Přijďte podpořit Horáckou Slavii v domácích zápasech proti Mladé Boleslavi!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejisté Třebíče prohrávají po úvodních dvou čtvrtfinálových zápasech play-off 0:2. Ve čtvrtek 22. března a v pátek 23. března se odehrají další dva duely této série a to na třebíčském ledě. Středočeši zatím potvrzují roli favorita i jednoho z hlavních adeptů na postup do příštího ročníku extraligy. Třebíčští však rozhodně ještě neskládají zbraně a pokusí se před vlastními fanoušky využít výhody domácího prostředí k tomu, aby dosavadní nepříznivý stav série srovnali.
Ve čtvrtek 22. března i v pátek 23. března začínají zápasy Horácká Slavia Třebíč – BK Mladá Boleslav vždy v 18:00 hodin. Připraven bude i tradiční on-line.

První čtvrtfinálový duel:

Mladá Boleslav – Třebíč 7:0 (2:0, 3:0, 2:0), branky: 2 Gulaši, Rozsíval, Eiselt, Nouza, Gombár, Šindel

První šanci zápasu měl domácí Sedlák, na druhé straně odpověděl Přibyl. Třebíčští měli dvakrát za sebou v rychlém sledu výhodu přesilových her, využit je ale nedokázali. To domácí si při početní výhodě počínali mnohem lépe a v 15. minutě vsítili úvodní gól zásluhou Gulašiho. V první třetině se domácí prosadili ještě jednou, na 2:0 zvýšil v 18. minutě Rozsíval. Ve druhé dvacetiminutovce přidali aktivně hrající Středočeši další tři trefy a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. V poslední třetině trefili do černého ještě Gombár a Šindel a stanovili na konečných 7:0. Domácí skórovali při svých přesilovkách hned čtyřikrát, což výrazně pomohlo jejich vysokému vítězství.

Druhý čtvrtfinálový duel:

Mladá Boleslav – Třebíč 4:2 (2:0, 2:0, 0:2), branky: 2 Lipina, Paroulek, Sedlák – Buček, Přibyl

Domácím se podařilo hned zkraje utkání vstřelit dva rychlé góly a výrazně jim to pomohlo v dalším průběhu hry. Třebíčští zahrozili v první třetině vážněji jen při šanci Martina Čecha při vlastním oslabení. Ve 22. minutě přidali domácí třetí gól zásluhou Sedláka, v polovině druhé dvacetiminutovky pak byl střelecky úspěšný i Petr Lipina. Třebíčští ani ve druhé třetině nenašli recept na pozornou obranu Středočechů. Ačkoliv šance měli a to především při přesilovkách. Slávisté se tak dočkali prvního gólu ve čtvrtfinále až ve třetí třetině druhého zápasu, kdy při přesilovce střelu Buriana dorazil do sítě Martin Buček. Několika dobrými pokusy se blýskl David Dolníček, bohužel bez gólového efektu. Třebíčští pak dokázali využít ještě jednu svoji početní výhodu a to v 55. minutě, kdy byl úspěšným střelcem Milan Přibyl. Více ale již nestihli a také ve druhém čtvrtfinále prohráli.

Na zápasy tak zatím prohrávají 0:2 a tento náskok soupeře mohou smazat ve čtvrtek a pátek, kdy se série přesouvá na led Horácké Slavie.

Dokáží Třebíčští v domácím prostředí porazit favorita z Mladé Boleslavi?

Třebíčští hokejisté odjížděli do Mladé Boleslavi v pozici týmu, který Středočechy dokázal v základní části soutěže ze čtyř duelů hned třikrát porazit. Play-off je ale úplně jiná soutěž, ve které jsou všechny předchozí výsledky zapomenuty a začíná se od nuly. Letošní prvoligové play-off je specifické i v tom, že jeho vítěz přímo může postoupit do extraligy a to i bez hraní náročné baráže s nejslabším týmem nejvyšší soutěže. Letos se z extraligy ani z 1. ligy nesestupuje. Ne náhodou proto pět nejlepších klubů po základní části potvrdilo, že se pokusí vyhrát play-off a postoupit. Také proto lze očekávat ještě obrovský boj s celou řadou dramatických situací i překvapivých výsledků ve všech čtvrtfinálových sériích.

Také Středočeši si uvědomují specifičnost letošního play-off a také proto se během základní části výrazně posílili o řadu extraligových borců, ale i o zkušeného manažera Jaromíra Šindela, který začal sezónu v Třebíči a nyní se v jednom klubu sešel se svým synem.

V play-off si lze jen stěží vybírat soupeře. Každý se chce vytáhnout a nechat na ledě úplně všechno - mnozí hráči bojují o budoucí angažmá, kluby zase o nové sponzory. Vyřazovací část je pak v neposlední řadě atraktivní i pro diváky - a to i pro ty, kteří během roku na hokej moc často nechodí.

Před zahájením čtvrtfinále se hodně hovořilo o tom, že Třebíčští mohou proti tak silnému soupeři jakým je Mladá Boleslav vlastně jen překvapit a už postup do play-off je velkým úspěchem. Hráči si ale play-off vybojovali proto, aby se v něm pokusili uspět a hlavně, aby se v něm vydali ze všech sil a ukázali veškeré své umění. Dosavadní výsledky mohly mnohé fanoušky zklamat, ale je nutné si uvědomit, že zkušenosti hráčů z extraligy, kterých má Mladá Boleslav ve svém kádru hodně, musí být zákonitě na ledě vidět. Třebíčští ale zejména ve druhém zápase na ledě soupeře rozhodně nezklamali a předvedli velmi sympatický výkon.

Dosavadní zápasy všech čtyř sérií ukázaly důležitý aspekt vyřazovacích bojů. Mnoho gólů a často pak góly rozhodující padají při přesilovkách. Navíc všechny týmy, které zahajovaly série doma tuto výhodu dokázaly také stoprocentně využít. Proč by Horácká Slavia nemohla nyní soupeře v domácím prostředí dvakrát přehrát? K tomu je kromě maximální bojovnosti a nasazení vždy potřeba i kus štěstí a podpora fanoušků.

Třebíčští příznivci si jistě nenechají ujít šanci vidět své borce bojovat proti týmu nabitému bývalými extraligovými hráči a pomoci jim svými hlasivkami k tomu, aby to byl boj úspěšný. Nakonec kdy bude zase možnost vidět v Třebíči hrát Richarda Krále, Milana Nedomu a další výborné hokejisty? Tato šance se již nemusí opakovat.

Navíc jsou pro oba domácí zápasy připraveny atraktivní ceny do divácké soutěže. Důvodů, proč jít v Třebíči tento čtvrtek a pátek na hokej, je tedy více než dost, a pro hráče, kteří v této sezóně tak často dělali svým příznivcům radost, by bylo tou nejlepší odměnou, aby je do ochozů přišla povzbudit rekordní návštěva této sezóny.