Menu +

Přichází konstruktivní obránce, Třebíč posiluje Antonín Bořuta

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třiatřicetiletý obránce s bohatými zkušenostmi z české extraligy, Chance ligy i mezinárodní EBEL přichází posílit obranné řady Horácké Slavie. Prozatím je na soupisce pět obránců. Antonín Bořuta doplní počet beků v současné době na rovných šest. Po Jiřím Hunkesovi se jedná o druhého velmi zkušeného obránce a třebíčská defenziva jeho příchodem získává na kvalitě. Antonín Bořuta v Třebíči podepsal roční kontrakt.
Sdílejte článek
 

Antonín BOŘUTA

NAROZEN: 26.10.1987
VÝŠKA: 185 cm
VÁHA: 80 kg
POST: obránce
DRŽENÍ HOLE: Levá

Příchod nové posily exkluzivně pro náš oficiální klubový web okomnetoval hlavní trenér a sportovní manažer týmu mužů Kamil Pokorný.

“Měli jsme enormní zájem sehnat kvalitního obránce, který má zkušenosti a jsme hrozně rádi, že se nám to po jednáních s Tondou Bořutou povedlo. Věříme, že svoje zkušenosti jak z extraligy nebo EBEL, kde dominoval svým výborným bruslením, výbornou hrou na kotouči a přehledem, u nás využije. Věřím, že dobře zapadne do týmu a bude i jedním z lídrů v kabině společně s ostatními zkušenými kluky, které zde máme. Věřím, že u nás bude platným hráčem. Určitě ho čeká velké vytížení a dostane u nás na ledě významnou roli,“ potvrzuje třebíčský lodivod.

Antonín Bořuta je tvořivým obráncem, vynikajícím hráčem jak do přesilovek, tak do oslabení. Jakou roli dostane v třebíčském týmu, to Kamil Pokorný doplnil hned vzápětí.

“Proběhla asi hodinová schůzka, kde jsme si všechno vyříkali. Vedla k tomu, abychom si ujasnili co kdo od koho čeká a jasně jsme si vytýčili věci, které bychom po Tondovi chtěli. Přidá se k nám hned po dovolené. Víme, že velmi dobře pracoval v letní přípravě a od prvních tréninků na ledě se bude připravovat už s naším týmem. Znovu opakuji, že to bude významná posila do zadních řad.“ pochvaluje si Kamil Pokorný.

 • Antonín Bořuta: "Rozhodl velký zájem a rychlé a konkrétní jednání Třebíče. Jsem rád, že tady můžu být, budu se snažit tady vykonat co nejlepší služby."
 • Jaká byla dosavadní kariéra Antonína Bořuty

  Antonín Bořuta je odchovancem zlínského hokeje. V tomto klubu si také zahrál nejvyšší soutěž v sezónách 2009/10 a 2010/11. V extralize naskočil ke sto a šedesáti zápasům, dal v nich čtyři branky a získal také šest asistencí. V druhé zmíněné sezóně už také pomáhal ve druhé nejvyšší soutěži Znojmu a Olomouci. Poté přišel přestup do Znojma, které se rozhodlo působit v mezinárodní EBEL. U Orlů vydržel Buřuta celých osm sezón, až do ročníku 2019 – 2020. Jeho podle statistik nejvydařenejší sezónou byla ta, v níž získal v základní části EBEL 28 bodů za devět branek a devatenáct přihrávek a dalších třináct bodů (3+10) přidal v play-off. Jedná se o ročník 2015 – 2016, ve kterém Orli dosáhli na své nejlepší umístění v EBEL, tedy na stříbrnou medaili a Antonímn Bořuta k tomu výrazným způsobem pomohl. Jednu sezónu, konkrétně 2018/19 si odskočil do Havířova, aby se pak znovu vrátil na znojemský led. Předminulou sezónu opět působil ve slezském klubu. Tu loňskou pak vyzkoušel zahraniční angažmá, v ICEHL nastupoval za žraloky z Insbrucku a šestnáct duelů odehrál v klubu ocelářů za Shefieldu v britské EIHL (Elite Ice Hockey League) .

  Nyní hlásí poctivý obránce návrat na česká kluziště, konkrétně tedy do Horácké Slavie Třebíč.

  Antoníne vítej v Třebíči a přejeme hodně štěstí!


  Antonín Bořuta na na eliteprospects.com


  Informace k prodeji permanentek ZDE


  Aktuální soupiska mužů HST ZDE


  Rozpis přípravných zápasů mužů HST ZDE


  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Rodinný festival Zpátky v čase za účasti a podpory HST již brzy!

  před 3 dny
  Aktuální zprávy

  Hlavní trenér Áčka Kamil Pokorný je kvůli nemoci momentálně indisponován

  09.08.2022
  Aktuální zprávy

  Staň se hokejovým rozhodčím ! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

  08.08.2022