Menu +

Oldřich Kališ: Musíme vyhrávat i kdybychom měli puk třeba sníst

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Další smolné utkání odehráli hokejisté Horácké Slavie s týmem Hradce Králové. Hradec, ačkoliv byl v utkání favoritem dlouho tuto roli neplnil. Třebíčští velkým důrazem a využíváním šancí favorizované hosty zaskočili a vyhrávali po první třetině 3:1. Stejně jako v utkání s Opavou se jim však nepodařilo slibně rozehraný zápas dovést do vítězného konce a nakonec prohráli v prodloužení 4:5. Druhý gól domácích vstřelil v deváté minutě Oldřich Kališ a vrátil tak domácím v první třetině jednogólové vedení, po vyrovnávací brance hostí.
Sdílejte článek
 
Horácká Slavia má na krku hodně ostře nabroušený nůž. Toto ostří se jí nepodařilo otupit ani v minulém utkání s Opavou, ani v dnešním zápase s Hradcem Králové.
Přestože oba zápasy měla výborně rozehrané, vedení neudržela a odešla z ledu poražena. Tentokrát až po prodloužení, což znamená pro domácí zisk jednoho bodu. Při troše štěstíčka však mohli získat body všechny tři.

Druhou branku domácích, která nalila radost do řad diváků a dala naději na zisk bodů, vstřelil obránce s číslem 19 na dresu – Oldřich Kališ.

Kališe jsme se zeptali na jeho pohled nejen na tuto gólovou situaci, ale také na několik dalších postřehů z tohoto utkání, a na celkovou situaci v níž se nyní Třebíč nachází.

Branka, kterou Oldřich v tomto utkání vstřelil, padla po nacvičeném signálu a po spolupráci s Robertem Holým a Radkem Míkou, Oldovým kolegou z první obranné dvojice.
Střelec tuto situaci popisuje následovně: "Holas /Robert Holý – pozn. autora/ nahrával na Radka Míku před bránu. Máme nacvičený takový signál. Puk se, ale odrazil od brusle hradeckého beka přímo ke mně, a já už jsem neměl jinou možnost než to tahem rychle pustit na bránu. Naštěstí puk prošel až do sítě."

Opět výborně rozehrané utkání skončilo pro Třebíč ziskem "pouze" jednoho bodu, což však její situaci vzhledem k ostatním výsledkům neřeší.
"Moc nás to mrzí. Chvilku to mrzí, chvilku je člověk hrozně naštvaný. Právě jsme se o tom s klukama bavili v šatně. Mě to připadá, jako kdybychom se báli vyhrát. Přitom ostatní výsledky nám výborně hrají do karet a my nejsme schopni udělat ty krůčky k tomu, abychom dotáhli Olomouc a Opavu. Teď v sobě cítím velkou naštvanost," neskrývá své rozmrzení Kališ.

Dvěma následujícími soupeři, kteří Třebíčské čekají, jsou mužstva Sarezy Ostrava a IHC Písek. Zápas se Sarezou se hraje v pondělí na ledě Ostravanů, a ve středu pak na domácím ledě přivítají Slavisté Písek.
"Když se podívám na naše poslední zápasy, tak musím říct, že nezačínáme vůbec špatně. Musíme se teď soustředit na udržení nasazeného tempa po celé tři třetiny a vyvarovat se hrubých individuálních chyb. Trpělivou hrou pak musíme soupeře udolat. Vím, že už si to říkáme hrozně dlouho, ale ta šance na vyhnutí se baráži pořád je."

„Situace je vážná, nikoli však zoufalá“, tak by se dal charakterizovat stav, v němž se Horácká Slavia nachází po prvním kole poslední čtvrtiny základní části. Do konce rozlosování základní části chybí ještě dvanáct kol, a ve hře je tak ještě celých 36 bodů.
"Víme o tom, že bodů je ve hře ještě hodně. Navíc týmy na konci tabulky od sebe nedělí nijak velké bodové rozdíly, takže ta šance opravdu ještě je. Každým zápasem se však zmenšuje a my musíme ještě více zabrat, a musíme zápasy vyhrávat třeba na 1:0. Také tak dobře rozehrané zápasy, jako ty poslední dva prostě musíme dotáhnout do vítězství, i kdybychom měli puk třeba i, jak se říká, sníst," přemítá Oldřich Kališ.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020