Celý tunaj se odehrál ve dvou městech Stockholmu a Södertälje. Ve Stockholmu se hrálo v hale Hovet, která stojí v těsném sousedství haly Globen a která je pro československý a český hokej významná tím, že zde v roce 1969 národní tým dvakrát porazil ve slavných bitvách tehdejší Sovětský svaz 2:0 a 4:3. (více např. ZDE) Pro stadion Hovet byla letošní akce úplně poslední v jeho historii. Bude se totiž bourat a místo něj vyrostou moderní budovy, takže další příležitost vidět tento hokejový chrám už nebude. Stadion v Södertälje je zase zajímavý tím, že jako snad jediný na světě disponuje dvěma multimediálními kostkami," přidává zajímavé postřehy Jiří Mokrý.
Mezi zápasy byl jeden volný den. Jak jej zástupce třebíčské redakce se svými kolegy ve Švédsku strávil?
"Připravovali jsme reportáž a rozhovory z tréninku národního týmu ve Stockholmu a stihl jsem i prohodit pár slov a popřát hodně štěstí Filipu Pyrochtovi, odchovanci třebíčského hokeje. To jsem ještě nevěděl, že získá kontrakt v NHL. Příjemným překvapením pro mě bylo, že si mě ze svého angažmá v Třebíči pamatoval i brankář národního týmu Pavel Francouz, a to i přesto, že je to už osm let, co u nás působil. Stihli jsme se ale jen pozdravit, když odcházel po tréninku na výklus. Po tréninku jsme vyrazili do centra Stockholmu. Centrum je krásné, nádherný byl přístav. Jinak Stockholm prožívá stavební boom a všude jsou jeřáby, stavební stroje a uzavírky. Překvapilo mě, že si Švédové vůbec nedělají násilí pokud jde o dopravu. Postaví magistrálu prostě tam, kde potřebují aby vedla. Dokládá to i jedna z fotografií."
A co bylo na celé akci nejhezčí? I v tom má Jiří Mokrý celkem jasno.
"Bylo pro mě velkou odměnou, že jsem dostal příležitost se této akce reprezentace zúčastnit a vidět naše top hráče v akci, vidět práci třeba i kolegů z České televize nebo rozhlasu. Protože jsme letěli společně s hráči, měl jsem možnost vidět hráče i trošku jinak než jen ve výstroji na ledě. Zajímavé bylo i vyměnit si zkušenosti s kolegy z redakcí Třince, Znojma, Hradce Králové a Plzně. Ale nejhezčí stejně bylo, když jsme nasedli do letadla a vraceli se domů a já konkrétně pak do té naší Třebíče. Doma je prostě doma," dodává na závěr od roku 2002 redaktor oficiálního webu a třebíčský patriot Jirka Mokrý.
Přinášíme i několik fotografií, které ve Švédsku Jirka Mokrý pořídil nejen při zápasech národního týmu, ale i v centru Stockholmu.