Menu +

Přiznávám, že jsem byl motivovanější, ale určitě ne přemotivovaný, odmítal Jakub Čuřík

Ohlasy po utkání
O l o m o u c - V zápase na ledě olomoucké Mory patřil útočník Jakub Čuřík k nejaktivnějším hráčům Třebíče. Osmadvacetiletý hráč svou aktivitu přenesl také do zápasových statistik, ve kterých je zapsán hned několikrát. Nejprve se nejproduktivnější hráč Bílých hvězd dvakrát posadil na trestnou lavici, až poté se mu podařilo vstřelit i branku. Na bodový zisk to však nestačilo. „Porážku beru částečně na sebe,“ přiznal Čuřík po utkání.
Sdílejte článek
 

Potřetí v sezóně odehráli hokejisté Třebíče proti jednomu z favoritů soutěže z Olomouce vyrovnané utkání, potřetí ale padli po výsledku 1:3. Zklamání z nepříznivého výsledku neskrývali. „Určitě je to velké zklamání. Můžeme být spokojeni s předvedenou hrou, ale věděli jsme, že se nesmíme nechat zbytečně vylučovat. Stálo nás to hodně sil,“ řekl krátce po skončení zápasu útočník Jakub Čuřík, který byl z porážky velmi rozladěný.

„Dvakrát jsem nás poslal na čtyři minuty do čtyř. Poprvé jsme inkasovali branku, podruhé to kluci naštěstí ubránili. Sám jsem navíc měl dvě velké tutovky, které jsem zahodil. Porážku beru částečně na sebe,“ káral se osmadvacetiletý forvard, který se zapsal hned několikrát v zápase do statistik.

Nejprve se bývalý hráč Olomouce nechal dvakrát vyloučit na čtyři minuty, poté jako jediný hráč v třebíčském drese skóroval. „Přiznávám, že jsem byl motivovanější, ale určitě ne přemotivovaný. Ani jeden z těch faulů nebyl úmyslný, kluky jsem určitě nechtěl zranit. Při první situaci mi sjela hůl po hokejce Seloše (Petra Selingra). U Kuby Hermana to bylo podobné. On byl předkloněný, chtěl jsem mu nadzvednout hůl, ale ťukl jsem ho. Úmysl v tom ale nebyl, takový já nejsem,“ hájil se Čuřík.

Právě po druhém oslabení, které Hanáci využít nedokázali, se útočník nosící číslo čtyři vrhl přímo do rozvíjející se akce, kterou posléze sám gólově zakončil. „Zrovna měla jít na led naše lajna, takže jsem se rovnou zapojil do protiútoku. Kluci to dobře sehráli, puk se dostal ke mně a já do něj se štěstím plácl. Rád bych tu branku ale vyměnil za získané body,“ neměl velkou radost ze vstřelené branky nejproduktivnější hráč Horáků.

Po brance na 1:2 měli svěřenci trenéra Kamila Pokorného ještě dostatek času na srovnání, což se jim hodně dlouho nedařilo. V posledních minutách se tak tým z Vysočiny rozhodl zkusit hru bez gólmana, ta mu však vůbec nevyšla. „Už to byla taková křeč. Minutu před tím jsem tam měl velkou šanci, měl jsem si to více potáhnout. Všichni před bránou popadali a já jsem zakončoval bekhendem. Doufal jsem, že to projde, ale Hally (Tomáš Halász, gólman Olomouce) to se štěstím zalehl. Měl jsem zachovat chladnou hlavu,“ vzpomínal na závěrečné minuty.

„Při power-play Olomouc vyhrála buly. My jsme to vůbec nezachytili. Poté nám při naší rozehře vypíchl soupeř puk a dal gól. Při hře bez gólmana je to už vabank,“ přiblížil Čuřík.

Bílé hvězdy tak na Hané body nezískaly, přestože jim ve vyrovnaném utkání byly blízko. „Určitě můžeme odejít se vztyčenou hlavou, protože jsme v Olomouci odehráli dobrý zápas. Myslím si, že nám trošku uškodili pánové v pruhovaném. Když už jsem já obdržel čtyři minuty, tak měl i jeden z domácích hráčů po faulu na Kautyho (Tomáš Kaut), který měl krvavé zranění. Poté ještě při naší výhodě tam byl faul, mohli jsme hrát proti třem, ale sudí se to asi bál odpískat. Nechci se ale na to vymlouvat, protože Olomouc dala tři góly a my jen jeden,“ vracel se útočník Slavie k výkonu sudích.

I přes nepříznivý výsledek z Hané zůstávají Třebíčští stále na šestém místě tabulky, se kterým je mužstvo trenéra Pokorného spokojeno. „Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že budeme zase hrát v té horní polovině tabulky, určitě bychom to brali. Tabulka je ale neskutečně vyrovnaná a každý bod bude rozhodovat. K větší pohodě nám chybí lepší bodové zisky doma, nedaří se nám tam. Je to způsobeno i křečí, snažíme se to zlomit a děláme věci, které bychom neměli. Venku předvádíme uvolněnější a agresivnější hokej, a to soupeřům moc nesvědčí. Možná je to ale i tím, že si na nás dávají soupeři pozor a jezdí k nám bránit,“ hledal autor devíti letošních branek příčiny domácích výkyvů.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

před 2 dny
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Benátky nad Jizerou