Menu +

Okénko k soupeřům - 2. díl

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Přinášíme Vám druhý díl článku se zaměřením na prvoligové soupeře Horácké Slavie pro sezonu 2019/2020. Dočtete se zde, co nejzajímavějšího se u jednotlivých týmů během letní přestávky událo.
Sdílejte článek
 

Piráti Chomutov

V Chomutově prožívají velmi turbulentní období. Klub, který na jaře sestoupil z extraligy se navíc potýká se značnými dluhy. To vyústilo momentálně v odchod 29! hráčů z loňského kádru. Za všechny jmenujme například brankáře Peterse s Lukešem, obránce Flemminga, Knota, či Bohumila Janka se Stanislavem Dierzem. S velkými ztrátami se musí vypořádat také útok. Dres Severočechů již nebudou oblékat třebas Radek Duda, který ukončil aktivní kariéru, Tomáš Svoboda, Ivan Huml, Pavel Klhůfek nebo Petr Koblasa. Nový trenér Pirátů Martin Štrba, jenž ve funkci nahradil Vladimíra Růžičku nebude moci do svých plánů zařadit ani v Třebíči dobře známého Adama Rašku. Šikovný útočník totiž kývnul na nabídku Karlových Varů a tak zůstává věrný extraligovým vodám. Noví majitelé chomutovského hokeje tedy musí skládat tým úplně od nuly. Připomeňme, že majoritní většinu akcií převzala od dlouholetého mecenáše klubu Jaroslava Veverky skupina chomutovských podnikatelů. Jejich cílem je co nejdříve se pokusit o návrat do extraligy. Jedná se každopádně o velmi odvážný plán vzhledem k tomu, jaký průvan v kabině Chomutova nastal. Příchodů je zatím minimum, přesto mezi nimi některá zajímavá jména najdeme. Základními stavebními kameny nové obrany by měli být zkušení beci Dušan Žovinec a Martin Rýgl, přičemž oba mají zkušenosti i z tuzemské nejvyšší hokejové soutěže. Ze štace v mezinárodní EBEL lize se na sever Čech vrátil další zadák Dominik Tejnor. K novým tvářím útočných řad souboru Martina Štrby patří zejména produktivní Jan Rudovský, opomenout nesmíme ani důrazného Tomáše Pituleho, za zmínku rovněž stojí loni karlovarský Petr Stloukal. V zámoří pak Piráti ulovili amerického forvarda Darbyho Llewellyna. Řada hokejistů dorazila do Chomutova v rámci zkoušky. Kupříkladu jde o jednoho z nejlepších střelců druhé ligy Adama Kofroně, jenž loni hájil barvy Kopřivnice. Ze stejné soutěže dorazil zabojovat o místo v týmu také Kryštof Hrala, ten loni působil jako hráč Tábora a Moravských Budějovic.

Největší posila dle redakce: Jan Rudovský (Frýdek Místek)

Největší oslabení dle redakce: Justin Peters (Liberec)

Soupeři Chomutova v přípravných zápasech: Jekatěrinburg, Ústí nad Labem, Sachalin, Fischtown Pinguins, Litoměřice, Novosibirsk, Kadaň, Slavia Praha

Piráti Chomutov budou jistě velkým oživením Chance ligy. Jaké budou jejich výkon lze nyní jen těžko odhadovat, ukáže až soutěž samotná (foto: piratichomutov.cz)

HC Frýdek Místek

Rysi budou i v letošním ročníku Chance ligy farmou Třince. To znamená, že se na severu Moravy objeví spousta třineckých mladíků, kteří budou tvořit jádro Frýdku Místku. O podobě letošního kádru toho u Rysů zatím příliš nevíme. Jisté jsou odchody obránců Jiřího Krisla do Přerova a také Jana Bartka. ten zamířil do Švýcarska. Útok pro změnu opustili Jan Rudovský, jenž se vydal k chomutovským Pirátům či Vít Christov, jehož novým působištěm je českobudějovický Motor. Kolonka příchodů prozatím nabízí pouze kanadského zadáka Patricka Kudlu. Třiadvacetiletý bek strávil loňský ročník ve slovenských Nových Zámcích, kde si během 54 utkání připsal 5 branek a 21 přesných asistencí.

