Menu +

Osobnosti v poslední sezóně – Eliáš, M. Erat, Němec, Sobotka, Čermák, R. Erat

Pohled do historie
T ř e b í č - V níže uvedeném článku věnujeme pozornost nejslavnějším novodobým odchovancům Horácké Slavie Třebíč. Zároveň byly aktualizovány i profily těchto osobností. V nejbližší době přineseme ještě dva články o dalších aktivních odchovancích Horácké Slavie Třebíč.
Sdílejte článek
 
Patrik Eliáš, legenda klubu New Jersey Devils

Patrik Eliáš

V uplynulém ročníku vyřadila třebíčského odchovance ze hry po většinu sezóny operace kolena a následná rehabilitace, nastoupit stihl k celkem šestnácti zápasům základní části s bilancí dvou branek a šesti asistencí. Z toho hned tři kanadské body (1G+2A) si připsal v posledním utkání sezóny, v zápase, který si chtěl užít, neboť mohl být i jeho posledním… V polovině května absolvoval Eliáš již druhou operaci, smlouvu zatím nemá a je otázka, zda bude koleno natolik v pořádku, aby s ním vůbec mohl klub New Jersey i nadále počítat…

Konečné posezónní číslo – 408 přesných tref v základní části a 1025 kanadských bodů. V součtu s play-off sehrál Patrik Eliáš v NHL celkem 1402 zápasů, vstřelil v nich 453 branek a připojil 697 asistencí.

Martin Erat

Martin Erat odešel po třinácti letech v NHL do Evropy a v sezóně 2015/16 působil v ruském Avangardu Omsk, hrajícím KHL. V základní části Kontinentální hokejové ligy sehrál 40 utkání s bilancí 5 branek a 19 asistencí, týmu pomohl společně s Vladimírem Sobotkou do play-off, kde se v deseti střetnutích prosadil jedenkrát a připsal si sedm asistencí.

Z účasti na Mistrovství světa se z rodinných důvodů omluvil; v květnu pak spatřila světlo světa zpráva o příchodu Martina Erata do Komety Brno. Po letech v zahraničí se tak třebíčský odchovanec představí i domácím fanouškům.

Ondřej Němec

Sezónu 2015/16 odehrál Ondřej Němec v Čerepovci, kam se vrátil oklikou přes pražského Lva, Atlant Mytišči a CSKA Moskva. Tým nepostoupil do play-off, třebíčský odchovanec přispěl 55 starty, 8 góly a 9 asistencemi.

Z účasti na Mistrovství světa se stejně jako Martin Erat z rodinných důvodů omluvil. Také on bude v nové sezóně nastupovat v brněnské Kometě, kde se stal vůbec první velkou posilou a podepsal víceletou smlouvu. Po šesti letech v KHL se tak vrací Ondřej Němec do české extraligy.

Vladimír Sobotka

Třetí odchovanec Třebíče ve slavné NHL, Vladimír Sobotka, pokračoval také v ročníku 2015/16 v započatém spojení s ruským Avangardem Omsk. V Kontinentální hokejové lize odehrál i vinou zranění pouze čtyřiačtyřicet zápasů základní části s bilancí 18 branek a 16 asistencí, v play-off naskočil pouze do dvou utkání (2A).

Leoš Čermák, kapitán Komety Brno; foto Michal Eger, HC Kometa Brno

V průběhu sezóny startoval Sobotka na finském Karjala Cupu („C“ na dresu, 3Z, 1A). Na další akci ani Mistrovství světa se vinou zranění představit nemohl, nechybí ale v nominaci na Světový pohár, za národní tým by tak měl nastoupit na podzim.

Leoš Čermák

Leoš Čermák vedl již třetí sezónu brněnskou Kometu z pozice kapitána. V základní části vstřelil ve čtyřiceti duelech 10 branek a 7 dalších připravil, v play-off se díky dvěma trefám ve čtyřech duelech stal druhým nejproduktivnějším hráčem hokejistů z města pod Špilberkem.

V brněnských Hokejových hrách na začátku ledna roku 2016 nastoupil za Lužánkami společně s Burianem, Vondráčkem a Dočekalem ke dvojutkání pod otevřeným nebem. Utkání proti Spartě (hrané 8. 1. 2016; Čermák gól; Dočekal nenastoupil; pozn. red.) přineslo nový divácký rekord českého a československého hokeje, 21 500 diváků (pozn. red.: divácký rekord na hokejovém utkání na území České republiky i bývalého Československa; dosavadní rekord ze sezóny 1962/63 čítal 19 000 fanoušků).

Po uplynulé extraligové sezóně má Čermák, jenž prodloužil v Kometě spolupráci o další rok, na kontě už 644 zápasů v nejvyšší soutěži, ve kterých získal 346 kanadských bodů (169G+177A).

Roman Erat byl opět lídrem Třebíče.

Roman Erat

Roman Erat, bratr slavnějšího Martina Erata, vyhrál stejně jako v předešlé sezóně produktivitu mateřské Horácké Slavie, přitom stihl odehrát jenom 42 zápasů (10G+32A). Také v ročníku 2016/17 bude pokračovat v dresu Třebíče v aktivní hráčské kariéře.

Podobné články

Pohled do historie

Uplynulá sezóna 2017 – 2018 v řeči čísel

31.03.2018
Pohled do historie

Krátký pohled na další sezónu v prvoligové historii, uplynulý ročník 2017 – 2018

25.03.2018
Pohled do historie

Aktivní odchovanci 2016/17 – nižší soutěže a zahraničí

25.06.2017