Menu +

Oldřich Válek byl přijat mezi legendy do Síně slávy českého hokeje

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V úterý 22. ledna 2019 se stal členem Síně slávy českého hokeje Oldřich Válek, který začínal s hokejem v šesti letech na zimním stadionu v Třebíči. Podstatnou část své kariéry prožil v Jihlavě, kam zamířil po vyučení. Legendární hráč 80. let se prosazoval i v reprezentaci, se kterou to dotáhl až k titulu mistra světa na pražském šampionátu v roce 1985. Nyní se mu dostalo největšího ocenění – byl zařazen mezi legendy do Síně slávy českého hokeje.
Sdílejte článek
 

Oldřich Válek se narodil sice v Opavě, vyrůstal ale v Třebíči, kde začal v šesti letech s hokejem. Od žáčků se šikovný forvard posouval kategoriemi, postupně přicházely i první hokejové úspěchy, nominace do krajských výběrů a mládežnických reprezentací.

Mužstvo staršího dorostu Třebíče, v horní řadě vlevo stojí Oldřich Válek.

Po vyučení musel na vojnu, a protože dostal nabídku od jihlavské Dukly, kterou obdivoval, neváhal. Právě v Jihlavě pak prožil podstatnou část své kariéry a propracoval se do československé reprezentace.

Stanislav Neveselý (vlevo) a Oldřich Válek během zápasu Den Legend; foto: archiv HC Dukla Jihlava

V roce 1981 hrál na Kanadském poháru, v letech 1983, 1985 a 1989 startoval na mistrovství světa. S Duklou Jihlava se radoval celkem ze čtyř titulů v nejvyšší soutěži.

Je členem elitního Klubu ligových střelců, jelikož ve své kariéře nastřílel více než 250 branek v nejvyšší soutěži a reprezentaci. Od 22. ledna 2019 je členem Síně slávy českého hokeje.

Oldřich Válek byl zařazen do Síně slávy českého hokeje společně s Martinem Ručinským, Romanem Hamrlíkem, kterého zastoupil otec, a Zdeňkem Uherem; foto: Jan Beneš, hokej.cz

Oldřich Válek při slavnostním ceremoniálu; foto: Jan Beneš, hokej.cz

Podobné články

Aktuální zprávy

Týden hokeje je za námi

včera
Aktuální zprávy

Týden hokeje je za půlkou, sledujete témata?

26.11.2020
Aktuální zprávy

Rodinná brankářská tradice pokračuje

25.11.2020