Největší posila dle redakce: Patrick Kudla (Nové Zámky – Slovensko)

Největší oslabení dle redakce : Jan Rudovský (Chomutov)

Soupeři Frýdku Místku v přípravných zápasech: Jastrzebie, Kokšetau, Havířov, Třinec, Přerov, Prostějov

Zápasy s Frýdkem - Místkem většinou nabízely atraktivní hokej a hodně gólů

HC RT Torax Poruba

Porubský klub stojí na prahu své druhé sezony mezi mantinely Chance ligy. A nutno říct, že na přestupovém trhu byl poměrně aktivní, přičemž více hráčů rozhodně k porubským dorazilo. Můžeme si zmínit slovenského brankáře Frederika Foltána. Bývalého třineckého beka Patrika Husáka nebo nadějného zlínského odchovance Jana Dluhoše i ten má své místo v zadních řadách. Útočné šiky Poruby doplnil Tomáš Gřeš, loni jeden z lídrů produktivity havířovského AZ. Zkušenost přišla v podobě Marka Sikory, jenž loni oblékal dres Přerova. Hodit se jistě budou kvality ex jihlavského Michala Hlinky a zajímavou akvizicí je taktéž Marek Špaček, jenž hrál v minulých sezonách za Znojmo v EBEL lize.

Největší posila dle redakce: Tomáš Gřeš (Havířov)

Největší oslabení dle redakce: Jan Dufek (Zlín)

Soupeři Poruby v přípravných zápasech: Kokšetau, Jastrzebie, Šumperk, Debrecen, Katovice, Zvolen, Přerov

Slovan Ústí nad Labem

Kádr Ústí nad Labem prošel během letní přestávky obměnou. Ta se týkala zejména brankoviště a útoku. Do Havířova odešel gólman Aleš Stezka. Směr Litoměřice nabral mladý forvard Jan Grim, není bez zajímavosti, že dres Slovanu oblékal v několika zápasech loňské sezony i Martin Šťovíček, tedy jedna z nejvýraznějších letních posil HST. Mezi ústecké posily řadíme loni třebíčského obránce Vladimíra Brože. Z Litoměřic dorazil tandem Ondřej Smetana, David Merta, z Havířova pak šikovný útočník Ondřej Procházka. Brankářskou otázku má pomoci vyřešit kladenský junior David Stahl, jenž loni chytal v druholigových Řisutech, také další ústecký novic je spjatý s Kladnem. Jde o útočníka Tomáše Vildumetze, jenž loni sbíral prvoligové zkušenosti právě u kladenských Rytířů. Zde se na chvíli zastavme. Není totiž náhoda, že některé ústecké akvizice mají ve svém hokejovém životopisu zapsáno Kladno, neboť Ústí nad Labem podepsalo v létě s Kladnem dohodu o hráčské spolupráci. V praxi to znamená jediné, méně vytěžovaní Rytíři se během sezony budou objevovat ve žluto-modrých barvách Slovanu.

Největší posila dle redakce : Ondřej Procházka (Havířov)

Největší oslabení dle redakce : Aleš Stezka (Havířov)

Soupeři Ústí nad Labem v přípravných zápasech : Kadaň, Chomutov, Litoměřice, Sokolov, Dresden, Benátky nad Jizerou, Slavia Praha, Lausitzer, Děčín, Litvínov, Kladno

HC Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou budou mít letos opět za úkol vychovávat mladé hokejisty pro Liberec. Jejich tým tak bude znovu jeden z nejmladších v Chance lize. Mladíci budou přitom mít nového hlavního trenéra. Tím je někdejší výborný liberecký obránce Valdemar Jiruš, který ve funkci nahradil Jiřího Kudrnu, jenž povýšil do Liberce. Zde bude dělat asistenta Patriku Augustovi. Kádr neprošel mnoha změnami Asi nejcitelnějším odchodem je sbohem Patrika Meiera, řízný defenzivní štít dal přednost nabídce slovenského extraligového Zvolena. Benátecké vedení naopak do svých řad přivedlo ex chomutovského zadáka Ondřeje Buchtelu nebo slovenského forvarda Michala Juščáka, ten během loňska brázdil ledy v nižších zámořských soutěžích.

