Po první třetině to mělo být tři nula, říká David Dolníček

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třetí kolo první ligy přivedlo na třebíčský led severočeský SK Kadaň. Kadaňští hokejisté v prvních dvou kolech nezískali ani bod a tak se před zápasem v Třebíči netajili přáním odvézt si body z Vysočiny. První třetina, která se domácím z celého utkání povedla nejvíc tomu však vůbec nenasvědčovala. Druhá polovina utkání však žlutočerným sedla mnohem lépe než ta první a jen díky vůli domácích a proměněnému nájezdu Davida Dolníčka nakonec po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 3:3. V prodloužení pak o bonusovém bodu pro Kadaň rozhodl Postl.
Fotografie z utkání najdete TADY.

První třetina se domácím velmi povedla. Lehce se dostávali do šancí, přečíslovali soupeře a k ohrožení vlastní branky Kadaňské téměř nepustili. Z tlaku v první části utkání však nedokázali vytěžit víc, než jednu branku. Slipčenko, jenž v brance nahradil Hübla vypomáhajícího v Litvínově, někdy i s velkou dávkou štěstí svůj tým při tlaku domácích podržel a tak hosté po první třetině stále žili. Diváci čekali, že i ve druhé třetině bude utkání pokračovat ve stejném duchu, ale domácí už hráli o poznání opatrněji a hosté se čím dál častěji dostávali k ohrožení Valentovy brány. Půlpán ve 29. minutě vyrovnal a od té doby byla Kadaň aktivnějším mužstvem. Vedení dal po krásné kombinaci Třebíči znovu ve 32. minutě Ondřej Látal, jenž nahradil Jiřího Olivu. Oliva totiž po zbytečně hrubém zákroku Stavenského směrovaném do oblasti hlavy, přišel o několik zubů a musel z utkání odstoupit. Už o minutu později znovu vyrovnal Metlička a do třebíčské branky nastoupil Filip Luňák.
TRECHO

David Dolníček po přihrávce Bedřicha Ščerbana vyrovnal na 3:3

Ten držel čisté konto až do pětačtyřicáté minuty, kdy ho perfektně umístěnou střelou nad rameno překonal Polanský a Kadaň v utkání poprvé vedla. Bod Třebíči zachránil paradoxně ve vlastním oslabení David Dolníček, když proměnil samostatný nájezd po krásném pasu od Bedřicha Ščerbana. V prodloužení pak chybu Třebíčských potrestala dvojice Spitzer - Postl a dala tak Kadani první vítězství v sezóně a dva body za výhru v prodloužení.

David Dolníček v padesáté druhé minutě ve vlastním oslabení dostal od kapitána Bedřicha Ščerbana krásnou přihrávku přes dvě třetiny, až za obranu hostů a sám se řítil na Slipčenka. Kotouč pak doslova propasíroval mezi jeho betony a vyrovnal na 3:3.

David Dolníček vidí důvod toho proč v tomto utkání Horácká Slavia dokázala vydolovat „jen“ jeden bod v neproměňování šancí a to především v první třetině.
„Určitě je to tím, že jsme nedali v první třetině z mnoha šancí víc jak jeden gól, stejně jako v prvním zápase s Olomoucí. Po první třetině to mělo být dva, nebo tři nula. Když jsme dostali gól na 2:2, tak už jsme nehráli to co do té doby. “

TRECHO

Filip Luňák do zápasu naskočil až v jeho průběhu, ale brzy se dostal do zápasu a svůj tým podržel

Brankovou situaci z oslabení, kdy David ujížděl sám na brankáře Slipčenka popsal takto: „Viděl jsem, že jejich bek se chystá střílet a že tam před ním stojí naši kluci, tak jsem to trošku risknul s tím, že se puk odrazí ke mně. Zůstal jsem za beky Kadaně, Béďa mi to hodil. Já jsem to pak rychle pustil brankáři mezi nohy a naštěstí to prošlo. Viděl jsem, že brankař proti mně vystrkuje hokejku, tak jsem střílel rychle, aby puk prošel dřív než stihne dát betony k sobě.“

Po vstřelené brance jel David Dolníček zpátky přes celé kluziště a po způsobu brazilských fotbalistů kývavým pohybem rukama poblahopřál Filipu Luňákovi k pondělnímu narození dcery: „Ano, Filipovi se v pondělí narodila dcera, takže jsme byli domluveni, že když dám gól, tak něco takového provedeme. Ten gól jsme věnoval malé Nikol.“

Filip Luňák po druhé brance vystřídal v třebíčské kleci Michala Valenta. „Bylo to pro mě překvapení, že jdu do branky, naštěstí do konce třetiny na mě šla jen jedna těžká střela, takže jsem se stačil dostat do zápasu a pak už to bylo v pohodě. Nevím čím to bylo, že ve třetí třetině už náš výkon nebyl tak dobrý, jako v prvních dvou. Možná už trochu chyběly síly:" doplnil šťastný otec malé Nikol, která se manželům Luňákovým narodila v pondělí v šest hodin ráno.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!