Menu +

Posily Horácké Slavie: kvalita do útoku i perspektiva do obrany

Aktuální zprávy
Horácká Slavia oznámila od začátku května hned čtyři posily, které by měly výraznou měrou přispět ke zkvalitnění jejího kádru před nadcházející sezonou. V tomto článku si dva obránce a dva útočníky blíže představíme.
Sdílejte článek
 

Vojtěch Střondala – útočník schopný rozhodovat zápasy

Je mu sice teprve 20, ale i tak už patří Vojtěch Střondala na české hokejové mapě mezi známá jména. Ostravský rodák prozatím balancuje na rozhraní extraligy a Chance ligy, což platilo i letos, kdy své starty rozdělil mezi Litoměřice (28 zápasů 6+18) a Kometu Brno (17 zápasů 0+1). I podle těchto čísel je zřejmé, že mezi jeho největší přednosti patří kreativita. Schopnost přihrát. Vojtěch Střondala patří mezi hráče, kteří příležitosti raději připravují, než zakončují. I takové potřebujete mít ve svém týmu. V Třebíči se tento stále ještě mladý hokejista objevil během sezony 2018/2019, kdy konta soupeřů zatížil osmi góly, k nimž přidal patnáct asistencí. Už tehdy byl vidět jeho potenciál, který, jak všichni věříme, ještě výrazně povyroste. Vždyť byl pro sezonu 2019/2020 vyhlášen nejlepším juniorem Chance ligy. Navíc nový hlavní trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný Střondalu velmi dobře zná z působení v Kometě Brno. I proto by měla pověstná hokejová chemie zafungovat okamžitě. Bývalý mládežnický reprezentant, který si zahrál na mistrovství světa hráčů do dvaceti a stejně tak do osmnácti let, by měl být pro třebíčskou ofenzivu vítaným oživením.

Lukáš Forman – kreativita do obrany

Po odchodech Karla Nedbala, Jakuba Stehlíka a v neposlední řadě Dominika Tejnora bylo třeba sehnat konstruktivního obránce, který bude plnit roli dispečera na modré čáře. Vedení Horácké Slavie proto rozhodilo sítě a výsledkem je angažování staronové akvizice Lukáše Formana, který naposledy oblékal dres přerovských Zubrů. Sedmadvacetiletý defenzivní štít patří do střední generace, tedy do té, která je na vrcholu své sportovní výkonnosti. I proto by měl být Lukáš Forman jedním ze základních stavebních pilířů zadních řad. Svou doposud životní sezonu zažil odchovanec brněnské Komety před třemi lety, tehdy si v ročníku 2018/2019 připsal 22 kanadských bodů (9+13). Mezi jeho speciality patří samostatné nájezdy, v nich uplatňuje své (na obránce možná až nezvykle) rychlé a šikovné ruce.

Jan Mlčák – mladík s vidinou velké kariéry

Dnes devatenáctiletý zadák udělal své první hokejové krůčky v Přerově, odkud si ho do své organizace brzy vyhlédla Kometa Brno. Pod Špilberkem se Mlčák okamžitě stal jednou z hlavních opor tamních mládežnických výběrů. Prozatím sice neexceluje nadměrným přísunem kanadských bodů, ale o to spolehlivěji si plní své defenzivní úkoly, což je koneckonců u obránců to nejdůležitější. Když je přerovský rodák na ledě, útočníci soupeře vědí, že rozhodně nebudou mít snadné pořízení. Poctivý pes obranář, to je jedna z dalších charakteristik Jana Mlčáka, přičemž i on už se v Horácké Slavii před časem objevil. Stalo se tak v ročníku 2019/2020, kdy si na své konto připsal během tří zápasů dva kanadské body (0+2). Nyní může na Vysočině zaznamenat další kariérní posun vpřed.

Adam Gajarský – rychlonohý bojovník

V rodném listu má Adam Gajarský zapsánu Kroměříž, hokejově ale vyrostl spíše v Kometě Brno, na jihu Moravy totiž prošel naprostou většinou mládežnických výběrů. Své první zkušenosti v dospělém hokeji posbíral Gajarský v Třebíči. Psala se sezona 2017/2018 a důrazný forvard naskočil v dresu bílých hvězd do 13 zápasů (1+1). Poté vedly jeho další kroky do zámoří, kde se na dva roky usadil v juniorské USHL. Před touto sezonou však Gajarského oslovila nabídka Vsetína, kde si důrazný forvard stříhl 21 utkání (1+3).

Podobné články

Aktuální zprávy

HST na rovinu k tématu rekonstrukce zimního stadionu

před 2 dny
Aktuální zprávy

VIDEO: Hráči znovu makali na ledě, jak trénink hodnotí trenéři a oslavenec Krliš?

08.06.2021
Aktuální zprávy

Ledy v Brně tentokrát pro dorost

07.06.2021