Páté Benátky dalším soupeřem Třebíče

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V sobotu zajíždějí hokejisté Horácké Slavie Třebíč k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát na půdu celku HC Benátky nad Jizerou. Úvodní buly bude vhozeno v 17.00 hod. Zda-li se podaří družině okolo Kamila Pokorného a Radka Nováka zvítězit a prolomit černou sérii, která Horáky od úvodu soutěže provází můžete sledovat na tradičním on-line přenosu, který zajistí domácí redakce.

Výborný vstup do soutěže

Benátky nad Jizerou vstoupily do letošní sezony nad očekávání dobře. Po devíti kolech jsou na páté příčce se ziskem šestnácti bodů a na třetí pozici ztrácejí pouhé dva body. Každému, kdo trošičku první ligu sleduje, jistě neunikne fakt, že domácí tým úzce spolupracuje s extraligovým Libercem, jehož je i farmou. Na soupisce tudíž nalezneme mnoho hráčů, kteří prošli již zmíněným týmem Bílých tygrů.

Opory soupeře

V bráně mají Benátky zkušeného Jiřího Stejskala, který plní v týmu roli prvního brankáře. Záda mu kryje Robin Blažíček, který se ovšem do branky dostává spíše sporadicky. V obraně patří k nejzkušenějším hráčům Aleš Vála, jenž má v obranných řadách na starost velmi mladé hráče. V útoku patří mezi nejzkušenější borce Lukáš Král a extraligou ostřílený Tomáš Klimt.

Na koho si dát pozor?

Horáci by si měli dát pozor především na nejproduktivnějšího hráče Benátek, kterým je Lukáš Král (1+8) . Tomu zdatně sekunduje Petr Kica (3+5) a duo Daniel Skalický (4+1) s již zmíněným Tomášem Klimtem (2+3) . V obraně tvrdí muziku a sbírá body Jan Jaroměřský (1+5) a Michal Pavlů (2+1) .

Změny v kádru

Horácká Slavia Třebíč sáhla k několika změnám ve složení týmu. Kádr Horáků opustil v letošní sezoně ne příliš výrazný Martin Havran, kádr doplnil Jakub Kania z Třince a mladík ze Zlína Tomáš Valenta, který ovšem kvůli nemoci neodehrál středeční duel proti Písku. Kvůli zdravotním problémům chyběl Třebíči také David Ostřížek a Zdeněk Sedláček.

Poslední utkání obou soupeřů

Poslední zápas Horácké Slavii Třebíč příliš nevyšel, neboť Horáci podlehli na domácím ledě v souboji o šest bodů Písku 3:2 po samostatných nájezdech. Kamil Pokorný na tiskové konferenci přiznal, že soupeř vyhrál díky zkušenosti a kvalitě. „Stála proti nám kvalita a zkušenost. Ve třetí třetině jsme se sedm minut museli bránit, hru jsme srovnali, ale v prodloužení již nebyla síla to obrátit,“ řekl krátce po utkání trenér domácího týmu.

Benátky nad Jizerou poslední mistrovský zápas zvládly na výbornou. Z Litoměřic si přivezly všechny tři body za vítězství 4:3. Za zmínku jistě stojí i fakt, že na tomto cenném skalpu se podílely všechny čtyři formace.

Sestavy z posledních utkání:

Benátky nad Jizerou: Stejskal - Pavlů, Jaroměřský, Vála, Říha, Niko, Pabiška, Vitásek, Mrkvička - Klimt, Skořepa, Weiss, Kopic, Král, Vařecha, Liška, Jech, Vlach, Jonák, Kouřil, Skalický.

Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sobotka, Sláma, Brož, Dietz, Kadela R. - Laš, Dolníček, Vítek - Dočekal, Heřman, Burian - Vondráček, Honejsek, Čech - Stejskal, Kaut, Přibyl - Kovalský.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!