Menu +

Po náloži Drakům míří Bílé hvězdy do Kadaně, podaří se jim navázat na výborný zápas?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třicátým druhým kolem budou již tuto sobotu 14. prosince pokračovat souboje na prvoligových kolbištích. Bílé hvězdy jedou po parádním středečním utkání proti Šumperku bojovat na sever Čech. Jejich dalším soupeřem jim totiž bude tým SK Kadaň. První buly bude vhozeno v tradičních 17:30 h. Z vítězství se doposud v této sezóně radovali vždy domácí, byť ani jeden ze zápasů neskončil v základní hrací době. Bílé hvězdy jedou na Sever bojovat po skvělém výkonu a zaslouženém vítězství 7:1 na d Šumperkem. Sedmičku naopak obdrželi Kadaňští u sousedů v Havlíčkově Brodě. Kdo se bude radovat ve třetím vzájemném souboji?
Sdílejte článek
 

Kdeže loňské sněhy jsou

Kadaňští prozatím neprožívají příliš podařenou sezónu. Podíváme-li se na našeho příštího soupeře očima statistik, zjistíme, že se týmu pod vedením hlavního kouče Karla Soudka letos moc nevede. Mužstvo, které v loňské sezóně skončilo se ziskem 92 bodů na pátém místě a bylo čtvrtfinálovým soupeřem Bílých hvězd, doposud (po 31. kole) nashromáždilo 35 bodů a aktuálně mu patří dvanáctá příčka ze čtrnácti možných. Je také nutno dodat, že na osmou pozici, zaručující účast v play-off mu schází pět bodů, což je určitě hratelný rozdíl. Před posledním domácím zápasem s Českými Budějovicemi se k týmu navíc navrátil trenér Jiří Čelanský.

Stejná pozice, dvanáctá, patří Kadaňským i v tabulce domácích týmů. Z patnácti utkáních hraných ve svém stánku, odešli domácí s výhrou za tři body celkem v pěti případech, zcela bez bodu skončili šestkrát, čtyřikrát se v Kadani body dělily. Horší bilanci doma má jen již Horácká Slavia a Most.

V brankovišti Kadaně najdeme nejčastěji Matúše Kostúra. Jak by ne, když se svoji úspěšností zákroků 93,74% je momentálně šestý nejlepší brankář, který se prohání po prvoligových kluzištích. Kanadskému bodování Kadaně vévodí stálice Jiří Charousek, který se svými 25 body za 13 branek a 12 asistencí je zároveň nejlepším střelcem a nahrávačem svého týmu. Za zmínku stojí i střelecká potence Romana Chlouby za 11 vstřelených branek.

Zatím posledním odehraným zápasem byl pro Kadaň souboj s v Kotlině, tedy s týmem Rebel Havlíčkův Brod. Po první dvacetiminutovce mohli ještě žlutočerní pomýšlet na bodový zisk, když prohrávali 2:1, ale po pěti havlíčkobrodských brankách ve druhé části se naděje pomalu vytratila. Kadaň tedy stále čeká pod trenérem Jiřím Čelanským na první vítězství a v Brodě utrpěla prohru 3:7. Za posledních osm utkání nastřádala Kadaň pouze dva body.

Poslední tří zápasy Severočechů

Olomouc – Kadaň 4:0

Kadaň – České Budějovice 0:1 sn

Havlíčkův Brod – Kadaň 7:3, branky Kadaně: Ton, Opalek, Mainer

Bílé hvězdy venku září

Bílé hvězdy to na venkovních kluzištích umí. Posuďte sami – ze šestnácti výjezdů se Slávisté vrátili s prázdnou pouze čtyřikrát a šestkrát sebrali domácím týmům body všechny. Rovněž šestkrát museli přistoupit na dělení bodů a za zisk 27 bodů venku jim patří skvělá čtvrtá pozice mezi všemi prvoligovými týmy.

Radost z výsledků mimo domácí arénu však může mírně kazit výsledkový podprůměr z domácích zápasů. Blýskání na lepší časy by mohlo přinést poslední domácí vítězství nad jindy houževnatým Šumperkem. Bílé hvězdy se do draků zakousli již od počátku a zahnali je do vlastní sluje s porážkou 7:1. Až další zápas před vlastním publikem ukáže, zda začne Horácká Slavia stoupat i tabulkou domácích zápasů. Věříme, že ano, a že tento tým bude opět pravidelně bodovat i doma! Sílu a potenciál na to rozhodně má.

Slávisté vycházejí s precizní defenzívy a ze spolehlivých výkonů Martina Faltera. který s úspěšností zákroků 92,25% stále drží elitní desítku všech prvoligových gólmanů. Jeho výkon vynikne ve srovnání času pobytu na ledě. V tomto parametru totiž drží oblíbenec domácího publika prvenství za 1597 minut. Není vytěžovanějšího prvoligového gólmana!

Bílé hvězdy si v posledním odehraném zápase pořádně zastřílely a zlepšily si tak i svoje osobní statistiky. Se dvaadvaceti body za 5 branek a 17 asistencí je nejproduktivnějším hráčem a nahrávačem zároveň Lukáš Nahodil. Roli obávaného střelce zastává Tomáš Vondráček s dvanácti přesnými zásahy, na dostřel mu jsou desetigóloví Jakub Čuřík a Jan Křivohlávek.

Poslední tři zápasy Horácké Slavie

Havlíčkův Brod – Horácká Slavia 3:2p, branky Třebíče: Nahodil 2

Havířov – Horácká Slavia 3:1, branka Třebíče: Křivohlávek

Horácká Slavia – Šumperk 7:1, branky Třebíče: Vondráček 2, Laš 2, Křivohlávek, Čuřík, Wasserbauer

Poslední vzájemné zápasy Kadaně s Třebíčí

Kadaň – Horácká Slavia 4:3p, branky: Jíra 2, Hromas, Chlouba – Zohorna, Vondráček , Čuřík

V Kadani se sice prosadili nejprve domácí, Třebíčští ale ještě v první třetině skóre otočili brankami Zohorny a Vondráčka. Domácím se podařilo vyrovnat, ale zásluhou Jakuba Čuříka Bílé hvězdy opět vedly. I na jeho branku našli Severočeši odpověď, utkání tak dospělo do prodloužení. V něm ujel Jíra a rozhodl o vítězství domácích.

Horácká Slavia – Kadaň 2:1sn, branky: Káňa, nájezd Čuřík – Bartejs

Horácká Slavia začala utkání náporem, ale ten vyšel vniveč. Naopak hosté se při vlastním oslabení ujali vedení. Do druhé třetiny vstoupili domácí ještě aktivněji, ale ani dvojnásobná výhoda k brance nevedla. Podobně tomu bylo i ve dvacetiminutovce třetí. Když už to vypadalo, že utkání vyhrají Kadaňští, tak se do puku opřel Káňa a vyrovnal. V následném prodloužení branka nepadla. Dovednostní soutěž již byla loterie, kterou zvládli domácí bravurně.

Ostatní zápasy 32. kola

Havířov – Šumperk, Litoměřice – Havlíčkův Brod, Benátky nad Jizerou – Mladá Boleslav, Beroun – České Budějovice, Jihlava – Olomouc, Most – Ústí nad Labem.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020