Po vloženém pondělku míří Třebíč na led Motoru do Českých Budějovic

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Prvoligové boje pokračují. V pondělí se rozběhla druhá čtvrtina základní části první hokejové ligy. Hned po jediném dni odpočinku čeká všechny účastníky druhé nejvyšší hokejové soutěže už její 15. kolo. Horácká Slavia Třebíč cestuje na horký led do Českých Budějovic, kde se postaví proti domácímu Motoru. Utkání na jihu Čech statuje ve středu 23. října 2013 od 17:30 hodin a sledovat ho můžete tradičně na webu www.onlajny.cz.

Motor má nové cíle od svého vedení

Po první čtvrtině ostré sezony patřila českobudějovickému Motoru osmá příčka v tabulce. Vzhledem k tomu, jaké obrovské problémy měli hráči a tým Motoru během přípravy, kdy neprošli běžnou přípravou jako všechna ostatní mužstva, není umístění určitě špatné. Nicméně vedení mužstva z Českých Budějovic postavilo před svoje ovečky cíl, který chtějí splnit po odehrání celé základní části.

„Výsledkově i herně pro nás byla první čtvrtina neuspokojivá. Před mužstvo jsme postavili konkrétní cíl - skončit v základní části do 4. místa,“ prohlásil generální manažer Motoru Stanislav Bednařík, jak je uvedeno v tomto článku zveřejněném na oficiálních webových stránkách středečního soupeře Horácké Slavie. Vedení Motoru je dle svých sdělení spokojeno pouze s výkony brankářů, u hráčů v poli mu chybí nasazení a bojovnost. Nebyla vyloučena možnost změny v hráčském kádru.

Při pohledu do kádru Motoru je vidět, že zkušení hráči mají za sebou spoustu těžkých bitev. Nejproduktivnější hráčem Budějovic je kapitán týmu Aleš Kotalík (3 góly + 4 asistence), jenž hrál NHL a reprezentoval Českou republiku na olympiádě nebo mistrovství světa. Dvě branky a tři přihrávky posbírali útočníci Zdeněk Ondřej, Václav Skuhravý a bek Jiří Moravec. Gólman Dominik Halmoši se postavil do branky v 11 zápasech s průměrem 2,08 branky na zápas, vychytal tři čistá konta s úspěšností zásahu 92,99%.

V pondělním kole cestovali Českobudějovičtí na led Rebelu Havlíčkův Brod, kde prohráli 2:3. Doma nebudou chtít dát svou kůži zadarmo a Třebíč čeká v Budvar Aréně peklo v souboji devátého celku prvoligové tabulky s osmým.

Třebíč doma a venku jako den a noc

Třebíčští trenéři Pokorný s Novákem řeší zapeklité problémy. Zatímco jako hosté jsou jejich svěřenci doslova postrachem ligy, domácí prostředí, ze kterého si v dobách minulých soupeři mnoho bodů neodváželi, má velice vážné trhliny v opevnění. Tristní domácí bilanci se Třebíči nepodařilo protrhnout proti Mladé Boleslavi. Neuspěli ani s Olomoucí. Na Třebíčských leží deka, hrají v křeči a nedaří se jim základní věci. Fandové musejí doufat, že se jim deku podaří brzy odhodit.

Sestavy soupeřů v minulém kole:

České Budějovice: Kůdela – Novák, Kříž, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Turek – Kotalík, Rob, Skuhravý – Kuchejda, Přibyl, Pitule – Ferebauer, Vaniš, Bárta – Ondřej, Šachl, Třetina.
Třebíč: Falter – Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Bilčík, Čejka – Laš, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Nahodil, Fořt – Křivohlávek, Kaut, Vondráček – Čech, E. Kadela, Paták.

Utkání 15. kola první hokejové ligy HC Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč začíná ve středu 23. října 2013 v 17:30 v českobudějovické Budvar Aréně. Ze zápasu bude zajištěn tradiční online přenos.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!