak se mladý forvard za zápasem ohlíží? Jak prožil reprezentační pauzu a co říká na úroveň Chance ligy? To vše a mnohem více se dozvíte v rozhovoru, jenž je právě před vámi.
Sdílejte článek
 

Davide, vezete si tři body z horkého ledu Frýdku-Místku. Kde bys hledal hlavní důvody vašeho triumfu?

Před zápasem jsme věděli, že se hraje o veledůležité body, protože Frýdek je v tabulce jen těsně před námi, takže jsme spokojení, že se nám povedlo získat všechny tři.

Byl to zápas sousedů v tabulce. Takže se hrálo v podstatě o „šest“ bodů. O to důležitější výhra je, že?

Určitě je to důležitá výhra, ale pro nás je důležitá každá výhra, jdeme zápas od zápasu a každý chceme vyhrát.

Utkání bylo v určitých momentech celkem vyhrocené. Hlavně během druhé periody měli domácí několik ostrých ataků na třebíčské hráče. Byla cítit nervozita?

Nepřišlo mi to nějak extra vyhrocené, domácí určitě cítili křivdu u čtvrté branky, ale jinak to nebylo nic extra vyhroceného.

Ty sám jsi dával v přesilové hře gól na 1:1, který pramenil zejména z tvého důrazu před brankou. Je právě tohle tvoje největší přednost?

Nemyslím si, že je to moje přednost, spíš jsem kopyto do kombinace a někdo před brankou stát musí, takže to vyšlo na mě (smích).

Jak bys tu gólovou situaci popsal?

Voďasův (Michal Vodný, pozn. red.) první pokus zblokoval obránce, puk se mu ale hned vrátil na hůl a vystřelil znovu. Já jen nastavil hokejku a radoval se.

Dnes jste dali celkově dva góly z přesilovek. Zaměřovali jste se na ně během reprezentační přestávky hodně?

Ani ne, dneska to prostě vyšlo a jsme za to rádi. Často se nám stává, že přesilovku sehrajeme dobře, ale nedáme z toho branku, dneska to ovšem vyšlo, takže super.

Od trenérů dostáváš na ledě hodně prostoru. Už jsi se adaptoval na hokej v Chance lize? V čem jsou největší rozdíly oproti třetí nejvyšší soutěži, kde jsi ještě loni nastupoval?

Dostávám spoustu prostoru a jsem za to vděčný. Nedá se říct, že jsem se ještě s touto soutěží úplně sžil, protože s druhou ligou se to moc porovnávat nedá, doufám ale, že se to zlepší a výkony půjdou nahoru.

Ještě jedna otázka k vašemu dnešnímu soupeři. Oba letošní zápasy s Frýdkem-Místkem jste dokázali vyhrát. Myslíš, že je to soupeř, který vám sedí? Byla si obě utkání v něčem podobná?

Do obou utkání jsme šli v době, kdy se nám úplně výsledkově nedařilo, proto je super, že jsme oba vzájemné zápasy vyhráli. Myslím, že je to jediný tým, který jsme letos porazili v obou zápasech, takže je asi pravda, že patří mezi ty oblíbenější.

Jaký jsi měl program během reprezentační přestávky? Při čem nejlépe odpočíváš?

Během pauzy jsme dost trénovali, takže toho volného času zase úplně moc nebylo. Nejlépe si však od hokeje odpočinu s kamarády a rodinou.

V sobotu vás čeká Havířov, přičemž AZ jste už letos jednou porazili. Jaký je to soupeř?

Určitě nás čeká těžké utkání, ale uděláme všechno pro to, abychom vytvořili sérii vítězství a stoupali tabulkou výš a výš. Hrajeme doma, takže na ledě necháme všechno, abychom potěšili naše fanoušky.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

včera
Ohlasy po utkání

Ohlasy trenérů a Zdeňka Vedrala po přípravném utkaní Třebíč - Jihlava

06.08.2020
Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020