Menu +

Po skvěle odehraném domácím zápase budou Bílé hvězdy usilovat o skalp nováčka soutěže

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po vysoké výhře nad Frýdkem-Místkem se Horácká Slavia utká s nynějším nováčkem soutěže. Poruba ve svém posledním zápase přehrála ústecký Slovan v základní hrací době a brala tři body. Bílé hvězdy také naplno bodovaly, když na svém ledě vysoko porazily hokejisty Frýdku-Místku 6:0. Teď však mají hráči Horácké Slavie před sebou nový zápas a novou výzvu. V posledním vzájemném zápase Třebíče a Poruby urvala Horácká Slavia svoji výhru v nastaveném čase, kdy se trefil Lukáš Nedvídek. Utkání mezi Bílými hvězdami a Porubou bude ve středu v 18:00 hostit Zimní stadion Ostrava-Poruba.
Sdílejte článek
 

HC RT Torax Poruba 2011

Historie tohoto klubu sahá až do roku 1946, kdy tento celek poprvé spatřil světlo světa. Klub byl poprvé pojmenován SK Poruba. Svůj současný název získal v roce 2011.

Důležitým mezníkem pro Porubu je rok 1996. V tomto roce se totiž tomuto ostravskému celku podařilo postoupit z krajského přeboru do druhé ligy. Poruba strávila ve druhé lize několik sezón.

V roce 2004 Poruba překonala všechny nástrahy a proklestila si cestu do první ligy. Poruba setrvala ve druhé lize pět sezón. V té páté však došlo k zásadnímu zvratu v událostech. Ročník 2008/2009 s sebou totiž přinesl vážné komplikace. Ostravský celek se ve druhé lize neudržel, a z finančních důvodů navíc přišel o seniorské mužstvo. Poruba byla z tohoto důvodu nucena vynechat dvě sezóny.

Nový sponzor RT Torax dokázal Porubě vdechnout nový život, a moravskoslezský celek se tak po delší odmlce vrátil do druhé ligy. Druholigovou licenci ostravský celek odkoupil od týmu HC Roudnice nad Labem. Po úvodním nepříliš vydařeném ročníku nabrala Poruba velkou sílu. Zajímavý byl pro ostravský tým rok 2017, ve kterém se Poruba dostala až do finále. Na hladový Vsetín však Poruba neměla dostatek sil.

Následující sezónu to však konečně klaplo. HC RT Torax Poruba 2011 si v hektickém zápase s týmem BK Havlíčkův Brod vybojovala své místo ve druhé nejvyšší hokejové lize v České republice.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Adam Raška (7+7), Lukáš Nedvídek (7+7)

nejlepší nahrávač: Adam Raška (7+7), Lukáš Nedvídek (7+7), Kusko Silvester (5+7)

lídr kanadského bodování: Adam Raška (7+7), Lukáš Nedvídek (7+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 94,66%, Lukáš Dostál 90,81%, Dominik Svoboda 80,65%, Pavel Jekel 79,66%

Statistiky hráčů Poruby

nejlepší střelec: Petr Kanko (10+4)

nejlepší nahrávač: Jan Káňa (8+8), Jiří Zdeněk (5+8), Jakub Illéš (4+8), Tomáš Jáchym (3+8)

lídr kanadského bodování: Jan Káňa (8+8)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Dolejš 91,63%, Hynek Kůdela 89,77%, Tadeáš Dvořák 75%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč 5:0

SK Horácká Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov 1:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 po prodloužení

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek - Místek 6:0

Poslední odehrané zápasy Poruby

HC RT Torax Poruba - LHK Jestřábi Prostějov 2:5

HC RT Torax Poruba - SK Trhači Kadaň 8:2

HC RT Torax Poruba - Rytíři Kladno 5:2

HC RT Torax Poruba - AZ Residomo Havířov 2:4

HC Slovan Ústí nad Labem - HC RT Torax Poruba 3:5

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Szathmáry, V. Čejka, Nedbal, Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – J. Čejka, Tadeáš Král, Paták – Süss, Mlynář, M. Novák.

Sestava Poruby z minulého utkání: Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Vymazal, Illéš, J. Káňa – Zdeněk, Ollender, Jankovský – T. Jáchym, Kanko, Fojtík – Toman, Rubner, Dufek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na Lapač, kde budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii

dnes
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

30.11.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

23.11.2021