Menu +

O návrat na vítěznou vlnu se Třebíč bude snažit v derby s Duklou

Pozvánky na zápas
V sobotu nás čeká druhé derby letošní sezony. To se tentokrát odehraje v třebíčské KHNP ARÉNĚ, přičemž Horáci mají jasný cíl - zvítězit a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Pro pohodu před blížícím se předkolem play off je to totiž nesmírně důležité. Startujeme v 17:30 hodin, vy nás budete moci podporovat prostřednictvím Hokejky.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy neprožívají ideální období sezony. Celek z Vysočiny prohrál sedm z posledních osmi zápasů, což se projevilo na aktuálním tabulkovém postavení. Svěřencům trenérů Barvíře a Dolníčka patří osmá pozice, přičemž boj o přímý postup do čtvrtfinále už je ztracený. To ale neznamená, že by nebylo o co hrát. Právě naopak. V sázce je pohoda před blížícím se play off, ke které by mohlo dopomoci vítězství v derby nad Jihlavou. Půjde o odvetu nedávného střetnutí, které dospělo až do nájezdů, v nichž byla úspěšnější Dukla. Už proto mají třebíčští hokejisté svému soupeři co oplácet.

Poslední zápas absolvovali Horáci na ledě Poruby, kde přes slibný začátek neuspěli. Na vedoucí trefu Ladislava Bittnera totiž Porubští zareagovali hned třemi přesnými zásahy v prostřední periodě. Právě to se nakonec ukázalo jako rozhodující trhák celého střetnutí. Do závěrečné třetiny sice Horácká Slavia vstupovala s mankem pouhého jednoho gólu, ale to se jí ani přes zlepšený výkon a několik solidních šancí smazat nepodařilo. „První a třetí třetina byla z naší strany slušná a druhá část hry nás stála zápas. V druhé periodě jsme nehráli dobře a herně jsme propadli. Ve třetí třetině náš výkon šel nahoru, ale branku jsme už nevsítili, ač jsme měli pár dobrých šancí. Takhle to ale v utkáních bývá, když se něco v určitém momentu podcení, tak se to štěstí hledá těžce. Chtěli jsme tomu jít naproti, ale dneska to bohužel nestačilo,“ komentoval Jaroslav Barvíř.

Poslední zápas Třebíče: HC RT TORAX Poruba 2011 – SK Horácká Slavia Třebíč 3:2

HC Dukla Jihlava

To Dukla už může závěr základní části pojmout jakožto vítaný trénink před čtvrtfinále. Umístění v elitní čtyřce již totiž našemu soupeři neunikne. Parta Viktora Ujčíka si jej vybojovala vítězstvím v posledních čtyřech po sobě jdoucích zápasech. Jihlavskou pohodu nejlépe demonstruje počet vstřelených branek, který se za výše zmíněné čtyři zápasy zastavil na čísle 23. Velký podíl má na téhle bilanci zejména demolice Kolína (8:2) a také Litoměřic, které v Jihlavě schytaly debakl 0:6.

Co se týče individuálních statistik, tak jihlavské brankoviště momentálně patří ruskému bohatýrovi Maximu Žukovovi. Chráněnec Toronta Maple Leafs si pomalu ale jistě zvyká na hokej v českých luzích a hájích, přičemž jeho výkony mají vzrůstající tendenci. Zadní řady našeho rivala se musí dlouhodobě obejít bez svých dvou důležitých opěrných pilířů – zranění Danielů Bukače a Krenželoka však nemají na jihlavskou pohodu zásadní vliv. I když právě Krenželok je pro Duklu nejproduktivnějším bekem (3+6). Následují Tomáš Černý (1+7) nebo Jan Strejček (2+5). Útočné produktivitě vévodí Matěj Pekr (11+21), výborné si vedou také Jiří Fronk (17+13), případně Jakub Illéš (13+15). Největší jihlavskou zbraní je ale každopádně vyrovnanost všech čtyř útočných formací, právě to je důvod, proč si Dukla s předstihem zajistila čtvrtfinálovou místenku.

Poslední zápas Jihlavy: SC Kolín – HC Dukla Jihlava 2:8

Sestavy z posledního zápasu

SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán – Tejnor, Furch, L. Chalupa, Zukal, Vodička, Nedbal – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – P. Beránek, Malý, Š. Kratochvil – Michálek, Brabenec, Křehlík – Oščádal.

HC Dukla Jihlava

Žukov – Kolář, Eliáš, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Chlubna – Havránek, Lichanec, V. Brož.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021