Menu +

Po slovenském mistru je na řadě mistr WSM Ligy, naváží Třebíčští na výkon z Nitry?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třetí přípravné utkání mají na programu hokejisté Horácké Slavie Třebíč už v úterý v podvečer, kdy na svém ledě přivítají mistra WSM Ligy, regionálního rivala Jihlavu. Ta v posledních letech vsadila na spolupráci s extraligovými kluby a lov mladých hráčů ze zahraničí. Loni jí tato spolupráce vynesla postup do baráže, kde však neuspěla. Utkání startuje v úterý 9. 8. v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.
Sdílejte článek
 

Je už koloritem naší druhé nejvyšší soutěže, že se v Jihlavě mluví o extralize. Loni Dukla postoupila přes Ústí nad Labem, které překvapivě vyřadilo favorizované Kladno, až do baráže, kde měla možnost ukázat na ledě svoji sílu v porovnání s kluby z nejvyšší soutěže. V baráži ale neuspěla, vyhrála jen dva duely, jeden urvala v prodloužení a skončila v tabulce poslední. Navíc v baráži nemohla použít brankářskou jedničku Honzíka, kterého si mateřské Karlovy Vary stáhly zpět i přesto, že jej v baráži vůbec nenasadily do hry.

Po sezóně se však v Jihlavě začalo o extralize mluvit znovu, tentokrát jako o obchodu. Karlovy Vary totiž nabídly licenci k prodeji a Jihlava byla jedním ze zájemců. Nakonec se ale prodej nekonal a nejvyšší soutěž zůstává karlovarské Energii.

Kádr Jihlavy doznal změn, bude Dukla spolupracovat opět s Karlovými Vary, nebo někým jiným?

Zatím to vypadá, že spolupráce s Karlovými Vary pokračovat nebude. V kádru úřadujícího mistra WSM Ligy totiž chybí hráči Energie, kteří v něm figurovali loni. Navíc Harkabus a Kohout už nastoupili v prvním přípravném duelu za Kadaň. Do přípravy se v Jihlavě nezapojil ani brankář Honzík.

Zato poměrně čilá spolupráce funguje mezi Jihlavou a Benátkami nad Jizerou. V minulém ročníku WSM Ligy se v Jihlavě usadil šikovný útočník Josef Skořepa, letos k němu přibyli obránci Kajínek a Říha. V brankovišti je novicem Miroslav Svoboda, hráč Třince, jenž loni působil v Havířově a Šumperku. Dres účastníka baráže 2016 obléká také Vlastimil Bilčík, který do Jihlavy přišel z Třebíče, kde nebyl vytěžován tak, jak by si sám představoval.
Stálicemi v bordóžlutém dresu je obránce Jiří Dobrovolný a navrátilec ze Zlína Tomáš Čachotský. Naopak kariéru ukončil veterán Marek Melenovský.

První příprava Dukle nevyšla - nedala ani gól, dostala šest

Jihlavští hokejisté zažili obzvlášť dlouhý ligový ročník 2015 – 2016. Kvůli již zmíněné účasti v baráži o extraligu hráli poslední zápas až 24. dubna. Proto měli kratší přípravné období na suchu a v plánu mají jen šest přípravných utkání. To první Duklákům nevyšlo, když od extraligové Olomouce inkasovali „kanára“. To druhé je čeká v úterý v Třebíči.

JIHLAVA – OLOMOUC 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 7. Knotek (Vyrůbalík), 39. Strapáč (Ostřížek), 49. Laš, 52. Knotek (Laš), 56. Ondrůšek (Zeman), 58. Zeman

Třebíčští staví slušný tým, v lize chtějí hrát důstojnou roli a bavit diváky

Horácká Slavia Třebíč už delší dobu spolupracuje s Kometou Brno, ale poohlíží se i jinde.
Z Pardubic přišel obránce Jan Zdráhal, který loni pomáhal i Šumperku, jehož dres oblékal i forvard Jan Milfait. I ten se po sezóně stěhoval směr Třebíč. Ze zahraničí přišel hráč Chomutova, který s hokejem začínal v Třebíči a až do dorostu zde působil - Tomáš Bartejs. Stálicí v obranných řadách je Václav Čejka a dobře se ukazují i Ján Niko a Jakub Schejbal. V minulém týdnu se navíc do přípravy zapojil i urostlý bek Martin Lojek. Ten dostal od Třince zatím svolení k tréninkům a přípravným zápasům v dresu HST. Další jednání mezi manažery obou klubů ještě probíhají. Po minulé sezóně ukončil kariéru nejzkušenější třebíčský bek Rostislav Malena.

