Menu +

Pokladník byl rád, že zase něco málo přibylo do kasy, směje se po první letošní nule Šimon Dobrovolný

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Přinášíme vám rozhovor s brankářem juniorky HST Šimonem Dobrovolným. Ten má významný podíl na tom, že mladé Bílé hvězdy ještě letos neztratily ani bod. V minulém zápase s Chotěboří si navíc talentovaný brankář připsal první čisté konto v sezoně.
Sdílejte článek
 

Šimone, nejdřív k poslednímu zápasu s Chotěboří. Vyhráli jste, takže se musí hodnotit určitě dobře, že? Jaký byl?

Určitě to hodnotíme s klukama v kabině kladně. Myslím, že se nám podařilo podat týmový výkon a odrazem toho bylo další zvládnuté utkání. Obránci mi pomáhali, padali do střel, a útočníci dali krásné góly. Dokonce se trefil i obránce Ondřej Budín.

Vychytal jsi v něm první čisté konto v sezoně. Co na to týmový pokladník?

Jak jsem zmínil v předchozí odpovědi, nebylo to jen o mně, ale i o klucích, kteří mi s hodně věcmi pomohli. Pokladník Patrik Trnka byl rád, že zase něco málo přibylo do kasy. Dokonce mi dal i dvojnásobnou pokutu za první nulu v sezoně (smích).

Celkově se vám sezona zatím daří. Neztratili jste ještě ani bod. Čemu přičítáš tyto výborné výsledky?

Myslím, že je to hlavně o týmovém výkonu. Za ty roky, co jsme s klukama v jedné kabině, jsme se hodně sehráli. Zároveň je to i o trenérech, kteří nás na každý zápas připraví.

Určitě je to i tím, že vám šlape kabina. V čem je největší síla vaší party?

To hlavně tím, že se s klukama vídáme i mimo led, což je pro naši partu velké plus. Dále se známe několik let, což z nás dělá dobrý tým.

Vy máte po vítězných zápasech takový rituál, který spočívá ve společně oslavě uprostřed ledové plochy. Jak to vzniklo?

Podle mě má tento rituál skoro každý druhý tým v lize (úsměv). Spíš, co máme takové speciální, je poté oslava v kabině, ale to si nechám pro sebe. S klukama totiž říkáme, že co se v kabině stane, to tam taky zůstane (úsměv).

A co tvoje osobní rituály? Máš nějaké?

Nemyslím si, že bych měl nějaké speciální rituály. Před zápasem jdeme vždy na společnou rozcvičku, kde si dáme fotbálek a zahřejeme se, což nás naladí do takové předzápasové pohody. Jediné, co mám jiné, je potom v kabině moje příprava s tenisovými míčky, kde se snažím co nejvíce zaměřit na pohyb očí, abych pak na ledě co nejlépe sledoval kotouče.

Juniorka je poslední mládežnická kategorie. Jaké jsou tvé ambice do budoucna?

Nad touhle otázkou jsem zatím popravdě moc nepřemýšlel. Jsem teď ve čtvrtém ročníku na škole, takže mám teď v hlavě spíše maturitu. S hokejem bych ovšem chtěl pokračovat, co nejdéle to půjde.

Vaším trenérem je Radek Novák. Je to přísný kouč? Na co dbá nejvíce?

Pan Novák určitě přísný je, což si myslím je u trenéra správné. Má pak takový ten respekt. Na druhou stranu jeho asistent pan Přibyl je pro každou srandu. Tím pádem si myslím, že tvoří super dvojku. U kluků dbají nejvíce na práci nohou, proto také často bruslí kondičně.

Jak se dá skloubit škola s hokejem?

Jak jsem řekl, studuji teď čtvrtý ročník střední školy, takže to bude náročnější. Nicméně si myslím, že hokej se školou dohromady skloubit určitě jde. Na učení se totiž vždycky nějaký čas najde.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Mládežnický hokej

Junioři završili krásnou sezonu, pro dorost ještě jízda nekončí

04.04.2022
Mládežnický hokej

Juniorka i dorost HST hlásí postup z nadstavbových skupin!

14.03.2022
Mládežnický hokej

DOROST HST: hlásí splnění úkolu pro sezónu 2021/22

07.03.2022