Menu +

Přišel jsem Třebíči pomoct, tvrdí Pavel Kubiš

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Ani v dalším zápase se Horácké Slavii na domácím ledě nepodařilo vyhrát, přestože před zápasem posílila o hráče juniorské extraligy ze Zlína - Pavla Kubiše. Ten se sice podílel na vstřelení jediné třebíčské branky, ale byl zároveň na trestné lavici ve chvíli, když hosté zvýšili na 2:1. Pavel je nadějný hokejista, který má k městu Třebíč blízký vztah, a to bylo také jedním z důvodů, proč ho vedení klubu s radostí angažovalo.
Sdílejte článek
 
Pavel Kubiš je odchovancem Třebíče a rád by jí vrátil to, co do něj kdysi vložila. "Třebíči se nedaří a já jsem chtěl klukům z té krize pomoct. Třebíč znám, hrál jsem tady pět let - od páté do deváté třídy. Navíc jsem v širším kádru reprezentace do 20 let, a abych mohl nastoupit, potřebuji mít odehráno několik utkání v první lize," vysvětlil vztah k městu a nadějné vyhlídky do budoucnosti.

Mnoho současných hráčů Pavel nezná, je v týmu nejmladší, ale mužstvo mužstvo ho mezi sebe přijalo dobře. A přeci je tu někdo, s kým se zná důvěrně. "Dlouhá léta se znám s Martinem Čechem, se kterým jsem chodil v Třebíči do třídy a ve Zlíně jsme spolu hráli v jedné lajně. Byl bych rád, kdybychom si mohli spolu znovu zahrát v útoku."

Byl to právě Pavel Kubiš, který pomohl připravit brankovou příležitost pro Vladimíra Škodu. "Po chybě jejich beka se mi podařilo získat puk ve středním pásmu, vystřelil jsem z otočky golfem, pak jsem se dostal za bránu a o mantinel jsem puk přihrál Kubovi Žiškovi, který nacentroval Škodovi a ten zakončil."

Rozhodujícím momentem utkání bylo sporné vyloučení Kubiše za filmovaný pád, kvůli němuž se soupeři podařilo strhnout vedení na svou stranu. Jak tento moment viděl sám aktér? "Dostal jsem přihrávku a zrovna jsem se otáčel ve chvíli, když po mě vystartoval jejich bek a nechal mi hokejku mezi nohama, takže to rozhodně filmovaný pád nebyl," poznamenala na svoji obhajobu mladá třebíčská posila a jedním dechem dodává: "S takovým výkonem rozhodčího jsem se snad v juniorské extralize nepotkal."

To však ještě nebyl třebíčským nadějím konec. Když ale domácí vzápětí inkasovali třetí gól, jejich nalomená psychika utržila další ránu a nezmohli se ani na očekávaný závěrečný nápor. "Mrzí mě, že jsme dneska před domácími diváky nevyhráli. Morálka byla před zápasem dobrá, takové odhodlání zvítězit jsem v kabině dlouho nezažil. Je vidět, že kluci chtějí vyhrávat, snaží se a bojují, ale co naplat, když se nedaří. Zápas jsme si prohráli sami, ve druhé třetině jsme byli lepším týmem, to asi viděli všichni. Měli jsme spoustu šancí, ale nevyužili jsme je, a to je naše slabina," postěžoval si na nezdary při zakončování Pavel Kubiš.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020