Poměrně silná se zdá být útočná vozba, kde zůstávají David Dolníček s Romanem Eratem a další ročník v Třebíči zahájí talentovaný Plzeňan Richard Kristl. Více prostoru by měl dostat třebíčský odchovanec a nadějný mladík Marcel Juráň i navrátilec z Moravských Budějovic Lukáš Paták. Udržet se podařilo i rychlíka na bruslích Matěje Psotu. Také nadějný mladík Radim Zohorna, nejmladší z trojice bratrů Zohornových, by měl v Třebíči udělat další krok kupředu ve své kariéře. Odborníci o tomto vytáhlém forvardovi hovoří jako o nejtalentovanějším ze všech tří bratrů. O místa v základním kádru však bojuje ještě celá řada hokejistů, konkurence je tak velká a jak známo zdravá. To poznali brněnští mladíci Adam Raška a Petr Mrázek. Na mysli teď máme konkurenci v kádru Komety, která staví snad nejsilnější tým za dobu svého novodobého působení v extralize. Raška i Mrázek už mají zkušenosti z působení v Třebíči a nejdou tak do neznámého prostředí. Je jasné, že v sezóně určitě dostanou příležitost v dresu prvního týmu Brna, ovšem v Třebíči vždy odváděli výborné služby a mělo by tomu tak být i letos.

V brankovišti Bílých hvězd bude situace dle slov hlavního trenéra Martina Sobotky následující: “Máme zde nastálo dva brankáře, o kterých si myslíme, že by měli zasáhnout do soutěže a kteří by to měli zvládnout. Jsou to Dominik Svoboda a PAVEL JEKEL z Techniky Brno. Jekel si v minulém ročníku druhé ligy připsal druhý nejvyšší počet vychytaných čistých kont v celé soutěži a je tak nadějným gólmanem, který by měl udělat další krok v kariéře právě v Třebíči. Připravují se s námi ještě dva mladí brankáři: David Svoboda, ročník 1996, a Roman Šoustal, ročník 1998. Byli bychom rádi, kdyby nám v sezóně pomohl i Karel Vejmelka, tedy v případě, že se neprobojuje na místo jedničky v Kometě. Samozřejmě mu s Jardou přejeme, aby uspěl a měl výbornou kariéru v extralize, ale pokud se to nepovede, rádi ho u nás přivítáme.“

Třebíčští hráli už dvakrát, Kometě podlehli, Nitru přehráli po nájezdech

Horácká Slavia už má za sebou dva přípravné duely. Oba se nesly v duchu zkoušení mladých hráčů a hledání adeptů dresu pro mistrovská utkání. V prvním zápase s Kometou Brno, která přivezla do Třebíče sestavu plnou talentovaných mladíků, se radoval soupeř po výsledku 2:3. Druhé utkání se hrálo na ledě slovenského mistra Nitry. Tento zápas už Třebíčští zvládli, i když v něm třikrát prohrávali. Vždy však našli odpověď z holí Petra Mrázka, Luky Petelina a čtyři sekundy před koncem Matěje Psoty. Výborný výkon v tomto utkání podal brankář Dominik Svoboda, který uspěl i v nájezdech, kdy nepustil za svá záda ani jeden puk.
(TAKÉ DRES DOMINIKA SVOBODY MŮŽETE ZÍSKAT VE SPECIÁLNÍ AUKCI)
Za Třebíč se prosadili Silvester Kusko a Petr Mrázek, což znamenalo první výhru HST v přípravě. Skalp slovenského úřadujícího mistra má jistě svoji cenu, i když jde o přípravu.

NITRA – TŘEBÍČ 3:4 po nájezdech (0:0, 2:1, 1:2)

Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč: SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Zdráhal, Niko, Bartejs, Kovář, Schejbal, Hort, Kupčík, Wasserbauer Jiří, Kubeš – Wasserbauer Jan, Raška, Mrázek, Kusko, Huňa, Psota, Motloch, Stehlík, Zohorna, Petelin, Kadlec, Pokorný, Lander.

Utkání SK Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava startuje v úterý 9. 8. v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ .

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020