Menu +

Poslední venkovní zápas skupiny o udržení i sezóny čeká Třebíč v Benátkách nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia jede naposledy v této sezóně na venkovní půdu. Zavítá do Benátek nad Jizerou. Zápas bude opět spíše zkušební pro mladé hráče. Horácká Slavia ve skupině playout ještě nevyhrála, Benátky nad Jizerou porazily v jednom zápase Most a vzaly dva body po nájezdech právě Třebíči. V rámci skupiny o udržení se bude nadále lámat chléb mezi dvojicí Most a Šumperk, kteří hrají spolu. Třebíč hraje v Benátkách od 17 hodin.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


Cesta benáteckého hokeje byla započata v roce 1934, kdy se tehdejší skupina nadšenců ze Sokola rozhodla založit hokejový oddíl. V začátcích ke hře sloužily pouze zamrzlé tůně nebo ledem pokrytá Jizera. Až v roce 1938 se benátečtí hokejisté dočkali zbudování nízkých mantinelů a postavení dřevěné boudy, která sloužila jako šatna a ohřívárna. Vybudování dostatečného zázemí se benáteckému hokeji vyplatilo a poskytlo ideální podmínky pro jeho rozvoj, a tak později vznikly oddíly SK a AFK Benátky, které se v roce 1948 sloučily ve Spartak Benátky.

V roce 1964 se Benáteckým dostalo opět lepších podmínek. Hřiště se totiž přestěhovalo na letní stadion, kde byly již vysoké mantinely a výbojkové osvětlení, byť se stále hrálo na přírodním ledě. V sezoně 1969/70 mužstvo postoupilo do krajského přeboru a do kabin zavítalo i několik hráčů z Mladé Boleslavi, kteří výrazně ovlivnili kvalitu hry. Benátky v dalších letech hrají divizi, či krajský přebor I. třídy. Až v sezoně 1985/86 se mužstvu po suverénním vítězství v krajském přeboru podařilo postoupit přes Strakonice a Havlíčkův Brod do II. celostátní ligy.

V roce 1998 se v Benátkách otevřela nová hala s celkovou kapacitou 1 700 diváků. O necelých deset let později, v sezóně 2007/2008, Benátečtí slavili úspěch, když si vybojovali místo ve druhé nejvyšší soutěži – první lize. Tentýž rok také navazují spolupráci s extraligovými Bílými Tygry z Liberce, a stávají se tak oficiální libereckou farmou. Pod taktovkou Tygrů hrají Benátky nad Jizerou dodnes.

V bráně Benátek dostal důvěru pro skupinu o udržení Filip Novotný. Nejlepšími beky jsou dva Jirkové, konkrétně Jiří Kurka a Jiří Říha. V útoku jsou nejvíce produktivní Jan Víšek, Dominik Lakatoš a Václav Pletka.


Benátky v dosavadním průběhu sezóny

Benátky nad Jizerou měly dobrý vstup do soutěže a také její závěr. Mezi těmito důležitými body sezóny se však jejich výsledková listina často výrazně červenala prohrami. Bodový zisk na záchranu letos stačí, podobně jako Třebíči.


Předzápasový informační servis


Okénko do několika statistik obou týmů, údaje ze skupiny playout

Nejlepší střelci Benátek: Jan Víšek 2 G, Dominik Lakatoš 1 G
Nejlepší střelci Třebíče: Martin Čech 2 G, Charles Baldwin 1 G.
Kanadské bodování Benátek: Jan Víšek 3 (2+1), Dominik Lakatoš 3 (1+2).
Kanadské bodování Třebíče: Martin Čech 2 (2+0), Matěj Psota 2 (1+1).
V bráně se za Benátky rozchytal: Filip Novotný s úspěšností 95,83 % a průměrem 1,20.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Karel Vejmelka s úspěšností 100,00 % a průměrem 0,00 a Dominik Svoboda s úspěšností 88,03 % a průměrem 4,69.

Využití přesilovek Benátek: 16,91 %.
Využití přesilovek Třebíče: 17,49 %.
Úspěšnost oslabení Benátek: 84,38 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 82,59%.
Trestné minuty Benátek na zápas: 15,70.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 14,32.

Průměr benáteckých střel na branku za zápas: 32,30.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 30,45.
Průměrná divácká podpora Benátek loni: 309 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 807 diváků.
Průměrná divácká podpora Benátek letos: 352 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 478 diváků.

Poslední zápasy v playout

Benátky - Šumperk 1:2 sn.
Most - Benátky 4:2

Most - Třebíč 3:0
Šumperk - Třebíč 7:3

Sestavy Benátek a Třebíče v minulém kole

Benátky: Novotný – Kalina, Ulrych, Kurka, Kajínek, Říha, Pabiška, Jandejsek, Hubáček – Jonák, Černoch, Pletka – Havlas, Hrníčko, Dlouhý – Zachar, Král, Svoboda.

Třebíč: Svoboda – Čejka, Přibyl, Šaur, Bartoň, Schejbal, Wasserbauer Jiří, Hort – Psota, Polodna, Čech – Kristl, Juráň, Petelin – Burian, Bednář, Wasserbauer Jan – Urban, Baldwin, Maštera.


Program 5. kola playout

Sobota 5. března - 5.kolo:

17:30 Most - Šumperk
17:00 Benátky - Třebíč

Zápas 5. kola WSM ligy skupiny playout startuje v Benátkách v sobotu 5. března v 17:00! Připraven bude klasický online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021