Menu +

Předseda klubu Martin Svoboda o následující sezoně

Aktuální zprávy
Cíle nejen mužského týmu Horácké Slavie v následující sezoně rozebírá předseda klubu Martin Svoboda.
Sdílejte článek
 

Minulý víkend se rozběhly soutěžní utkání v Chance lize, v Lize dorostu a stejně tak v žákovských ligách. Tento týden se připojí junioři HST, tedy doufejme, a následně na přelomu září a října i soutěže přípravkových kategorii. Všichni v HST a i veřejnost tuší, že se nebude jednat o standartní sezónu. Situace kolem Covidu-19 omezuje řadu činností a není tomu jinak ani v oblasti hokeje. Přesto HST chce odehrát plnohodnotnou sezónu ve všech kategoriích a k tomu si stanovila pro sezónu 2020/21 následující cíle.

V obecné rovině si klub stanovil již výše uvedený cíl, a to odehrát plnohodnotnou sportovní sezónu ve všech kategoriích. Toto nebude jednoduchý úkol, jelikož organizaci hokeje budou dle předpokladů komplikovat různá opatření kvůli Covidu-19 a samozřejmě i samotná nemoc. Již v současnosti se klub potýká s organizačními a ekonomickými dopady, které sebou přináší pandemie.

Ve sportovní rovině jsou cíle pro sezónu 2020/21 nastoleny následovně. U A mužstva mužů, hrajícího Chance ligu, i přes výše uvedené problémy a další skutečnosti a tragické události, kterými si klub musel projít v první polovině roku, je cílem umístění mužstva do 8. místa na konci soutěže. Dalším neméně důležitým cílem je postupné zapojování třebíčských mladíků do kádru prvního mužstva. Předsezónní přípravu absolvovali dva mladíci ročníku 2001 a 2002, kdy Zdeněk Vedral si pozici v mužstvu udržel i pro soutěžní období. V hledáčku trenérů je i další mladík a ani ostatním nejsou dveře uzavřeny a bude záležet pouze na přístupu samotných mladých hráčů, zda se jím podaří probojovat do mužstva mužů. Vedení HST taktéž chce změnit svoji přestupovou politiku a soustředit se na možnosti posílení počtu kmenových hráčů, ke kterým by klub byl držitelem registračních práv. I zde již došlo k dílčímu plnění a klubu se podařilo získat dvaadvacetiletého obránce Lukáše Zukala. Opět se nebude jednat o jednoduchý úkol i s ohledem na ekonomickou situaci klubu a celé České republiky.

V mužstvu juniorů je prioritním cílem zabudování hráčů ročníku 2003 do kádru mužstva, jejich příprava na budoucí roli tahounů mužstva a samozřejmě příprava na přechod do dospělého hokeje. Soutěž juniorů je letos určena ročníkům 2003 až 2001, což je bohužel v třebíčských poměrech problém, jelikož ročníky 2001 mají ukončené středoškolské nebo učňovské vzdělání a většina hráčů pak směřuje buď na vysoké školy mimo Třebíč nebo do pracovního poměru. Takže hráčů ročníku 2001, kteří by měli být tahouny mužstva, je v kádru poskromnu. Výsledkovým cílem je tedy umístění v první polovině tabulky Ligy juniorů.

U kategorie dorostu je situace rozdílná. Po dvou uplynuvších sezónách, kdy dorostenci HST hráli v horních patrech nadstavbových částí, se podobné úkoly staví i před současný dorost. Prvním dílčím úkolem je postup ze skupiny H do nadstavbové skupiny, která by umožňovala bojovat dorostencům o nejvyšší soutěž v této kategorii. Po splnění tohoto úkolu, což odpovídá konci října 2020, bude cíl pro dorost aktualizován a upřesněn.

U žákovských kategorií je samozřejmě prioritou sportovní rozvoj malých hokejistů a samotné výsledkové cíle nejsou stanoveny. A to i s ohledem na fakt, aby malí hokejisté v kategoriích starších žáků (ročníky 2006 a 2007) a mladších žáků (ročníky 2008 a 2009) nebyli zbytečně zatěžováni tlakem na výsledek. Malou výjimkou muže být mužstvo starších žáků A, které hraje jihočeskou skupinu nejvyšší žákovské soutěže, a u tohoto mužstva se očekává umístěno do čtvrtého místa v základní části a tím pádem i postup do nadstavbové části. Cílem není tlak na umístění, ale zajištění kvalitních soutěžních zápasů i v nadstavbové části, a to ne jenom pro starší žáky A, ale i tím pádem pro mladší žáky C.

V přípravkových kategoriích nejsou stanoveny žádné výsledkové cíle. Zde se bude HST soustředit na rozvoj hokejových a pohybových dovedností dětí. Proto nejsou nikde ani zveřejňovány výsledky těchto kategorii a prioritou je pouze sportovní rozvoj malých hráčů.

HST přeje všem hráčům, od toho největšího hráče Ladi Bittnera až po toho nejmenšího hokejistu, který dorazí na přípravku, co nejúspěšnější sezónu, kterou i přes veškerá současná i minulá úskalí společně zvládneme.

Martin Svoboda, předseda klubu SK Horácká Slavia Třebíč

Podobné články