Menu +

O první mistrovské body už ve dnes doma s nebezpečnou Kadaní!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - A je to tady! Kolotoč zápasů první ligy ledního hokeje ČR ročníku 2012/2013 se konečně roztáčí! Po sérii deseti přípravných zápasů přichází premiérový souboj o první body již ve středu 12. září 2012, kdy domácí přivítají na svém lede mužstvo SK Kadaň. Kadaňští v přípravě ochutnali první vítězství až v poslední zápase proti Berounu. Jak se jim povede v Třebíči, která obhájila vítězství v Regionálním poháru? První bully bude vhozeno v tradiční čas, tedy v 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

Blýská se Kadani na lepší časy?

Piráti Chomutov postoupili do extraligy. Tato zpráva může nechat fanouška hostů na první pohled chladným, ale tato informace je pro spoustu zasvěcených lepší než skvělá! Spolupráce 3K, která přinášela ovoce již v minulých sezónách dospěla do fáze, kvůli které vznikla. Chomutov bude hrát extraligu, Kadaň 1.ligu a Klášterec 2.ligu. Kadaň tak je oficiální farmou Chomutova a Klášterec tou kadaňskou. Díky této spolupráci by se hosté chtěli pohybovat ve vyšších patrech prvoligové tabulky.

Kadaňští provedli změny ve vedení klubu i na trenérské lavičce. Řízení klubu přebral Stanislav Mikšovic, který byl jmenován výkonným ředitelem. Nově jmenovaným hlavním trenérem je Michal Jäger. Ten v uplynulém ročníku odváděl výbornou práci v druholigovém Klášterci nad Ohří, který dovedl až do baráže o první hokejovou ligu.Jeho asistentem je Zdeněk Skořepa.

Kadaňský tým je pro tuto sezónu výrazně omlazený. Ve svých řadách černožlutí přivítali hráče z juniorky Pirátů, loňských mistrů ve své kategorii, i hráče z Klášterce.“Tahle sezóna bude nesmírně těžká. Kluby vyhlásily nižší rozpočet a bude boj o každý bod! Rozhodně to nebude žádná legrace, ale my máme cíl jasný – chceme do playoff“, vyhlásil cíl pro následující ročník na webových stránkách Kadaně jejich lodivod.

Mladý tým však beze sporu potřebuje i ostřílené borce. To byl důvod k angažování nové posily do útoku, Kamila Tvrdka. Tento hráč není pro Severočechy žádnou novou tváří, v Kadani působil 3 sezóny od roku 2003, v roce 2006 odešel za extraligou do Karlových Varů. Odsud putoval postupně do Vrchlabí, zahrál si za Slovenskou Žilinu, a pak opět válel ve Vrchlabí. Když celek z Krkonoš ukončil svou činnost v druhé nejvyšší soutěži, přesunul se do sousedního Mostu.

Do útoku našeho příštího soupeře se vracejí Karel Ton, Roman Chlouba a Marek Račuk, obranu mají vyztužit dva staří známí obránci Jakub Trefný a Aleš Pavlas. Novou tváří pro kadaňské fanoušky je exchomutovský David Hájek, který v minulé sezóně působil ve Znojmě. V brankovišti se v přípravě střídalo duo gplmanů Kaššák, Hanuljak.

Jak si hosté vedli v přípravě?

Litoměřice – Kadaň 6:5sn (Ton 3, Stoklasa, Hofmeister)
Most – Kadaň 7:4 (Charousek 2, Seman, Chlouba)
Zvolen – Kadaň 5:4 (Mazanec, Chlouba, Hrabák, Ton)
Kadaň – Berkut Kyjev 2:4 (Kolčava, Chlouba)
Sanok – Kadaň (Polsko) 7:5 (Hainer, Charousek, Tvrdek, Hanták, Seman)
Beroun – Kadaň 3:1 (Deveri)
Kadaň – Ústí 2:2 (Bursík, Charousek)
Kadaň – Beroun 2:0 (Dvořáček, Pavlas)

Vzájemná bilance z loňského ročníku 1. ligy

6. kolo: Třebíč – Kadaň 4:3pp (branky Třebíče: Laš, Čech, Sedláček, Burian)
19. kolo: Kadaň – Třebíč 0:2 (branky Třebíče: Dolníček, Dočekal)
32. kolo: Třebíč – Kadaň 3:0 (branky Třebíče: Dolníček, Havlíček, Vondráček)
45. kolo: Kadaň – Třebíč 2:4 (branky Třebíče: Stejskal, Fořt, Dočekal, Laš)

Jak plyne z předchozího, loňské výsledky vzájemných duelů byly nad očekávání dobré, žlutočerní Horákům sebrali pouhý bod v úvodu soutěže! Kéž by se historie opakovala, přejí si třebíčští fanoušci!

Novinky z Horácké kabiny

Horáci v mezidobí mezi mistrovskými boji obájili prvenství v Regionálním poháru. A to i přesto, že se po nedohraném utkání mezi Horáckou Slávií a účastníkem EBEL ze Znojma (3:2 – předčasně ukončeno) nerozdávaly žádné body. “Vítězství v Regionálním poháru nepřikládáme zvláštní význam. Je to sice příjemné, ale pořád se jedná jen o přípravu. Pro nás bude důležité, jak budeme hrát od 12. září,“ je si moc dobře vědom šéf lavičky Kamil Pokorný.

Po odchodu miláčka místního publika brankáře Šimona Hrubce do extraligy vyvstal před třebíčským vedením nelehký úkol, kvalitně obsadit post mezi třemi tyčemi. Sportovní manager, Kamil Pokorný, pro tento ročník vsadil na trio Marek Čiliak, Lukáš Dusík a Karel Vejmelka. Nutno dodat, že posledně dva jmenovaní borci jsou odchovanci Horácké Slavie, což ukazuje na dobrou práci s mládeží ve městě s více, než 85-ti letou hokejovou tradicí.

O změnách v kádru, který by měl být papírově zase o něco silnější než v minulém ročníku, jsme Vás na tomto webu informovali průběžně. Připomenu proto jen poslední akvizice: útok byl posílen o duo Ocelářů David Ostřížek, Rostislav Marosz, Komeťáků (i s třebíčskými kořeny) Jan Káňa, Jan Křivohlávek, Martin Dočekal (Kometa/Třebíč), z Pardubic byl na soupisku dopsán Jaroslav Moučka.

Hráz před domácí brankou budou zocelovat David Rangl (Třinec), Ondřej Dlapa (Kometa) a Roman Kadela (Kometa/Třebíč).

Vše výše uvedené, je však pouhá teorie. Jak dopadne souboj o první mistrovské body můžete sledovat ve středu 12. září 2012 od 17:30 hodin v ochozech Zimního stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ, kam jste všichni srdečně zváni, nebo prostřednictvím tradičního onlajnu, který pro Vás připraví naše redakce.

TŘEBÍČ, DO TOHO!!!

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024