Menu +

Poslední derby základní části je tu! Do Třebíče míří jihlavská Dukla

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - WSM liga pokračuje rychlostí blesku. Po sobotním kole se další odehraje hned v pondělí. V rámci 47. kola přivítá Horácká Slavia Třebíč na domácím ledě tentokrát soupeře z nedaleké Jihlavy. Třebíčští fanoušci se tak mohou těšit na poslední vzájemné derby v základní části, která nám rychlým tempem finišuje. Možná o to více bude tedy toto derby důležitější, protože po posledním ligovém zápase se bude počítat každý bod. Derby mívá vždy, i díky skvělé kulise obou fanouškovských táborů, speciální atmosféru, na kterou se nepochybně můžeme těšit i tentokrát. Takže si v pondělí 30. 1. udělejte určitě čas a přijďte povzbudit Horáckou Slavii v tradičním čase 17:30.
Sdílejte článek
 

Impozantní série Dukly

Jihlava letos zažívá mimořádně vyvedenou sezonu. Pokud se podíváme na dosud odehrané zápasy žluto- červených, zjistíme, že z posledních třinácti zápasů mužstvo trenéra Vlka ztratilo všechny tři body pouze dvakrát! Z toho jednou na domácím ledě právě s Horáckou Slavii. Velkou zásluhu na tom má rodák z Třebíče Tomáš Čachotský, který zatím nasbíral skvělých 45 bodů, kdy dokázal vstřelit 14 branek a přidal 31 asistencí. Jeho nejvýraznější bodové přispění je možné doložit faktem, že druhý nejproduktivnější útočník má bodů 27, je to Josef Skořepa, i když nutno dodat, že právě Skořepa má na kontě o sedm zápasů méně.

Třebíčské čekají poslední tři domácí zápasy základní části WSM Ligy. Prvním z nich je pondělní derby Vysočiny.

Koho ale rozhodně nemůžeme opominout je obránce Jiří Říha, ten je totiž dokonce nejlepším střelcem Jihlavy, a to je u obránce úctyhodný výkon. Říha totiž dokázal skórovat ve 43 zápasech hned sedmnáctkrát a k tomu přidal ještě 19 asistencí. Výbornými čísly se mohou pochlubit i oba jihlavští gólmani. Miroslav Svoboda velká naděje českého hokeje, Jakub Škarek mají úspěšnost zákroků nad 92% a co se týče vytíženosti, v brance Dukly mají odchytáno téměř stejný počet zápasů.


PŘI DERBY PROBĚHNE TRADIČNÍ DOBROČINNÁ AKCE DVAKRÁT V ROCE VÁNOCE


Dnešní, moderní hokej, rozhodují přesilovky, v těch si Dukla drží procentuální úspěšnost 15,2, což ji řadí na sedmé místo v celé soutěži. Výbornou bilancí se může soupeř Horácké Slavie pochlubit v odehraných oslabeních, kdy se celku trenéra Vlka podařilo ubránit hned 86,5% všech přesilových her soupeřů.

Jak víme, statistiky nelžou a Jihlava se tak pohybuje v tabulce v těch nejvyšších patrech, kdy se s kladenskými Rytíři přetahuje o druhé místo.


I mašina jménem Třebíč jede plnou parou vpřed

INFOBOX:
Na derby je opět nutno počítat se zvýšenými bezpečnostními kontrolami u vhodů na stadion. Pokud by i jihlavští příznivci přinesli plyšáky, budou u jejich vchodů přichystané speciální nádoby. Prosíme všechny návštěvníky, aby na stadion nenosili zbytečná zavazadla a aby dodržovali Návštěvní řád (viz. sekce KLUB). Po dobu utkání bude uzavřená ulice Kateřiny z Valdštejna.
NA UTKÁNÍ PŘIJĎTE VČAS, JE NUTNO POČÍTAT S MÍRNÝM ZDRŽENÍM U VCHODŮ, ČI POKLADEN.

Horácká Slavia je také v dobré pohodě, vždyť z posledních čtrnácti zápasů odevzdala všechny tři body soupeři jen třikrát a i díky tomu se v tabulce momentálně pohybuje tam, kde chce být, tedy v její horní polovině. Zejména poslední domácí duel musel diváky hodně bavit. Třebíč svedla bitvu s Kladnem, které často i přehrávala, celý tým podal skvělý výkon, ale na kolena srazily Třebíč smolné branky, kvůli kterým nakonec nebodovala. Ovšem právě utkání s Kladnem bylo pro fanoušky Třebíče skvělou pozvánkou na pondělní derby! Mužstvo trenéra Sobotky se prezentuje bojovnými výkony, kterými se snaží nahrazovat absenci klíčového útočníka Romana Erata. K velkým výkonům se nadechl Petr Mrázek, který si vybojoval i možnost nastupovat v extraligové Olomouci. Klíčovou roli hraje první formace, kde válí bojovník Matěj Pekr společně s kapitánem Dolníčkem. Týmové statistiky stále vede, momentálně zraněný Erat. Dohánět ho začíná David Dolníček a Petr Mrázek. Za zmínku zcela jistě stojí i bilance Matěje Pekra, který se s 15 body může pochlubit dosaženým bodem na zápas! Mezi třemi tyčemi se nejčastěji vyskytuje Pavel Jekel, který drží úspěšnost nad 91%. V sobotním duelu na Slavii však chytal za mateřskou Třebíč Karel Vejmelka, takže, kdo se postaví do branky na derby, není zcela jisté.

Pojďme se podívat také na statistiky Třebíče v přesilovkách a oslabeních. Zejména v přesilovkách se Třebíč hodně zlepšila a v celé lize jí patří čtvrté místo s využitím 16,39%. U procent ubráněných oslabení se dostaneme nad 85%.


Derby nemá favorita!

V letošní sezoně hovoří bilance vzájemných zápasů pro Jihlavu. Ta Horáckou Slavii porazila jednou na svém ledě (5:4) a jednou v Třebíči (0:4). Horácká Slavia bude tedy zcela jistě chtít tuto nepříznivou bilanci vyrovnat.

Sestavy obou celků z minulého kola

HC Dukla Jihlava

M. Svoboda (Sáblík) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, F. Seman, Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský (C), Skořepa, Zeman – Danišovský, Jícha, Protasenja.

SK Horácká Slavia Třebíč

Vejmelka (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal (A), F. Král, Čejka (A), Lojek, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Pekr – Kusko, Psota, Mrázek – Malec, Milfait, Kristl – Huňa, T. Havránek, Matěj Novák.

O druhé přestávce zápasu bude probíhat již tradiční akce, Dvakrát v roce Vánoce, takže nezapomeňte přinést nějakého toho plyšáka, abychom zaplnili ledovou plochu a udělali dětem z dětského domova v Náměšti nad Oslavou radost.

Takže nezapomeň, v pondělí 30. 1. od 17:30 Zimní stadion města Třebíče - MANN+ HUMMEL ARENA! Těšit se můžeme na skvělou kulisu, kterou, jako obvykle, vytvoří oba fanouškovské tábory! Jak je zvykem, na derby je třeba chodit s časovým předstihem, vyhnete se tak frontám u pokladen a u vstupu, kdy bude probíhat opět zvýšená kontrola.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia ve středu na svém ledě změří síly s Porubou

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na Lapač, kde budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii

04.12.2021
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

30.11.2021