Menu +

Po krátkém oddechu je tu opět liga, v pondělí přijede Ústí nad Labem

Pozvánky na zápas

T ř e b í č – Již v pondělí nás čeká 13. kolo WSM ligy, ve kterém Bílé hvězdy hostí tým Ústí nad Labem. Celky od sebe v našlapaném středu tabulky dělí pouhý bod. Naváží Třebíčští na povedený zápas v Litoměřicích a nedovolí soupeři bodovat? Utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem startuje 12. října na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL aréně v 17:30. Připraven bude i tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

Organizovaný hokej v Ústí nad Labem má své počátky v poválečném roce 1946 a až na několik ročníků je hokejová historie tohoto severočeského města spjata s druhou nejvyšší českou soutěží. Jednou z výjimek je extraligová sezóna 2007/2008, která však skončila neúspěchem a sestupem klubu zpět do první ligy.

V posledních letech se ústecký hokejový klub potýkal s finančními problémy, které eskalovali před minulou sezónou, kdy nebylo vůbec jasné, zda se nějaký hokej v Ústí bude hrát. Situace se však nakonec vyřešila a stabilizovaný klub ročník odehrál.

Výsledkově to však nebyl ročník, na jaký byli fanoušci Slovanu v minulých letech zvyklí, Slovan skončil desátý a sezónu navíc předčasně ukončil ambiciózní Chomutov, který ve čtvrtfinále přehrál Ústí 4:2 na zápasy.

HC Slovan Ústí nad Labem

Brankářskou jedničkou Slovanu je s 11 odchytanými duely jednoznačně Jakub Soukup (90,59%), s průměrně více než třemi inkasovanými góly na zápas. K jednomu zápasu nastoupil i Vladislav Habal (82,93%), moc se mu však nevedlo a na ledě pražské Slavie inkasoval hned 7 branek.

O bodování obranách řad se stará především duo Ondřej Smetana (1+6), Vladimír Brož (2+4). Na svém kontě má však ústecká obrana 46 inkasovaných branek, což je třetí nejvyšší číslo z celé soutěže.

Z útočníků táhne produktivitu Jaroslav Roubík (7+8) a Jan Kloz (5+9). Dohromady dokázali útočné řady nastřílet 42 branek, z toho 12 v přesilovkách.

Předzápasové informace

Ústí v minulém kole dokázalo udolat nevyzpytatelnou Kadaň (6:3) a zpravilo si tak chuť po dvou předchozích porážkách. Výsledky jsou však jak na houpačce a výhra střídá prohru. Slovan navíc potřebuje bodovat, pokud se chce dostat z našlapaného středu tabulky.

Výhru (2:4) po dvou porážkách v sobotu slavila i Třebíč, na ledě Litoměřic předvedla povedený výkon a odvezla si všechny 3 body. Absenci Romana Erata (1+6) se snaží vynahradit šikovný Matěj Psota (2+6), který si jen za minulé utkání připsal jeden gól a dvě asistence.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Smetana, Vl. Brož, Skočovský, Macek, Hes, Kurka – D. Tůma, Roubík, Rys – Kubica, Melka, J. Kloz – Baránek, Gengel, Kuchler – Křivohlávek

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Bilčík, Čejka, Štindl, Šaur, Přibyl, Krejčiřík – Čech, Dolníček, Svoboda – Wasserbauer, Polodna, Pekr – Kusko, Mrázek, Psota – Šik, Abdul, Pokorný

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020