Poslední čtvrtinu základní části zahájí Bílé hvězdy doma proti Havířovu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč zahájí poslední čtvrtinu základní části první hokejové ligy na domácím ledě před vlastními fanoušky. V sobotu 3. ledna 2015 do Třebíče přijede mužstvo AZ Havířov. Severomoravský tým se pohybuje mezi nejlepšími šesti mužstvy tabulky. Většinu bodů sbírá sice v domácím prostředí, ale dokáže uspět i v zápasech venku. Vzájemná utkání zatím vyznívají lépe pro Havířov, který si připsal dvě vítězství. Bílé hvězdy uspěly jednou a svému soupeři tak mají co vracet. Ve svém posledním odehraném zápase Havířov nestačil na Litoměřice, kterým podlehl 0:2. Třebíčští v minulém kole hostili doma Ústí a svého soupeře přehráli 4:3 v prodloužení.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – AZ Havířov začíná v sobotu 3. ledna 2015 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Hokejový klub AZ Havířov chce i v této sezóně nepochybně čeřit vody první hokejové ligy. Loňský nováček soutěže ve své premiérové sezóně po návratu do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže velmi příjemně překvapil solidními a vyrovnanými výkony. Severomoravskému týmu toto sympatické herní pojetí a dravost právem vynesly účast ve vyřazovací části. V Havířově navíc zatím opravdu velmi dobře navazují na minulý úspěšný ročník. Podstatné pro Havířov především je, že kádr mužstva nijak zásadně neoslabil a jádro týmu je delší dobu pohromadě. Trenér Jan Daneček tak může vést své svěřence k dalším úspěchům v bojích o prvoligové body nejen v základní části soutěže, ale poté i ve vyřazovacích bojích.

V bráně týmu ze severní Moravy nastupuje nejčastěji Lukáš Daneček, který zasáhl do 21 zápasů, v 15 zápasech se mezi tyče postavil Petr Matoušek. Mezi beky patří k oporám trio Radim Ostrčil, Petr Šenkeřík a Martin Lenďák. Nejproduktivnějším hráčem Havířova je aktuálně forvard Tomáš Jiránek - (36Z – 8G+16A). Nejlepším střelcem se šestnácti přesnými zásahy Marek Loskot. Solidně si vede i jejich spoluhráč z útoku Antonín Pechanec. Havířovští si vybrali slabší chvilku v období mezi 22. – 26. kolem, kdy si připsali pět porážek v řadě. V aktuální tabulce patří Havířovu velmi dobrá šestá příčka se ziskem 66 bodů se ztrátou jen tří bodů na čtvrté Kladno a páté Litoměřice a se stejným náskokem na sedmé mužstvo Kadaně.

Jak vypadala vzájemná utkání Havířova a Horácké Slavie Třebíč zatím odehraná v základní části? Severomoravský klub vstoupil do nové sezóny domácí porážkou právě s Horáckou Slavií Třebíč v poměru 2:4. Ve 14. kole se oba týmy utkaly na ledě Horácké Slavie. Málokdo čekal, že o výsledku rozhodne jediná branka. Tu vstřelili hosté a odvezli si tak do Havířova hodně cennou výhru. Třetí vzájemný duel byl k vidění opět v Havířově. Po výsledkově vyrovnané první třetině přišla pro Horáckou Slavii v prostřední dvacetiminutovce studená sprcha v podobě tří inkasovaných branek. Ten, kdo čekal, že se tým Bílých hvězd po tomto úderu už nezvedne k většímu odporu, musel být určitě zklamán. Třebíčští se do svého soupeře už od začátku poslední třetiny zakousli a podařilo se jim brzy snížit na rozdíl jediné branky. A byli i blízko vyrovnání, ale další svoje šance už nedokázali využít. Naopak domácí přesilovkovou trefou pojistili svůj náskok na konečných 5:3. Horácká Slavia má tedy zatím nepříznivou bilanci vzájemných zápasů s Havířovem. Třebíčští tak mají do zápasu o motivaci postaráno.

Prvoligová tabulka je především v horní části stále pořádně našlapaná a každý bodový zisk může hrát v konečném účtování velkou roli. Každopádně jak Horácká Slavia Třebíč, tak i Havířov, mají na to, aby své aktuální pozice mezi elitní šestkou tabulky udržely i po závěrečném kole základní části. Zbývá ale ještě celá poslední čtvrtina základní části a ta může přinést řadu zajímavých výsledků i přesunů v tabulce. Prvoligová soutěž již ale vstupuje do období, kdy jde takzvaně do tuhého a kdy se pomalu začíná rozhodovat o tom, pro koho bude sezóna úspěšná a pro koho nikoliv.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Havířova:

Jihlava – Havířov 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), branky: 2 Loskot, Fořt, Pechanec.

Havířov - Litoměřice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).

Prostějov - Havířov 3:0 (1:0, 2:0, - ) – zápas byl ukončen po druhé třetině.

Kanadské bodování týmu AZ Havířov:

Tomáš Jiránek - 36Z – 8G+16A

Marek Loskot - 29Z – 16G+7A

Antonín Pechanec - 39Z – 9G+14A

Poslední vzájemný zápas obou týmů v sezóně:

27. kolo: Havířov – Třebíč 5:3 (1:1, 3:0, 1:2).

Branky a nahrávky: 15. Šenkeřík (Chmielewski, Šedivý), 22. Šedivý (Tomi, Lenďák), 31. Fořt (Šenkeřík, Lenďák), 36. Chmielevski (Sztefek, Pechanec), 55. Šedivý (Loskot) – 7. Bilčík (Dolníček), 45. Pekr (Erat, Malena), 47. Čuřík (Bartoň, Jaroš). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:9, navíc Haas (HAV), Beneš a Erat (oba TRE) 10 minut OT, Holec (TRE) 5 minut + trest ve hře. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2269. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.