Menu +

Nový dres pokřtěn, kádr kompletní

Aktuální zprávy
Včera v podvečer proběhla společenská akce určená především pro fanoušky HST. Místem konání byla restaurace JAK JINAK PUB, která se hrdě přidala na seznam partnerů klubu a dnes poskytla Horácké Slavii nejen své útulné prostory, ale také pivo zdarma pro prvních 30 návštěvníků. Těch přišlo k naší velké radosti ještě mnohem více a od vedení klubu a trenérů se dozvěděli o kompletní sestavě kádru i o cenotvorbě vstupenek. Na programu byla tisková konference a křest letošních dresů s tím, že jeden z nich si odnesl i vylosovaný šťastlivec. Třešinkou na dortu byla pak autogramiáda vybraných hráčů HST.
Sdílejte článek
 

Podvečer začal tiskovou konferencí, za účasti předsedy klubu Martina Svobody, hlavního trenéra a sportovního manažera klubu Kamila Pokorného a jeho asistenta Jaroslava Barvíře. Představitelé klubu uvedli novinky z klubu a to zejména z oblasti právě startující nové sezóny Chance ligy 2021/22 a nechyběla ani diskuze s přítomnými fanoušky. Akce se oficiálně účastnili i hráči vybraní na autogramiádu v čele s kapitánem Laďou Bittnerem.

Hráči podepisovali dresy, hokejové kartičky i reklamní předměty, které si fanoušci mohli na místě zakoupit

Úvodní slovo dostal předseda klubu Martin Svoboda, který stručně popsal krátkodobé i dlouhodobé úkoly klubu ze všech tří hlavních zájmových oblastí klubu, což je profesionální mužstvo mužů v 1. lize, cíle pro mládež i záležitosti související s rekonstrukcí zimního stadionu. Touto veškerou problematikou se budeme zabývat v rozhovoru s předsedou klubu, který bude zveřejněn zítra a opět detailně popíše stav a fungování HST.

Pak již nadešel čas na to hlavní, co bylo pointou tiskové konference a to bylo předání informací o skutečnostech týkajících se prvního A mužstva mužů. Slovo dostal hlavní trenér a sportovní manažer v jedné osobě Kamil Pokorný. Ten představil složení mužstva pro novou sezónu, které má před startem soutěže na soupisce 3 brankáře, 9 obránců a 17 útočníků. V posledních dnech bylo mužstvo doplněno o obránce Lukáše Douderu a Davida Turečka z Karlových Varů a také o Daniela Poizla ze Sparty Praha. Fanoušky také velmi zajímaly informace týkající se útoku HST, který je doplněn o odchovance klubu Martina Dočekala a Viléma Buriana, neméně zajímavé jméno je i Silvestr Kusko, který v HST taktéž působil.

Další důležitou skutečností, která zazněla z úst hlavního trenéra Kamila Pokorného, bylo stanovení cíle pro novou sezónu Chance ligy 2021/22, kterým je umístění do osmého místa po základní části soutěže. Toto umístění má zaručit zachování soutěže v Třebíči, klid pro hokejovou přípravu mužstva během celé sezóny a hlavně prostor pro úspěšné zvládnutí nadstavbové části sezóny 2021/22. Před HST je navíc velmi složitá sezóna, kde až pět mužstev může z Chance ligy sestoupit.

Po předložení těchto informací ze strany vedení klubu následovala diskuze, která se dotkla především témat z oblasti složení mužstva i letní přípravy, na které odpovídal opět hlavní trenér Kamil Pokorný společně s kapitánem mužstva Ladislavem Bittnerem. Další otázky směřovaly k problematice hygienických opatření a k nově zvýšené ceně vstupného na domácí zápasy HST. V těchto záležitostech se ujal slova Martin Svoboda. Oblast hygienických opatření je jasně daná a klub je povinen vyžadovat a kontrolovat jejich dodržování. Na zimní stadion mohou pouze Ti fanoušci, kteří jsou očkovaní nebo mají platné testování s negativním výsledkem, což doloží certifikátem a samozřejmostí je zakrytí úst a nosu respirátorem. Novinkou do sezóny je v podstatě neomezená kapacita zimního stadionu, otevřený sektor na stání i plnohodnotné občerstvení pro fanoušky. Problematika zvýšeného vstupného byla velmi široce vysvětlena a všichni přítomní pochopili předložené argumenty. V obecné rovině jsou hlavními důvody pro toto navýšení neustále rostoucí náklady na organizaci hokeje a také změna cenotvorby a politiky ze strany klubu. Detailněji se této problematice zavěnujeme v rozhovoru s předsedou klubu, každopádně už na tiskové konferenci zaznělo, že příjmy ze vstupného se musí do budoucna stát jedním z příjmových pilířů klubu, nikoliv pouze doplňkovým zdrojem tak, jak tomu bylo v minulosti. Klub má především jednoznačný záměr sázet na politiku prodeje permanentních vstupenek.

V závěru této části podvečera poděkoval předseda klubu všem partnerům, kteří klub podporují a umožňují tak zachování hokeje v Třebíči, kdy vyzdvihl hlavní partnery klubu, tedy Město Třebíč, jihokorejskou firmu KHNP a energetickou společnost ČEZ. Na toto poděkování navázal hlavní trenér Kamil Pokorný, který divákům vzkázal, aby se povznesli nad hygienická opatření, která klub dodržovat musí a přišli na hokej: „Těšíme se na diváky, kteří vytvoří tu správnou atmosféru a budou 7. hráčem v poli.“

Šťastný majitel vylosovaného dresu s kapitánem

Následným krokem byl slavnostní křest nového dresu pro začínající soutěžní sezónu, kterého se ujal asistent trenéra Jaroslav Barvíř a dres v domácí červeném provedení slavnostně pokřtil. Varianty dresu pro sezónu 2021/22 jsou v tradičních klubových barvách s tím, že novinkami na dresech jsou siluety třebíčských dominant, které úbor zdobí po celém jeho obvodu.

V úplném závěru nadešel čas na autogramiádu s vybranými zástupci týmu A mužstva, konkrétně Láďou Bittnerem, jeho asistenty Michalem Vodným a Radimem Ferdou, Lukášem Formanem, Lukášem Nedvídkem, Martinem Šťovíčkem a Davidem Michálkem. Další hráči byli přítomni i v publiku mezi fanoušky, kde samozřejmě vyčnívala věž našeho brankoviště, Honza Mičán.

HST děkuje všem přítomných fanouškům, hráčům a prostě všem, kteří se této akce zúčastnili a pomohli tak v příjemném společenském formátu odstartovat sezónu 2021/22 Chance ligy bílých hvězd v Třebíči. A při děkování se nesmí opomenout i speciální poděkování marketingovému oddělení HST v čele s Danielem Šlapákem, který celou tuto příjemnou akci připravil a odmoderoval.

Podobné články

Aktuální zprávy

Partnerem HST je i v letošní sezoně ČEZ - děkujeme!

před 2 dny
Aktuální zprávy

Start mládežnických a dětských mužstev HST v soutěžních utkáních

před 3 dny
Aktuální zprávy

HST: Omlouváme se všem poškozeným za technickou závadu na ZS

17.09.2021