Menu +

Obrazem: Náš člověk na reprezentaci aneb Švédské hokejové hry ve fotografii

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Na jaře 2018, konkrétně 25. - 29. dubna absolvoval dlouholetý redaktor našeho webu Jiří Mokrý cestu s hokejovou reprezentací na Švédské hokejové hry. Odtud společně se svými kolegy Danielem Ježkem (Třinec), Lukášem Cahou (Znojmo), Janem Pickou (Plzeň) a Petrem Šatalíkem (Hradec Králové) přinášeli zpravodajství pro weby hokej.cz, eht.cz a onlajny.com.
Sdílejte článek
 

Celý tunaj se odehrál ve dvou městech Stockholmu a Södertälje. Ve Stockholmu se hrálo v hale Hovet, která stojí v těsném sousedství haly Globen a která je pro československý a český hokej významná tím, že zde v roce 1969 národní tým dvakrát porazil ve slavných bitvách tehdejší Sovětský svaz 2:0 a 4:3. (více např. ZDE) Pro stadion Hovet byla letošní akce úplně poslední v jeho historii. Bude se totiž bourat a místo něj vyrostou moderní budovy, takže další příležitost vidět tento hokejový chrám už nebude. Stadion v Södertälje je zase zajímavý tím, že jako snad jediný na světě disponuje dvěma multimediálními kostkami," přidává zajímavé postřehy Jiří Mokrý.

Mezi zápasy byl jeden volný den. Jak jej zástupce třebíčské redakce se svými kolegy ve Švédsku strávil?

"Připravovali jsme reportáž a rozhovory z tréninku národního týmu ve Stockholmu a stihl jsem i prohodit pár slov a popřát hodně štěstí Filipu Pyrochtovi, odchovanci třebíčského hokeje. To jsem ještě nevěděl, že získá kontrakt v NHL. Příjemným překvapením pro mě bylo, že si mě ze svého angažmá v Třebíči pamatoval i brankář národního týmu Pavel Francouz, a to i přesto, že je to už osm let, co u nás působil. Stihli jsme se ale jen pozdravit, když odcházel po tréninku na výklus. Po tréninku jsme vyrazili do centra Stockholmu. Centrum je krásné, nádherný byl přístav. Jinak Stockholm prožívá stavební boom a všude jsou jeřáby, stavební stroje a uzavírky. Překvapilo mě, že si Švédové vůbec nedělají násilí pokud jde o dopravu. Postaví magistrálu prostě tam, kde potřebují aby vedla. Dokládá to i jedna z fotografií."

A co bylo na celé akci nejhezčí? I v tom má Jiří Mokrý celkem jasno.

"Bylo pro mě velkou odměnou, že jsem dostal příležitost se této akce reprezentace zúčastnit a vidět naše top hráče v akci, vidět práci třeba i kolegů z České televize nebo rozhlasu. Protože jsme letěli společně s hráči, měl jsem možnost vidět hráče i trošku jinak než jen ve výstroji na ledě. Zajímavé bylo i vyměnit si zkušenosti s kolegy z redakcí Třince, Znojma, Hradce Králové a Plzně. Ale nejhezčí stejně bylo, když jsme nasedli do letadla a vraceli se domů a já konkrétně pak do té naší Třebíče. Doma je prostě doma," dodává na závěr od roku 2002 redaktor oficiálního webu a třebíčský patriot Jirka Mokrý.


Přinášíme i několik fotografií, které ve Švédsku Jirka Mokrý pořídil nejen při zápasech národního týmu, ale i v centru Stockholmu.


Statistiky
V pozadí je Globen Arena, vlevo vpředu část stadionu Hovet, který je z větší části zapuštěný v terénu

Statistiky
Stadion Hovet ve Stockholmu viděl i vítězné bitvy týmů Československa a Sovětského svazu v roce 1969, po kterých se v Praze mohutně stavilo. Jeden z tehdejších sloganů hlásal "Nevadí, že není zlato, ty dva pátky stály za to!"

Statistiky
Jeden z rozhovorů pro hokej.cz poskytuje Alexej Jaškin

Statistiky
Přístav ve Stockholmu byl nádherný i přesto, že v dubnu zde bylo ještě sychravé předjarní počasí

Statistiky
V pozadí královský palác ve Stockholmu. Mimochodem voják pře tímto palácem stál v budce z OSB desek :-)

Statistiky
Zajímavé dopravní řešení v historickém centru Stockholmu

Statistiky
V Södertälje mají dvě kostky, zápas moderovaly dvě blondýny a led upravovaly dvě rolby. :-)

Statistiky
Pro novináře bylo v hale Scaniarinken v Södertälje vyhrazeno jedno celé patro

Statistiky
Jakub Krejčík na prvním tréninku ve Stockholmu

Statistiky
Generální manažer české hokejové reprezentace Jiří Fischer pozorně sleduje trénink národního mužstva v hale Hovet ve Stockholmu

Statistiky
Zápas se Švédskem - na buly Horák a Zibanejad. Všichni fotografové doslova "milují" ty červené reklamy na kruzích pro vhazování. :-)

Statistiky
Filip Pyrochta si svými výkony vysloužil zájem klubu NHL.

Statistiky
Zápas s Finskem odchytal Dominik Furch.

Statistiky
Vycházející hvězda českého hokeje, odchovanec Žďáru nad Sázavou Martin Nečas a jeho první start v reprezentaci dospělých.

Statistiky
Utkání s Finskem se hrálo na stadionu Scaniarinken v Södertälje

Statistiky
Filip Pyrochta podruhé

Statistiky
Hynek Zohorna

Statistiky
Brankář Pavel Francouz oblékal i dres Horácké Slavie Třebíč, naposledy v sezóně 2010 - 2011.

Statistiky
Pavel Francouz při jednom ze zákroků v utkání s Ruskem

Podobné články

Aktuální zprávy

Aukce speciálních dresů s podobiznou Vladimíra Bouzka odstartována!

před 3 dny
Aktuální zprávy

Třebíčští hokejisté zabodovali v anketě Sportovec města Třebíče. Lukáš Nedvídek vyhrál v hlavní kategorii

15.02.2020
Aktuální zprávy

O kapku lepší hokej aneb Míšův příběh

10.02.2020