Menu +

Někteří mládežníci už vyjeli na led! Trenéři si budou vzájemně pomáhat, hlásí Martin Čech

Mládežnický hokej
T ř e b í č - S tréninky na ledě začali v minulém týdnu nejen muži, ale i junioři a dorostenci. A tohle pondělí poprvé vyjeli na ledovou plochu i starší žáci pod vedením Davida Dolníčka a Rostislava Maleny. Mladší žáky čeká první dávka na ledu už ve středu, ostatní mládežnické kategorie si ještě počkají do dalšího týdne. O všech tématech promluvil Martin Čech, který je sportovní manažer mládeže. FOTOGALERIE z tréninku juniorů a starších žáků najdete ZDE.
Sdílejte článek
 

„Už minulý týden začínali junioři a dorostenci. Ve čtvrtek a v pátek měli úvodní dva tréninky, kde si hlavně vyzkoušeli brusle a výstroj. Od tohoto týdne najíždějí na program i s posilovnou, rozcvičkami a se vším všudy,“ popisuje první tréninky juniorů a dorostenců Martin Čech.

Právě tyto dvě kategorie čekají už první přátelské zápasy. „Ve čtvrtek jede dorost na utkání do Brna a juniorka hraje v pátek doma se Znojmem. Příští týden začínají s duely i žáci,“ přiblížil nejbližší program lodivod třebíčské mládeže s tím, že junioři hrají zápas s Orly od 17 hodin.

FOTOGALERIE z pondělního tréninku juniorů ZDE.


Na zápasy mládežníků se může, ale musí se dodržovat opatření

„Diváci na zápasy mládeže mohou, rodiče tam děti budou vozit, takže i oni se mohou zajít podívat. Musí ale dodržovat opatření, která platí i na utkání mužů. Budou mít vlastní vchod, musí mít roušku, měli by dodržovat rozestupy a tak dále,“ upozorňuje na epidemiologické opatření proti koronaviru, které podle něj nějak výrazně nenarušují tréninkové jednotky.

„Ze začátku to byl nezvyk, ale už to je lepší. Musí se na zimáku chodit s rouškami, před vstupem na stadion měříme teplotu, musí se dezinfikovat ruce a také kabiny a posilovna. Uvidíme, jak to bude probíhat, protože situace se mění klidně každým dnem. Ovšem snad to bude vše v pořádku a bude to lepší,“ dodává.

Ostatní třebíčští mladíci, kromě starších žáků, kteří vyjeli na led tohle pondělí, si na tyto opatření teprve budou zvykat, protože na led teprve půjdou. „Nejmladší kategorie vyjedou na led až od dalšího týdne, ono ale soutěže u mladších začínají až koncem září nebo začátkem října, takže u nich se zápasy budou postupně přidávat.“ dodává s poklidným hlasem Martin Čech, jenž vede jako hlavní trenér třetí a druhou třídu a k tomu ještě přípravku s první třídou.

A jak to bude s mistrovskými zápasy u mladých nadějí? „Junioři už mají rozpis. Trenéři dorostu i žáků by měli mít také program mistrovských zápasů. Termíny tedy už nějaké víme a snad se nebudou měnit. Postupně je pak zveřejníme,“ prozrazuje bývalý hráč Horácké Slavie.


David Dolníček a Rostislav Malena? Předávají hlavně své bohaté zkušenosti, říká Martin Čech

Martin Čech hrál své hráčské kariéře i po boku Davida Dolníčka a Rostislava Maleny. Všichni tři odehráli celkem v třebíčském dresu téměř 1600 zápasů. Nyní ale všichni předávají své zkušenosti mladým hráčům. Dolníček a Malena mají spolu na starost starší a mladší žáky.

„Slibujeme si od nich jejich předávání bohatých zkušeností. Hlavně oni tady už trénují delší dobu. Loni spolu vedli pátou třídu a letos spolu chtěli dělat žáky. Takže si to rozdělili, že David Dolníček povede jako hlavní trenér starší žáky a mladší bude mít na povel Rostislav Malena,“ vysvětluje šestatřicetiletý Martin Čech a pokračuje. „Je to tedy s tím, že si to budou vzájemně vykrývat. Některé tréninky jsou spojené a budu na ně chodit třeba i já nebo další trenéři, které tady máme,“ dodává trenér, který má v plánu, že ostatní koučové si budou vzájemně pomáhat.

„Bude se zapojovat více trenérů. Situace je, jaká je. Nás koučů je tady sice méně, ale každý hlavní trenér bude vést svou kategorii a bude i chodit pomáhat do těch jiných, aby to vše fungovalo,“ říká sportovní manažer mládeže.

SOUHRN mládežnických realizačních týmu ZDE.

Spokojenost panuje poměrně i s naplněním dětí v kategoriích, akorát výjimečně jich je někde méně. „Když to shrnu, tak máme pokryté juniory a dorostence. U žáků můžeme dokonce obsadit všechny týmy A,B,C a D,“ pochvaluje si Martin Čech. „U nejmladších kategorií to je jak kde. Někde máme přes 20 mládežníků, někde jich je o trošku méně, a to třeba kolem 15ti. Ale kluby na naší úrovni jsou na tom víceméně stejně,“ dodává na závěr.

Podobné články

Mládežnický hokej

Výsledky mládežnických mužstev HST

12.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

06.10.2020
Mládežnický hokej

Víkendové zápasy mládeže

22.09.2020