Menu +

Oldřich Válek byl přijat mezi legendy do Síně slávy českého hokeje

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V úterý 22. ledna 2019 se stal členem Síně slávy českého hokeje Oldřich Válek, který začínal s hokejem v šesti letech na zimním stadionu v Třebíči. Podstatnou část své kariéry prožil v Jihlavě, kam zamířil po vyučení. Legendární hráč 80. let se prosazoval i v reprezentaci, se kterou to dotáhl až k titulu mistra světa na pražském šampionátu v roce 1985. Nyní se mu dostalo největšího ocenění – byl zařazen mezi legendy do Síně slávy českého hokeje.
Sdílejte článek
 

Oldřich Válek se narodil sice v Opavě, vyrůstal ale v Třebíči, kde začal v šesti letech s hokejem. Od žáčků se šikovný forvard posouval kategoriemi, postupně přicházely i první hokejové úspěchy, nominace do krajských výběrů a mládežnických reprezentací.

Mužstvo staršího dorostu Třebíče, v horní řadě vlevo stojí Oldřich Válek.

Po vyučení musel na vojnu, a protože dostal nabídku od jihlavské Dukly, kterou obdivoval, neváhal. Právě v Jihlavě pak prožil podstatnou část své kariéry a propracoval se do československé reprezentace.

Stanislav Neveselý (vlevo) a Oldřich Válek během zápasu Den Legend; foto: archiv HC Dukla Jihlava

V roce 1981 hrál na Kanadském poháru, v letech 1983, 1985 a 1989 startoval na mistrovství světa. S Duklou Jihlava se radoval celkem ze čtyř titulů v nejvyšší soutěži.

Je členem elitního Klubu ligových střelců, jelikož ve své kariéře nastřílel více než 250 branek v nejvyšší soutěži a reprezentaci. Od 22. ledna 2019 je členem Síně slávy českého hokeje.

Oldřich Válek byl zařazen do Síně slávy českého hokeje společně s Martinem Ručinským, Romanem Hamrlíkem, kterého zastoupil otec, a Zdeňkem Uherem; foto: Jan Beneš, hokej.cz

Oldřich Válek při slavnostním ceremoniálu; foto: Jan Beneš, hokej.cz

Podobné články

Aktuální zprávy

Organizační opatření pro přípravná utkání

03.08.2020
Aktuální zprávy

Třebíčský odchovanec Marek Laš ukončil aktivní kariéru

03.08.2020
Aktuální zprávy

Jasztrebie ve čtvrtek nedorazí! Náhradním soupeřem bude Jihlava!

02.08.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
SKLH Žďár nad Sázavou