Menu +

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

Pozvánky na zápas
Je to tady. Už ve čtvrtek startuje předkolo play off, v němž se poměří dvě prvoligové Slavie. Tedy ta třebíčská a pražská. Půjde o reprízu loňské bitvy, kterou předčasně ukončil koronavirus. Série se hraje na tři vítězná utkání. První dva duely jsou na programu ve čtvrtek a v pátek mezi mantinely třebíčské KHNP ARÉNY. V obou případech je úvodní buly naplánováno na 17:30 hodin. K dispozici bude tradičně Hokejka TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Pravdou je, že Horáci nejdou do předkola play off posíleni zrovna ideální formou, ale jak známo, tak vyřazovací boje jsou nová soutěž, která začíná od nuly, s čistým štítem. A navíc… O odhodlání týmu z Vysočiny nemůže být pochyb. Bílé hvězdy chtějí navázat na loňskou spanilou jízdu, kterou ukončil covid -19. Teď mají jedinečnou příležitost.

První překážkou za co nejlepším výsledkem jim bude pražská Slavia. Tedy tým, který letos Horáky dvakrát porazil (6:1 a 3:1). Sešívaným tak máme co vracet. I to je určitá forma motivace navíc, kterou mohou třebíčští hokejisté přetavit ve svůj prospěch. Soubor z Vysočiny bude spoléhat na týmové pojetí, právě to vždycky bylo největší devízou Horácké Slavie. Schopnost nic nevypustit, padat do střel, bojovat jeden za druhého.

Ale máme také individuality. Jednou takovou je útočník Ladislav Bittner – nejlepší kanonýr letošního ročníku Chance ligy. Mimochodem za celou dobu třebíčské prvoligové historie první hráč s hvězdou na hrudi, který získal korunu krále střelců. Neméně důležité budou výkony Pavla Jekela. Play off je o brankářích, to je starý známý fakt. Bez jejich příspěvku moc daleko nedojdete. Takže skutečnost, že HST má ve svých řadách statisticky druhého nejlepšího maskovaného muže, je pro ni velký benefit.

HC Slavia Praha

Pražané vstupovali do letošního ročníku Chance ligy s vysokými ambicemi. Jak by taky ne, když přes léto vydatně posílili. Sešívaný dres nově oblékl například Jaroslav Bednář, Lukáš Buchta, Michael Gaspar nebo Daniel Kružík. Jenže vstup do soutěže se Slavii nevydařil. A protože se výkony červenobílých nijak zvlášť nelepšily, přišel očekávaný krok, který spočíval ve výměně trenérů. Martina Štrbu nahradil Miloš Říha mladší.

I pro něj bude vzájemná série dvou Slavií pikantní. Na konci loňské sezony byl totiž z lavičky Pražanů odvolán. Osudnou se mu stala bídná forma v závěru základní části, která vygradovala dvěma porážkami na vlastním ledě od Třebíče v úvodu předkola.

A co individuální statistiky? V brankovišti se Slavia spoléhá na Martina Michajlova, obranu si řídí nestárnoucí rutinér Jan Novák, k němuž se přidává Radek Jeřábek či Václav Veber. Těsně před koncem přestupového období navíc Pražané zlákali do svých řad obávaného střelce od modré čáry Jiřího Říhu.

Útok se opírá o jména, kterými jsou Jaroslav Bednář, Petr Vampola, Tomáš Šmerha nebo Filip Vlček. Opomenout nelze ani Michala Poletína. Silově dobře vybavený forvard patří mezi klubové odchovance, ale začátek letošního ročníku strávil v Jihlavě. Do Edenu zamíříl (stejně jako Jiří Říha) těsně před koncem přestupů.

Sestavy z posledního zápasu

SK Horácká Slavia Třebíč:

Mičán – L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Vodička, Zukal, Furch – Šťovíček, Bittner, Vodný – Nedvídek, Š. Kratochvil, Krliš – Michálek, Ferda, Křehlík – Malý, Oščádal, Vedral.

HC Slavia Praha:

Michajlov – Jeřábek, Říha, Duda, Sedlák, Krejčí, Novák, Veber – Kafka, Bednář, Kuťák – Pšenička, Vlček, Šmerha – Ondráček, Poletín, Kružík – Doležal, Šteiner, Všetečka.

Termíny zápasů

1. zápas 11. března Třebíč

2. zápas 12. března Třebíč

3. zápas 14. března Praha

příp. 4. zápas 15. března Praha

příp. 5. zápas 17. března Třebíč

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří do Benátek nad Jizerou, kde budou chtít natáhnout svoji vítěznou sérii na čtyři zápasy

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Rozjetá Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Frýdku-Místku

17.09.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavie vyráží směr Havířov, kde bude chtít navázat na úvodní tříbodovou výhru

14.09.2021