Největší posila dle redakce : Ondřej Buchtela (Chomutov)

Největší oslabení dle redakce: Patrik Meier (Zvolen-Slovensko)

Soupeři Benátek nad Jizerou v přípravných zápasech: Soligorsk, Novokuzněck, Pavlodar, Lausitzer, Sokolov, Dresdner, Ústí nad Labem, Litoměřice, Briancon, Třebíč

SK Trhači Kadaň

Trhači loni prožili katastrofální sezonu. Celý její průběh byli na beznadějně poslední příčce patnáctičlenného pelotonu. Nakonec uhráli pouhých 28 bodů. Dlouhou dobu navíc nebylo jasné, zda kadaňští do letošní prvoligové sezony vůbec nastoupí. Ačkoliv je momentálně Chance liga nesestupová, probíhala jednání o převodu jejich prvoligové licence. Zájemců bylo hned několik, kupříkladu druholigový Hodonín, z případného transferu však sešlo, a tak budou Trhači i v ročníku 2019/2020 prvoligoví. Kadaň přitom podepsala smlouvu o hráčské výpomoci s pražskou Spartou, jinými slovy, Severočeši budou sparťanskou farmou. Momentálně čítá týmová soupiska pouhých dvanáct jmen, mužstvo se tak stále teprve rodí. Lídry týmu by měli být zejména zkušený zadák Jakub Trefný či útočníci Jaroslav Kůs s Lukášem Klímou.

Největší posila dle redakce: Adam Wolf (Sparta Praha)

Největší oslabení dle redakce: Ondřej Kuchař (Sokolov)

Soupeři Kadaně v přípravných zápasech: Ústí nad Labem, PSK Sakhalin, Klatovy, Chomutov, Sokolov, ETC Crimmitschau

Kadaň se stala oficiální farmou Sparty a určitě bude chtít být lepší, než minulou sezónu

HC Baník Sokolov

Zbývá nám představit si posledního účastníka Chance ligy pro nadcházející sezonu. Tím je nováček ze Sokolova. Baník loni dokázal vyhrát druholigovou skupinu Západ a v superfinále o postup do 1. ligy si následně poradil i díky kontumaci s Moravskými Budějovicemi. Již od jara tak mohli Západočeši skládat svoji prvoligovou mozaiku. Nutno říci, že příliš změn se v kádru neudálo. Sokolovští spoléhají spíše na postupovou partu. Jsou v ní však hráči s prvoligovými zkušenostmi, třebas obránce a známý vousáč Petr Přindiš nebo útočník Lubomír Kovařík, kterého si lze pamatovat z doby, kdy byl přerovským zubrem. Praxi v druhé nejvyšší soutěži nepostrádají rovněž Tomáš Vracovský, Pavel Kuběna, někdejší velký talent litvínovského hokeje Josef Stříbrný, popřípadě Matěj Zadražil. Patrně nejcitelnějším odchodem je pro sokolovské rozhodnutí vele zkušeného útočníka Davida Hrušky o ukončení kariéry. Pro zajímavost stejně se rozhodl i gólman Tomáš Závorka či dlouholetý kapitán Baníku Vojtěch Šik. V Sokolově budou velmi spoléhat na úzkou spolupráci s extraligovými Karlovými Vary, však také v kádru Karla Mlejnka, který je rovněž asistentem Miloše Říhy na lavičce hokejové reprezentace nenajdeme mnoho hráčů, jež by nebyli nějak spojeni s lázeňským městem. Největšími posilami prvoligového nováčka jsou prozatím talentovaný brankář Ondřej Kuchař, loni působící především v Kadani a také útočník Martin Osmík, který dorazil z jihlavské Dukly.

Největší posila dle redakce: Martin Osmík (Jihlava)

Největší oslabení dle redakce: David Hruška (konec aktivní kariéry)

Soupeři Sokolova v přípravných zápasech: Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Litoměřice, Benátky nad Jizerou, Bayeruth Tigers, Kadaň

Podobné články

Aktuální zprávy

Připomenutí kariéry Radka Nováka. Aneb třebíčský patriot se vším všudy

včera
Aktuální zprávy

První pomoc na ulici a další vzpomínky na Radka Nováka od redakce HST

před 2 dny
Aktuální zprávy

Vzpomínky hráčů na Radka Nováka - NEZAPOMENEME! Zelenka, Hrubec, Erat, Čermák a další

před 3 dny