Menu +

Peter Zuzin: Musíme jít víc do brány, dávat góly, pak to bude lepší

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Po nepovedeném utkání s Havířovem nebylo nikomu moc do řeči, přesto před redakční kameru přišel a ochotně na otázky odpověděl útočník Peter Zuzin. Bohužel kvůli technickým problémům je zvuk zaznamenaný s výpadky a ve špatné kvalitě, přinášíme tedy alespoň přepis toho, co autor krásné druhé třebíčské branky řekl.
Sdílejte článek
 

Začátek zápasu se o deset minut posunul, protože hosté přijeli do Třebíče se zpožděním zaviněným stáním v koloně na D1. Ta se vytvořila kvůli nehodě jiného autobusu a Havířovští požádali domácí klub o odložení začátku utkání, aby se mohli řádně rozcvičit a rozbruslit.

Samotný začátek zápasu, a vlastně celá první třetině se nesla ve znamení třebíčského tlaku. Hosté se před třebíčskou branku dostávali jen výjimečně, jenže… Jenže co je platný tlak, když z něj nepadne gól. Slezané jakoby si tohle také řekli a přesně vteřinu před sirénou z ojedinělého protiútoku šli do vedení 1:0.

“Říkali jsme si, že musíme do zápasu dobře vstoupit, být aktivní, protože první třetiny se nám v posledních zápasech moc nedařily. Myslím, že dnes jsme to splnili a v první třetině jsme byli lepší. Ale nedali jsme z tlaku gól, což se nám vymstilo a na konci třetiny jsme naopak gól dostali. Beru to i na sebe, protože i já jsem tam měl jeden samostatný únik, který jsem neproměnil,“ popsal první část hry jeden z nejaktivnějších hráčů celého utkání.

Po druhé třetině svítil na kostce nad ledem stav 1:1, vyrovnání totiž zařídil po velmi hezké kombinaci Petr Polodna, který přes brankoviště posílal puk na zcela volného Matěje Pekra, který by uklízel černou gumu do prázdné, jenže při snaze zastavit přihrávku si hráč hostí nasměroval kotouč do vlastní branky.

“Ve druhé třetině jsme stihli vyrovnat, bohužel jsme pak udělali velké chyby v obraně a soupeř toho využil a odskočil. Pak už jsme nedokázali se stavem něco udělat a bylo na to i málo času,“ smutní pětadvacetiletý útočník Olomouce, který v Třebíči působí už druhou sezónu. Tu loňskou v Horácké Slavii zahájil, ale přesvědčivými výkony si vybojoval místo v kádru Kohoutů, kde ročník dokončil.

Alfou a omegou hokeje jsou góly. Jejich střílení je ale také jednou z velkých bolestí třebíčského týmu. Jen málokdy se dá vyhrát na jednu, nebo dvě vstřelené branky. Horácká Slavia má po jedenácti kolech druhý nejmenší počet vstřelených gólů, a tak je tohle jedna z činností, na které se bude třeba zaměřit, i když je jasné, že střílet góly je hlavně věc sebevědomí a někdy i štěstí.

Peter Zuzin dokázal ve třetí třetině snížit velmi hezkým gólem na 2:3. Brankáře Vošvrdu, s nímž se zná z Olomouce, překonal parádním blafákem v rychlé jízdě a dal tak svému týmu naději.
“Nevymýšlel jsem nic speciálního. Jako skoro pokaždé jsem najížděl na bránu z levé strany, všiml jsme si, že brankář nevystrčil hokejku, aby mi puk vypíchl, tak jsem se natlačil před bránu a zkusil blafák. Vyšlo to, jenže brzo jsme po chybě znovu inkasovali,“ klopí oči hráč, který se po ledě prohání s číslem 77 na dresu.

Góly, góly, góly, to je teď v Třebíči jedno z nejskloňovanějších slov. A nejinak tomu bylo i v pozápasovém hodnocení Petera Zuzina.

“Je to tak, nedáváme góly a to je problém. Kdybychom z tlaku v první třetině vytěžili aspoň dvě branky, mohl zápas vypadat úplně jinak. Neměli jsme ani potřebné štěstí jako dnes Havířov. Jim spadlo do brány skoro všechno, dali i jeden gól tak, že se puk odrazil jejich hráči do hlavy a pak do sítě. Musíme začít od maličkostí, víc se soustředit a zvýšit důraz do brány, pak přijdou góly a přikloní se k nám třeba i to štěstí,“ nabízí jeden z receptů na zlepšení produktivity slovenský forvard ve službách Horácké Slavie Třebíč.

Podobné články

Aktuální zprávy

Schůzka a jednání s Karlem Nedbalem a Václavem Čejkou

20.10.2020
Aktuální zprávy

Dohoda na ukončení spolupráce

16.10.2020
Aktuální zprávy

Vyjádření hráčů HST k událostem v klubu

13.10.2020