Menu +

Před pondělním derby Vysočiny čeká ještě Třebíč daleká cesta do Mostu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia zajíždí v sobotu po dvou domácích utkáních do dalekého Mostu. Severočeši se po hrůzném vstupu do soutěže začali před měsícem mírně zvedat ve formě, avšak momentálně už opět stagnují a v minulém kole si odvezli debakl z nedaleké Kadaně. Třebíč si momentálně udržuje dobrou výkonnost a drží kontakt s absolutní špičkou WSM ligy. Střetnutí začíná v 17:30.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


V Mostu vznikl hokejový klub až po druhé světové válce. Stalo se tak v roce 1946, kdy skupina nadšenců v čele se správcem tehdejšího areálu panem Čepelákem založila nový hokejový oddíl. Ten našel útočiště vedle staré průmyslové školy v Mostě. Jelikož tou dobou většinou ještě nebyly organizovány jednotlivé soutěže, mostecké mužstvo hrálo alespoň přátelská utkání s Chomutovem, Litvínovem a dalšími soupeři. V klubu kromě mužů, kteří hráli 1. A třídu odpovídající současnému krajskému přeboru, fungoval i oddíl žáků. Obě mužstva působící jako „Hokejový oddíl UHLOMOST“ se musela spokojit se skromnějšími podmínkami, klub tehdy využíval přírodní kluziště, ke kterému bylo v zimě přistaveno osvětlení a mantinely.

Krytého zimního stadionu se klub dočkal až po roce 1966. Tou dobou bylo v Mostě registrováno více než 1000 hokejistů včetně takových jmen jako Jaroslav Fišer, Adolf Horák nebo Josef Prchal. Nový stadion s sebou přinesl i velký rozmach hokeje. Nově v klubu působily kromě týmů žáků a mužů i celky dorostenců a juniorů. K rozvoji mládeže přispěla i spolupráce se základními školami, například spojení s 1. ZŠ v Mostě trvá dodnes. Paradoxně nejtěžším obdobím pro mostecký hokej byly první roky po Sametové revoluci. Po roce 1989 byly veškeré dotace pozastaveny. Hokejový klub tak byl odkázán sám na sebe a na podporu svých funkcionářů. Kromě mládeže se ve skromných podmínkách dařilo i mužům, ti do roku 1991 působili v krajském přeboru, poté však postoupili do 2. ligy. V té hráli s výjimkou dvou sezon až do roku 2011. Od ročníku 2011/2012 jsou stálými účastníky 1. ligy.

Největší úspěchy mosteckého klubu jsou sice skromné na scéně českého a československého profesionálního hokeje, ale připomeňme je v pár bodech:
1977 ... postup do 2. ligy ČSSR
1991 ... postup z krajského přeboru do 2. ligy
2007 ... postup do 1. ligy
2011 ... postup do 1. ligy

V brankovišti Mostu se v průběhu startu soutěže vystřídali dokonce tři muži s maskou. Nejvíce zápasů odchytal Lukáš Horák, o něco menší porci střetnutí sledovali z klece podkrušnohorského celku Michael Petrásek a Václav Mouček. V obraně je nutné dát si pozor minimálně na čtveřici nejaktivnějších zadáků, jsou jimi Jiří Zeman, Marek Baránek, Daniel Hora a Kamil Černý. Útok Mostu je poměrně nabitý kvalitními jmény. Nejproduktivnějším útočníkem a hráčem svého týmu celkově je šestatřicetiletý matador Vojtěch Kubinčák s úctyhodnými 837 starty v ELH. Dále jsou vepředu hracího pole velmi aktivní a produktivní Ondřej Havlíček, Pavel Smolka, Petr Přeučil a další veterán Jan Alinč s 589 extraligovými zápasy na kontě.


Most v dosavadním průběhu sezóny

Celek Mostu si na začátku soutěže připsal pouze jedinou výhru a celkem 12 proher. Je tedy bohužel pro Severočechy jasné, že se beznadějně usadili na poslední příčce tabulky WSM ligy. V půlce října nastal příznivý zlom pro mostecké svěřence a ze sedmi zápasů dokázali čtyři vyhrát. Taková situace dovolila farmě litvínovského hokeje poskočit na předposlední pozici tabulky, jelikož ještě ve větší herní krizi se letos objevili Draci ze Šumperka. Třebíč je tedy před duelem v Mostu výraznějším favoritem, avšak nesmíme zapomenout na kvalitu a zkušenosti mosteckého kádru a nepatrně zlepšenou formu. Ta ovšem dostává v posledních kolech opět trhliny, z nedaleké Kadaně si Most odvezl v minulém kole osmibrankovou nadílku.


Předzápasový informační servis


Okénko do několika statistik obou týmů

Nejlepší střelci Mostu: Ondřej Havlíček 7 G, Pavel Smolka 7 G.
Nejlepší střelci Třebíče: Petr Polodna 9 G, David Dolníček 9 G.
Kanadské bodování Mostu: Vojtěch Kubinčák 18 (6+12), Ondřej Havlíček 17 (7+10).
Kanadské bodování Třebíče: David Dolníček 14 (9+5), Petr Polodna 13 (9+4).
V bráně se za Most rozchytali: Lukáš Horák s úspěšností 91,01 % a průměrem 3,58 a Václav Mouček s úspěšností 91,38 % a průměrem 2,91 a do třetice Michael Petrásek s úspěšností 91,11 % a průměrem 3,56.
V bráně se za Třebíč rozchytal: Karel Vejmelka s úspěšností 91,91 % a průměrem 2,44.

Využití přesilovek Mostu: 18,00 %.
Využití přesilovek Třebíče: 16,28 %.
Úspěšnost oslabení Mostu: 77,88%.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 84,78 %.
Trestné minuty Mostu na zápas: 13,44.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 16,00.

Průměr mosteckých střel na branku za zápas: 28,96.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 32,46.
Průměrná divácká podpora Mostu loni: 399 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 807 diváků.
Průměrná divácká podpora Mostu letos: 383 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 419 diváků.

Poslední čtyři zápasy obou celků

Most - Benátky 6:3
Prostějov - Most 4:2
Most - Slavia 6:7
Kadaň - Most 8:2

Třebíč - Prostějov 4:2
Slavia - Třebíč 1:2 sn.
Třebíč - Kadaň 4:3
Třebíč - České Budějovice 2:3 sn.

Sestavy Mostu a Třebíče v minulém kole

Most: Mouček (52. Horák) – Zeman, Grin, Havelka, Strejček, Vaněk R., Hora, Bittner – Tauš, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Přeučil – Mical, Hanzl, Jánský – Nedrda, Procházka.

Třebíč: Vejmelka – Bartoň, Bilčík, Čejka, Štindl, Šaur, Přibyl – Holec, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Miškovský, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer.


Kompletní program 22. kola

Sobota 14. listopadu – 22. kolo:
15:00 ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
17:00 Hokej Šumperk 2003 – Rytíři Kladno
17:00 Hokej Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou
17:00 HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov
17:00 HC AZ Havířov 2010 - HC Slavia Praha
17:30 HC Dukla Jihlava - SK Kadaň
17:30 HC Most - SK Horácká Slavia Třebíč

Zápas 22. kola WSM ligy startuje v Mostu v sobotu 14. listopadu od 17:30! Připraven bude klasický online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020