Menu +

Ostře sledované derby je tady - Horácká Slavia Třebíč hostí Jihlavu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č -
V sobotu 18. prosince 2010 pokračuje 1. hokejová liga dalším kolem. Horácká Slavia Třebíč po velmi nešťastné porážce ve Znojmě hostí v derby tým HC Dukla Jihlava. Jihlava pod vedením trenéra Petra Vlka navázala na své lepší prvoligové sezóny. Současná třetí příčka je jasným důkazem. Třebíčští hokejisté však chtějí udržet šance na postup mezi nejlepší osmičku a proto potřebují zvítězit. Navíc mají soupeři vracet vysokou porážku z jeho ledu. Opět lze očekávat kvalitní derby, oba týmy mají o co hrát. Napínavé bude i to, zda padne divácký rekord.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 18. prosince 2010 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Hokejisté HC Dukla Jihlava patří od sezóny 1999/2000 s vyjímkou extraligového ročníku 2004/2005 k tradičním účastníkům 1. hokejové ligy. Zároveň jde o jeden z našich nejúspěšnějších klubů v novodobé historii ledního hokeje u nás vůbec. Jihlava navíc v minulosti byla a stále je i líhní kvalitních odchovanců, to samé ale platí i o Třebíči. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč a Dukly Jihlava spolu sehráli řadu dramatických zápasů, některé z nich se natrvalo zapsaly do historie obou klubů. Po nástupu bývalého vynikajícího hokejisty a mnohonásobného reprezentanta Bedřicha Ščerbana do funkce jednatele, dostal klub výrazný impuls. Dlouhodobým cílem klubu je vrátit hokej v Jihlavě mezi naši hokejovou elitu. Zároveň Bedřich Ščerban stanovil tři základní podmínky pro možné budoucí působení v extralize: moderní stadion s kvalitním zázemím, rozpočet na extraligové úrovni a juniorský tým produkující pravidelně hokejisty extraligové kvality. Dukla chce jít především cestou postupného zařazování vlastních odchovanců z řad talentovaných juniorů do týmu. To se jí daří se střídavými úspěchy. Co se týká hráčského kádru mužstva, ten oproti minulé sezóně nedoznal výrazných změn. Ze známých hráčů tým opustil dlouholetý člen základního kádru forvard Ladislav Rytnauer Jeho by měl ale nahradit zkušený útočník Jiří Jeslínek, který již v Jihlavě v minulosti působil a zatím si vede velmi dobře, ale přibrzdilo jej zranění. A také od navrátilce Aleše Padělka v Jihlavě čekají, že bude pravidelně střílet góly. V průběhu sezóny pak ukončil aktivní sportovní kariéru zkušený útočník Jaroslav Mareš. Jádro týmu zůstalo pohromadě a také proto myslí v klubu na lepší výsledky než loni. Cílem je co nejlépe uspět v play-off. Dukle zatím stále patří třetí příčka v tabulce, i když v minulých kolech body také hodně ztrácela. Trenéři Petr Vlk a Patrik Augusta mají k dispozici kompaktní kádr. Nechybějí v něm talentovaní mladí hokejisté, hráči střední generace i zkušení borci. Podle očekávání mužstvo táhnou již tradičně zkušené opory kapitán Oldřich Bakus, Daniel Hodek a Tomáš Čachotský, v bráně dlouholetá jistota Milan Řehoř a beci Rostislav Malena a Pavel Staněk. Solidně si vedou i někteří mladí hráči jako beci Petr Šidlík, Jan Zelený nebo urostlý forvard Anatolij Protasenja. V obou týmech působí hráči, kteří působili v Třebíči i Jihlavě. Například David Dolníček, Oldřich Bakus, Rostislav Malena nebo Tomáš Kaláb. První měření sil v Jihlavě ve 14. kole nového ročníku dopadlo výrazně lépe pro Duklu, která zvítězila 6:1.

Třebíčské hokejisty čeká v cestě za dalšími prvoligovými body velmi kvalitní soupeř. Horácká Slavia Třebíč po porážce ve Znojmě však nutně potřebuje všechny body. S podporou fanoušků a bojovným výkonem má šanci uspět. Derby zápasy nikdy nemívají jasného favorita, ani současné postavení obou týmů v tabulce není rozhodující. Šance obou kolektivů jsou nejspíše velmi vyrovnané a o výsledku mohou nakonec rozhodnout i zdánlivé maličkosti.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Jihlavy:

Jihlava – Kadaň 4:1 (0:1, 1:0, 3:0), branky: Čachotský, Krupka, Bezděk, Dobrovolný.

Litoměřice – Jihlava 4:5 (SN) (0:1, 3:1, 1:2 – 0:0), branky: Kucsera, Čachotský, Kaláb, Padělek, Dobrovolný.

Jihlava – Chrudim 1:4 (0:3, 0:1, 1:0), branka: Kucsera.

Kanadské bodování hokejistů Jihlavy:

Oldřich Bakus – 28Z – 17G+18A

Tomáš Čachotský – 28Z – 12G+19A

Daniel Hodek – 26Z – 10G+19A.

Hokejisté HC Dukla Jihlava nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Řehoř - Ficenc, Kaláb, Malena, Šidlík, Dobrovolný, Zelený - Bezděk, Bakus, Čachotský - Kucsera, Padělek, Pitule - Maliník, Krupka, Protasenja - Hollý, Zeman, Škumát

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Francouz - Bulička, Sláma, Dóczy, Kadela R., Ostrčil, Dudáš, Malinský, Kania - Burian, Obdržálek, Nahodil - Čech, Zahradník, Vondráček - Laš, Dolníček, Kadela E. - Přibyl, Ostřížek, Okál.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 18. prosince 2010 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020