Menu +

Nový první útok - šest kanadských bodů, z toho tři góly = dva body pro Třebíč

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Poslední utkání první poloviny základní části odehráli hokejisté Horácké Slavie na ledě Slezanu Opava. Slezan v předchozím kole, jako letos vůbec první mužstvo, dokázal porazit Kometu na jejím ledě, a rozesmutněl tak 5500 brněnských fanoušků. Také proto jela Třebíč do Opavy s maximální koncentrací a vědomím, že tenhle zápas nebude nic lehkého. Třebíčským se však i díky dvěma brankám Davida Vrbaty povedlo přivézt ze Slezska důležité dva body za výhru v prodloužení.
Sdílejte článek
 
Spokojený autor rozhodující gólové trefy nám popsal situaci ze 63. minuty, kdy rozhodl o vývozu druhého prémiového bodu ze Slezska na Vysočinu.

"Byli jsme s Jakubem Žiškou na ledě v prodloužení už docela dlouho, myslím, že asi tak minutu a půl. Mně se povedlo vypíchnout domácím puk k Jakubovi a on jel skoro sám na bránu. Ještě mi puk vrátil před téměř prázdnou branku, takže to byla spíš zásluha Kubova než moje," možná až příliš skromně říká sympatický střelec.

"Škoda, že se nám nepovedlo dotáhnout ten zápas k výhře už v základní hrací době, protože šance na to, abychom ty tři body urvali, tam byly. Myslím ale, že ty dva body jsou taky dobré," dodává David.

Zápas v Opavě byl premiérou nově složené první formace Škoda – Žiška – Vrbata. A že trenéři měli šťasnou ruku potvrdilo to, že tahle lajna vstřelila v Opavě hned tři branky a dohromady nasbírala šest kanadských bodů. Nemohli jsme se proto nezeptat, jak se Davidu Vrbatovi s novými kumpány v útoku hrálo.

"My si na sebe teprve zvykáme. V minulém zápase jsem vlastně hrál s Berym /Jiří Beroun – pozn autora/ a s Lukášem Valkem. Trenéři zkoušeli, jak si kdo k sobě bude sedět. Složení našeho útoku se myslím povedlo a zápas v Opavě nám vyšel, takže snad není důvod něco měnit. Samozřejmě doufáme, že nám to takhle půjde dál a góly budeme dávat i v dalších zápasech," doplnil Vrbata.

Dodejme, že to je velké přání nejen Davida Vrbaty, ale také všech fanoušků třebíčského hokeje, kteří stále svému týmu věří.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020