Pohledný zápas pokazil smolný závěr

Stačila chvíle nepozornosti v obraně a Horácká Slavia přišla v sobotu v závěru utkání s HC Prostějov o důležité tři body. Přitom na tom, aby si připsala další vítězství, pracovala už od samého začátku a po dvou třetinách, za stavu 2:0, to vypadalo, že není síly, která by je o něj mohla připravit. Hrálo se svižné utkání s mnoha šancemi na obou stranách ozdobené výbornými výkony gólmanů. Soupeř však pokazil radost gólmanu Kučírkovi, a celému třebíčskému týmu, necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby, když srovnal stav na 2:2. Dílo zkázy dokonal v nastavené hře prostějovský Sýkora, který potřetí a naposledy rozesmutněl třebíčské ochozy.

Posilou do dnešního utkání byl znojemský Petr Kumstát, který měl svým hostováním pomoci Horácké Slavii k větší útočné aktivitě. Byl zařazen do druhého útoku k Olivovi a Fryaufovi, na místo zraněného Jiřího Berouna. Na pokyn trenéra Čady několik střídání alternoval i v třetí útočné formaci s juniory Cahou a Zahradníkem. S mladými hokejisty si evidentně rozuměl, když rozdal několik přesných přihrávek a nejednou tak spolu zatopili brankáři hostí Pavlu Maláčovi. Po utkání jeho výkon pochválil i trenér Rostislav Čada. "Já jsem byl s výkonem Petra Kumstáta velmi spokojen, hrál velmi dobře, perfektně do mužstva zapadl a rádi bychom ho tu viděli hrát vícekrát". Trenér HS však nebyl schopen odpovědět na otázku, jak to bude s případným hostováním tohoto vysokého útočníka v dalších utkání. Potvrdil však, že do tréninkové přípravy by se měl od pondělka zapojit zraněný Jiří Beroun.

Celý zápas se vyvíjel od počátku pro HS příznivě. V deváté minutě rozjásal třebíčské diváky nějproduktivnější hráč Horácké Slavie Robert Holý, kterému asistovali jeho dva kolegové z útoku - Michal Kaňka a Jakub Žiška. Celá první, steně jako druhá třetina se odehrála ve vysokém tempu. Diváci mohli sledovat zajímavý hokej s četnými brakovými příležitostmi na obou stranách. V třebíčské bráně několikrát čaroval Zdeněk Kučírek, v prostějovské pak před dotírajícími třebíčskými ůtočníky často zasahoval Pavel Maláč. Ten však kapituloval v 37. minutě 2.třetiny po krásné akci Kališe. Třebíčští dohráli druhou třetinu v pohodě, ale do třetí nastupili trochu zaraženi a stáhli se do obrany. "To však nebylo naším cílem. Mužstvo, přestože vedlo 2:0, mělo pokyny pokračovat dál v naší hře, kterou jsme předváděli dvě třetiny. Ale ať je to jakékoli mužstvo, tak za takového stavu začně podvědomě bránit. My jsme byli v některých fázích až zbytečně pasivní. Ofenzivně hrající mužstvo, jako je Prostějov, toho dokázalo bezezbytku využít a hru vyrovnat." řekl po zápase trenér domácích Rostislav Čada. Ve 45.minutě překonal poprvé brankáře Kučírka Lipina. To vyvolalo v prostějovské hře zvýšenou aktivitu, kterou však dokázali domácí svou bezchybnou hrou eliminovat. Studenou sprchu však Třebíčským připravil minutu a půl před koncem Homér, když téměř současně se zahájením hry power-play vyrovnal na 2:2. Třebíčským zatrnulo, protože v tu chvíli přišli o tři body, a tento pocit jim tolik svazoval ruce, že do konce řádné hrací doby nebyli schopni již nic kloudného vymyslet. Na řadu přišel overtime, ve kterém měl velkou šanci zajistit alespoň dva body aktér trestného střílení Robert Holý, ale tváří tvář Maláčovi neuspěl. "Bylo to padesát na padesát. Brankář si dobře vybruslil a já jsem tu kličku udělal dost pomalu, proto to nevyšlo." O dvě minuty později poslal celý třebíčský tým do šaten prostějovský Sýkora.

Po utkání řekli: Martin Fryauf: "Chtěli jsme tři body. Kdyby jsme dali za stavu 2:1 nějaký gól z těch šancí co jsme měli, tak by bylo rozhodnuto, ale dostali jsme hloupý gól těsně před koncem a ten nás srazil do kolen. To prodloužení už bylo "kdo s koho" a my jsme hráli vabank.

Jiří Ševčík, bývalý hráč Horácké Slavie, v současné době obléká dres HC Prostějov. Na otázku, s jakými ambicemi přijížděli na Vysočinu nám odpověděl toto: "Samozřejmě je to pro nás úspěch, zejména vzledem k tomu, jak se celý zápas vyvíjel. Naším původním cílem bylo uhrát tady alespoň bod. Teď jelikož hraju za Prostějov, tak chci klub, za který jsem dřív hrával, stejně jako jakýkoliv jiný klub porazit, to je přirozené."